Toneel Foyer Ten slotte heeft de zaal, mede dank zij de adviezen van Ir. W. Tak van Philips, acoustisch in elk opzicht voldaan. De overige wandvlakken boven de betimmering' werden gewoon gestucadoord (schuurwerk) en met Flexuriet muurverf in verschillende pasteltinten bestreken. De kleuradviezen werden verstrekt door de heer D. Boks van de Firma Premier te Loosduinen. De in de wand uitgespaarde nissen werden voorzien van speciaal voor dit doel ontworpen Perfolux-verlich- tingsornamenten van de Firma Hiemstra Evenblij te Amsterdam. In de kapconstructie van de zaal zijn licht- en ventilatie- kappen aangebracht. Door een speciale constructie kunnen de lichtafsluitende luiken van het toneel af bediend wor den. Het schoonmaken der zaal kan dus bij daglicht ge schieden. Aan de onderzijde van deze lichtkappen zijn aan het zaalplafond vrijhangende decoratieve legramen aangebracht. Boven de in deze ramen gezandstraalde stermotieven zijn comptaluxlampen gemonteerd. De betimmering werd samengesteld uit staande gepro fileerde ahornlatten met tussenruimten van ca. 5 cm. Hierachter zijn onzichtbaar de verwarmingselementen opgesteld. Vanuit de zaal leiden twee trapjes naar het toneel, dat een zodanige hoogte heeft, dat alle decors, alsmede het bijna 10 m brede projectiescherm, op eenvoudige wijze in de kap kunnen worden gehesen. De nuttige opper vlakte bedraagt ruim 100 m2, terwijl de toneelopening extra breed is gehouden. Een orkest met een bezetting van 60 personen kan goed geplaatst worden. Onder het toneel zijn de kleedkamers, compleet ingericht met schmink- tafels en vaste wastafels met warm en koud water. Voorts toiletten, centrale verwarmingsruimte (oliestook) en re- quisietenberging. De foyer op de verdieping heeft een vloeroppervlakte van 75 m-. Deze ruimte kan tevens dienstbaar wo-rden gemaakt voor het houden van lezingen. Verscheidene kunstenaars hebben bij de tot standko- ming van het geheel hun medewerking verleend. Zo ver zorgde mevrouw Messer-Heybroek uit Vlissingen het be- tonreliëf in de voorgevel. De Middelburgse kunstschilder Hans Heeren bracht in de foyer een wandschildering aan, welke de bijnamen van de verschillende inwoners uit West-Zeeuws Vlaanderen weergeeft. In de hall werd de wandschildering verzorgd door de Hollandse, in Brugge wonende, kunstschilder Frits Giltay. Willy Ledel zal de beide nissen op de trapbordessen van een tweetal sgraffito's voorzien, terwijl Lex Metz in opdracht van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen voor een beschildering op het voorgordijn zal zorgdragen. De betimmering van de zaal en foyer werd verzorgd door de Firma Belderok uit Oostburg. Met de tot standkoming van deze bouw is voor mij de hartewens, eens een theater te mogen bouwen, in ver vulling gegaan. Met veel enthousiasme heb ik aan mijn opdracht gewerkt in prettige samenwerking met het ge meentebestuur en de exploitant. De bouwkosten bedroegen, inclusief verwarming, ver lichting, betimmeringen, vloerbedekkingen, etc. nog geen twee tondat is ongeveer 400.per zitplaats. De foto's bij dit artikel zijn van de fotograaf Oscar de Milliano te Sluis. L. W. ROSENKRANZ, ARCHITECT. Foyer met wandschildering

Film | 1956 | | pagina 11