Opgave ]\o. 2 Tol. boek van pater Guettier, een Frans missionaris die 27 jaar lang in China heeft geleefd. Ons leven danst boven een onheilspellend rommelende vulkaan, waarbij men slechts mag hopen dat zij niet tot uitbarsting zal komen. Het getuigt van gebrek aan inzicht voor de werkelijkheid wanneer men zou kunnen denken dat een zo internationaal produkt als de film, die, evenals literatuur en toneel, een neerslag vormt van hetgeen in de samenleving in alle vormen leeft, zich los zou kunnen maken van de realiteit des levens, zich zou kunnen distan- ciëren van een beschaving die meer dan ooit te voren misschien, in haar bestaan wordt bedreigd. ,,Le monde- notre peau de chagrin- se rétrécit chaque année" heeft Balzac reeds één eeuw geleden opgemerkt en sindsdien is de wereld talrijke malen kleiner geworden. Een bedreiging die ver van ons af schijnt te liggen, is in werkelijkheid vlak boven onze hoofden. Dit alles mogen zij bedenken die vermenen dat het Nederlandse volk alsof het op een eiland woonde, ver van een wereld vol hardheid en wreedheid, slechts films zou moeten zien waarin het goede wordt beloond, het kwade wordt gestraft of het happy-end het verlossende woord spreekt, nog daargelaten dat zulk een standpunt door de Centrale Commissie ingenomen, slechts door toepassing van censuur zou zijn te verwezenlijken. Nu wil bovendien het noodlot dat censuur op film, toneel en letterkunde juist in de zogenaamde totalitaire staten en conditio sine qua non is voor het daar gehuldigde regiem. Gelukkig zijn er ook telkens films die het dagelijkse tot het onsterfelijke weten te verheffen en die er in slagen van een gebeuren van onze tijd een mythe voor alle tijden te maken. Laten wij dit dankbaar gedenken." Pag. 14: Toevoegen tussen Aalsmeer en Aalten: Aalst (N.-B.) (Gemeente Waalre) (Afd. Zuiden) Hazzo Theater, Raadhuisstraat 8, C. Geerts. corr.-adres: Terheydenseweg 168, Breda, telefoon 6764 K1600. (Zie verder onder Bladel). Pag. 15: Alphen a/d Rijn, Luxor. Schrappen de leiders: B. Hofenk, A. H. Leen heer en L. C. v. d. Vliet. Pag. 15: Amsterdam, Alhambra. Toevoegen als leider: D. J. L. Kolenbrander. Pag. 17: Amsterdam, Nöggerath. De vermelding leider-procuratiehouder met de titel van directeur bij W. F. Dubbeldam wijzi gen als volgt algemeen gevolmachtigde van de raad van be heer met de titel van directeur. Pag. 22: Bladel, De Posthoorn. Toevoegen bij ,,zie ook onder": Aalst (N.-B.). Bocholtz, Witte. Simpelveld ë.s. veranderen in: Simpelveld N.S. Pag. 26: Deventer, Luxor. Toevoegen bij „Zie ook onder": de plaats: Putten. Pag. 29: Emmeloord, 't Voorhu',s. Telefoon 't Voorhuys veranderen in: 2441. Pag. 35 's-Gravenhage, Seinpost. De toevoeging achter de namen: J. J. L, en W. J. Gielisse veranderen in: directeuren. 's-Gravenhage, Passage. Schrappen: J. E. Kila. 's-Gravenhage, Roxy. Toevoegen als leidster: Mevrouw T. L. Vieveen- Pag. 42: Hoogezand. Toevoegen de volgende nieuwe bioscoop: Centrum Theater, Hoofdstraat/Slochterstraat te Sappemeer. J. Milius, corr.-adres: Hoofd straat 124. Pag. 48Middelburg, Schouwburg. Telefoon 2281 veranderen in: 2181. Pag. 51 St. Oedenrode, Rex. Erven M. J. P. van Oorschot veranderen in: Mevrouw A. J. van Oorschot-Van Hastenberg. Pag. 52Oostzaan, Centrum. Schrappen het oude corr.-adres: Nieuwe Haven 34, Edam K 2993—701. (Het nieuwe corr.- adres is Abbingstraat 18, Hoorn). Toevoegen„Zie ook onder Venhuizen". Pag. 53 Oudenbosch, Arti. Naam Kerkstraat is gewijzigd in: Pastoor Hel- lemonsstraat A. 306. Pag. 54: Raalte, 't Wapen van Raalte. Telefoon 420 veranderen in 330. Pag. 56: Rotterdam, Luxor. Telefoon 38326 veranderen in 28326. Rotterdam, Harmonie en Metro. Schrappen: C. van 't Hoft, lid van de raad van bestuur. Pag. 60: Tilburg, Metropole (grote en kleine zaal). Telefoon 23823, veranderen in 23824, Pag. 62: Veendam, City. Toevoegen: Mej. S. Hollemans, leidster. Vaals, Tobi. Toevoegen: Mevr. M. B. Tonnaer-Beuskens, leidster. Pag. 63: Toevoegen tussen Velden en Venlo: Venhuizen (Afd. Centrum) K 2284 Centrum Theater, Commanditaire Vennootschap Kok Co., corr.-adres: Abbingstr. 18, Hoorn, telefoon 4722 K2290. S. Kok, (beherend ven noot) (Zie ook onder Oostzaan). Pag. 66: Westerbork. Kengetal 5927 veranderen in 5933. Pag. 75: Amsterdam, Nederlands Laboratorium voor Filmtechniek. Schrappen: J. P. A. van Noordt, technisch directeur. Toevoegen: A. Mens, commercieel directeur. Pag. 85: 's-Gravenhage, Harpo. Telefoon 33316 veranderen in „333116". RECTIFICATIE In het vorige nummer van „Film" is in de op pagina 39 afgedrukte beslissing van het Hoofdbe stuur dd. 12 Juni 1956, genomen op grond van arti kel 15 der Statuten, ten onrechte de naam van de heer C. M. Westland Sr. vermeld. De beslissing gold de heer C. M. Westland Jr., exploitant van het Flora Theater te Rhenen. Voor dit abuis gaarne onze excuses. 26

Film | 1956 | | pagina 26