Toepassing Tan Artikel 15 der Statuten INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER Het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond heeft op grond van artikel 15 der Statuten voor zijn vergadering van 17 Juli 1956 opgeroepen de heer A. Matton, exploitant van het City Theater te Uitgeest, ter zake van het feit: dat hij in strijd heeft gehandeld met artikel 1 van het Reglement Recette-Controle, met artikel 3 van het Contri- butiebesluit almede met het Bumahesluit. Het Hoofdbestuur heeft besloten hem de straf van waarschuwing op te leggen en deze straf te publiceren, op grond van de volgende overwegingen: dat bij een in de administratie van de heer Matton ingestelde recette-controle een aantal onregelmatigheden zijn geconstateerd; dat het Bondsbureau de heer Matton meermalen schriftelijk om opheldering heeft verzocht met betrekking tot deze onregelmatig heden, waaraan hij evenwel niet heeft voldaan: dat de heer Matton ondanks herhaalde aanmaningen van de zijde van het Bondsbureau sedert 13 April 1956 in gebreke is gebleven met de inzending van afrekenstaten; dat de heer Matton behoorlijk is opgeroepen om op grond van artikel 15 der Statuten te worden gehoord, aan welke oproep hij echter geen gevolg heeft gegeven: dat de heer Matton met zijn brief van 15 Juli omtrent het door het Bondsbureau gevraagde inlichtingen beeft verstrekt en alle voor dit Bureau bestemde afrekenstaten sedert 13 April 1956 heeft ingezonden; dat op grond van het vorenstaande vaststaat, dat de heer Matton in strijd heelt gehandeld met artikel 1 van bet Reglement Recette- Controle en artikel 3 van het Contributiebesluit dat het Hoofdbestuur evenwel in aanmerking nemende de toe zegging van de heer Matton, dat hij zijn reglementaire verplich tingen ter zake voortaan stipt zal nakomen, vooralsnog met de straf van waarschuwing als bedoeld in artikel 15 der Statuten heeft volstaan. Ingevolge artikel 2 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende filmtitels in het Naamregister ingeschreven. Deze titels werden per circulaire ter kennis gebracht aan de leden- filmverhuurders, leden-filmfabrikanten en -filmproducenten. Hier tegen werden geen bezwaren ingediend. Datum waarop inschrijving verzocht is 25 Mei 1956 26 28 29 30 Titels waaronder de films in Nederland worden uitge bracht: Een bruid in kimono1) Durango rekent af Durango grijpt in Durango geeft een lesje Acht mannen en een tank Gevaarlijke eerzucht Het geheim van de 5 graven Destry A C als loodgieters De verkenners der verloren bergen Istanbul De terugkeer van het monster De schat van Afrika Meisjes van heden Het rijstmeisje Schandaal in Sorrento Frasquita, het pikante avontuur Gangsters tegen interpol Luchthelden Verboden! Zijn we mannen of korporaals? De zwendelaars Zeg nooit vaarwel Tosca De piraat van Venetië Fen nacht van duizend angsten Meisjes van het kwartier Kostschoolmeisjes In de greep der zonde Helden zonder moed De gevangene van de koning Naam houder exploitatie rechten Columbia Universal I.F.N. Standaard Rank Standaard Universal I.F.N. Standaard Corona Standaard R.K.O. Standaard Datum waarop Titels waaronder de films in Naam houder inschrijving Nederland worden uitge exploitatie verzocht is: bracht: rechten 30 Mei 1956 lianz Schubert sinfonia d'amore De eerste vanavond Droomvalies De bigamist Arrivederci bella di Roma Standaard 31 2 4 Juni Stalen jungle Asfaltjeugd De morgenster De Kapitein van Köpenirk Vrouwen bungalow Warner City Huguenot v.d.L. Universal F.A. 5 Fox 7 11 Johnny Concho Duivels moordcomplot De moord op zwarte Stella Fernandel als modekoning Mars docr de hel2) Nova Fox Rank 12 De man met het ijzeren masker De gewetenlozen De schat der vuuraanbidders De furie van de Mississippi R.K.O. Columbia 13 Hilda Crane... ten voeten uit Fox 14 Minderjarig meisje ontvoerd 1b Mensen tussen twijfel en vertrouwen Anastasia Comanche De zwarte tulp Het geheim van de biecht Filmtrust Fox Nova Filmtrust 18 De gouden berg Universal I.F.N. 19 Een kus voor je sterft Hollywood zonder make-up De slavin van het oerwoud Nova Standaard 22 Juni 1956 Elke minuut telt... Hafbo Het meisje van de nacht Lex 25 26 27 28 29 2 Juli 6 9 14 De Voetlicht 12 Ambachten, 13 ongeluk ken Als ouders slapen... Tussen 14 en 17 7 Zwarte beha's Wereld zonder einde Als de Alpenrozen bloeien Het mysterie der gesmoorde stemmen The man who loved redheads De man, die te vet! wist Going my way De vagebond koning De mug; het leven van een spionne Mijn nachtmerrie is een engel Gold Rush De huzaren Het salvo der dapperen De zesde Juni Rassenhaat Schip der verloren vrouwen De wereld der stilte Menselijke torpedo's Moordende handen Anything goes De bruid der wrake De vluchteling van Guatura Hartstocht Terwille van ons huwelijk Chaplin's kolderparade5) Pioniers van het Westen De rebellen van Quebec Rijpende jeugd 6) Hafbo Royal City Fox- Nederland Paramount Filmex M.G.M. Nova Nederland Fox Paramount Nederland Paramount Standaard Corona Paramount Filmex navolgende titels zijn vervallen: 1Een bruid in Japan l) De hel van Malakka Want zij weten niet, wat zij doen. Ontluikend verlangen Chaplin's kolder cocktail Rendez-vous in Zweden 27

Film | 1956 | | pagina 27