Mededelingen Tan het Hoofdbestuur In Memoriam C. Tan 't Hoft Loonregeling bioscooppersoneel De heer Joh. Miedema heeft in zijn functie van Voor zitter van de Nederlandsche Bioscoop-Bond het van 22 Juni tot 3 Juli te Berlijn gehouden Vle Internationale Filmfestival bijgewoond. De heer Miedema was onder meer aanwezig op de tijdens dit festival gehouden jaarlijkse ledenvergadering van de Zentralverband der Deutschen Filmtheater, waar hij een uiteenzetting gaf over het organisatorische werk van de Bond. De Firma Gebr. Hirschberg heropende Donderdag 5 Juli jl. te Hoensbroek op feestelijke wijze het geheel verbouwde en gerestaureerde Luxor Theater. De heer B. J. Schimmel, lid van het Hoofdbestuur, bracht de gelukwensen over van hel College, dat tevens een fraai bloemstuk had gezonden. Mevrouw H. W. van der Tooren-Starreveld herdacht op Donderdag 12 Juli jl., dat de exploitatie van de Reünie bioscoop-theater te Gouda 25 jaar geleden aanving. De heer H. W. Hagenbera vertolkte de gelukwensen van het Hoofdbestuur, dat tevens een bloemenhulde ge zonden had. De Directie van Jogchem's Theaters N.V. opende op Vrijdag 13 Juli haar nieuwe Cinema Amicitia" te Amersfoort met een zeer druk bezochte receptie, waarop onderscheiden Hoofdbestuursleden en de Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman, aanwezig waren. De Bondsvoorzitter, de heer Joh. Miedema, betuigde zijn waardering voor hetgeen de Directie van Jogchem's Theaters met deze nieuwe bioscoop tot stand heeft ge bracht en wenste haar namens het College geluk met deze belangrijke aanwinst. Mejuffrouw M. Th. Beckers opende op Donderdag 26 Juli op feestelijke wijze hel nieuwe Metro-Theater te Susteren. Het Hoofdbestuur heeft zijn,schriftelijke geluk wensen vergezeld van een bloemstuk aezonden. Op 3 Juli is, 74 jaar oud, in het Zuider Ziekenhuis te Rotterdam overleden de heer C. van 't Hoft, directeur van de N.V. Bioscoopexploitatie C. van 't Hoft, exploite rende de bioscopen Harmonie en Metro te Rotterdam. De heer Van 't Hoft was, voorzover valt na te gaan. nimmer lid van Bondsbesturen en -colleges, maar ondanks dat is zijn heengaan ook voor het bioscoopbedrijf en zijn organisatie een bijzonder groot verlies, omdat zij daar mede een hunner beste goodwillambassadeurs hebben moeten afstaan. Hij werd een selfmade-man, maar bleef wie hij was: eenvoudig, menselijk en goed gehumeurd. Voor Rotterdam- Zuid was hijKees van 't Hoft van de Harmonie-jeugd- bioscoop in de Gaesbeekstraat en van de jaarlijkse boot tochten voor behoeftige oudjes. In ons bedrijf stond hij bekend als een prettig en eerlijk zakenman, die van geen geschillen wist. Enkele jaren geleden zette hij, hoewel in de zeventig, zijn schouders onder een project, dat in November 1955 na het overwinnen van talrijke hindernissen, kon worden voltooid: het royale Metro Theater aan de Wolphaerts- bocht, waarmede hij de Rotterdamse bevolking in Zuid na de oorlog haar eerste modern gebouwde bioscoop schonk en tevens het Nederlandse bioscooppark verrijkte. Moge zijn familie troost putten uit het besef, dat de ontslapene gelukkig de vervulling van zijn plannen volle dig" heeft mogen beleven. De Bondsvoorzitter, de heer Joh. Miedema, gaf per soonlijk aan de familie uiting van de deelneming van het Hoofdbestuur met het door haar geleden verlies. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot ge schiedde op 7 Juli op de Zuider Begraafplaats te Rotter dam. Uit de enorme belangstelling van de Rotterdamse bevolking voor deze plechtigheid bleek, welk een grote plaats de heer Van 't Hoft in de harten van duizenden Rotterdammers innam. Op de begraafplaats waren tal van vooraanstaande per sonen uit bedrijfs- en verenigingskringen aanwezig. Na mens het Hoofdbestuur en de Afdeling Rotterdam sprak de heer R. Uges Jr. een afscheidswoord. Hij wenste de familie kracht toe om haar verlies te dragen. Tal van andere sprekers getuigden eveneens van hun sympathie en bewondering voor de mens Van 't Hoft, waarna een zoon van de overledene dank zegde voor de vele blijken van sympathie en medeleven, die de familie in deze voor haar zo droevige dagen had ondervonden. Aan de voorstellen tot wijziging van de Regeling van Lonen en Andere Arbeidsvoorwaarden in het Bioscoop bedrijf, zoals die na een grondige bespreking in de plaat selijke en provinciale Afdelingen en de Afdelingsraad door het Hoofdbestuur waren aanvaard, bleken enige practische bezwaren verbonden te zijn, welke de uitvoering in de weg stonden. Daarover is langdurig beraadslaagd in de Sociale Commissie voor het Bioscoopbedrijf. Het resultaat daarvan is neergelegd in een nieuw voorstel tot wijziging van de Loonregeling. Dit nieuwe voorstel, dat de instemming heeft gekregen van de betrokken organisaties, komt in grote trekken hier op neer: ie. Met ingang van 1 Juli 1956 worden alle lonen ge noemd in de Loonregeling, zoals die op 6 October 1954 door het College van Rijksbemiddelaars is vastgesteld, met 3 verhoogd. 2e. Met ingang van 1 Mei 1956 wordt het aantal dagen vacantie per jaar voor werknemers, die veertig of meer uren per week plegen te arbeiden en die ten minste vijf jaar maar minder dan tien jaren onaf gebroken bij dezelfde werkgever in dienst zijn, ver hoogd tot vijftien dagen per jaar. Bij een dienstver band van tien of meer jaren wordt de vacantie ver lengd tot zeventien dagen per jaar. Voor deze categorieën wordt de vacantietoeslag verhoogd respectievelijk tot 3 en tot 4% van het jaarloon. Wij vertrouwen, dat het College van Rijksbemiddelaars deze voorstellen eerlang zal aanvaarden. Er zij nog op gewezen, dat de thans voorgestelde wijzi ging een voorlopig karakter draagt. Het beraad over een algehele herziening van de Loonregeling zal tegen het einde van het jaar worden voortgezet.

Film | 1956 | | pagina 8