INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER rechten aan het niet-lid af te staan en dat zij aan dit verzoek gevolg heeft gegeven, aangezien de film hier te lande niet meer in de bioscopen werd vertoond en de exploitatie ervan wat haar kantoor betreft dus als beëindigd kon worden beschouwd: dat zulks echter niets afdoet aan het feit, dat hier sprake is van een normale overdracht van het recht van vertoning, waarvoor de N.V. volgens haar mededeling een bedrag van als tegen prestatie van bedoeld niet-lid heeft ontvangen; dat voor een dergelijke overdracht nu eenmaal toestemming krachtens de lijst van Geen Bezwaar vereist is; dat ook al heeft de N.V. geen verhuurovereenkomsten meer voor de desbetreffende film lopen, de mogelijkheid niet is uitgesloten dat een exploitant alsnog levering van de film van haar verlangt; dat het bij de leden trouwens als bekend verondersteld mag worden, dat een van de belangrijkste principes welke in de regle menten en besluiten van de Bond zijn neergelegd hierin bestaat, dat de vertoningsrechten op een film in beginsel bij één en dezelfde verhuurder dienen te berusten, zulks ter voorkoming van allerlei problemen van auteursrechtelijke aard, die ons bedrijf voorheen zoveel moeilijkheden hebben veroorzaakt; dat met name vermeden moet worden dat er bij de exploitatie van de vertoningsrechten wanorde ontstaat als gevolg waarvan de belangen van het bedrijf kunnen worden geschaad en geschillen in het leven kunnen worden geroepen, welke het normale zakelijke verkeer tussen de leden kunnen belemmeren; dat de N.V. door deze leverantie het Gewijzigd Bedrijfsreglement op de Lijst van Geen Bezwaar derhalve heeft overtreden, welke overtreding te ernstiger is omdat tevens in aanmerking genomen dient te worden het genre van het bedrijf waaraan geleverd is; dat het Hoofdbestuur evenwel in overweging heeft genomen, dat de N.V. de overtreding heeft erkend en als verontschuldiging heeft aangevoerd, dat zij zich van de betekenis van de reglemen ten en besluiten op dit stuk niet voldoende bewust is geweest; dat het mitsdien besloten heeft de de N.V. op te leggen straf als bedoeld in artikel 15 der Statuten te beperken tot een boete ten bedrage van 500, Het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond heeft op grond van artikel 15 der Statuten voor zijn vergadering van 26 Februari 1957 opgeroepen de N.V. Kinolechniek, exploitante van een filmverhuurkantoor te Amsterdam, ter zake van het feit dat zij in strijd heeft gehandeld met het bepaalde in artikel 2 A van het Gewijzigd Bedrijfsreglement op de Lijst van Geen Bezwaar. Het Hoofdbestuur heeft besloten haar de straf van waarschuwing op te leggen en deze straf te publiceren op grond van de vol gende overwegingen dat is gebleken dat de N.V. de film „Mensen zoals jij en ik" heeft geleverd aan een grote industriële onderneming, niet-lid van de Bond, voor twee voorstellingen ten behoeve van het per- noneel dat haar geen toestemming is verleend voor de onderwerpelijke levering aan het niet-lid in kwestie, weshalve zij in strijd heeft gehandeld met artikel 2 A van het Gewijzigd Bedrijfsreglement op de Lijst van Geen Bezwaar; dat de N.V. bij haar verhoor op 26 Februari 1957 heeft ver klaard, dat zij weliswaar een verzoek bij het Bondsbureau had ingediend tot plaatsing van bedoelde onderneming op de Lijst van Geen Bezwaar, maar hierop geen beslissing had ontvangen dat zij dientengevolge in de mening verkeerde dat er van de zijde van de Bond geen bezwaren tegen de leverantie bestonden; dat bij onderzoek op het Bondsbureau evenwel niet is gebleken, lat een verzoek harentwege is ingekomen; dat overigens uit de omstandigheid dat op het verzoek niet werd gereageerd toch nimmer tot een inwilliging ervan kon worden geconcludeerd; dat zulks des te meer klemt, daar het de N.V. bekend is dat verzoeken tot plaatsing op de Lijst van Geen Bezwaar op korte termijn worden beantwoord; dat, ook al heeft het Hoofdbestuur te dien aanzien geen taak, door de onderhavige levering inbreuk is gemaakt op het auteurs recht van de plaatselijke bioscoopexploitant die dezelfde film nog in zijn theater moest vertonen en waardoor deze schade heeft geleden; dat daarbij vooral in aanmerking moet worden genomen, dat het personeel van de onderneming in kwestie een groot gedeelte uitmaakt van de vaste bezoekers van de bioscoop ter plaatse; dat vaststaat, dat de N.V. het bepaalde in artikel 2 A van het Gewijzigd Bedrijfsreglement op de Lijst van Geen Bezwaar beeft overtreden dat deze overtreding ernstig is, maar dat het Hoofdbestuur, mede in aanmerking genomen de bereidheid van de N.V. om de door de bedoelde exploitant geleden schade te vergoeden, voor alsnog met de straf van waarschuwing als bedoeld in artikel 15 der Statuten heeft volstaan. Ingevolge artikel 2 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende filmtitels in het Naamregister ingeschreven. Deze titels werden per circulaire ter kennis gebracht aan de leden filmverhuurders, -filmfabrikanten en -filmproducenten. Datum waarop Titels waaronder de films in Naam houder ins jhrijving Nederland worden uitge exploitatie verzocht is: bracht: rechten 16 Oct. 1956 Handen thuis alstublieft Paramount 11 Dec. Der Bettelstudent City 3 Jan. 1957 De blonde heks Nova Het licht aan de overkant Nederland 4 De machtigen Nova 7 Vlucht naar Hongkong De gevaarlijke leeftijd Lumina 8 Het geheim van de bergschal Don't knock the rock De weerwolf Columbia 10 De stille verklikker City De sneeuwman van Hima- Corona laya Rij de Kannibalen in Nieuw Guinea De geheimzinnige vreemde ling Privé-ingang 11 Begeerte en zonde Spiendal 15 Tiroler Blut De postmeester Filmex Het nichtje uit Texas Filmtrust 16 Verdwenen alibi R.K.O. 17 Gijzelaars des doods Fox 18 Het barrevoetse bataljon Bloed op de weg Rank 19 Ie kunt 't haar niet kwalijk nemen Fox 22 Paris, Paris stad der liefde Spiendal Kortuinjagers in de gele Columbia bergen Een ter dood veroordeelde D.L.S. ontsnapt 24 Witte nachten Rank 25 1 liefde langs de weg De Afrikaanse leeuw Nederland 29 Bloedige vergelding Vader tegen wil en dank Zarak Columbia 30 Nylons en zijde R.K.O. Het huis in de duinen Meteor 31 Straatvijand no. 11 R.K.O. Iets van waarde M.G.M. 1 Febr. De haaiendoder Nova 4 Voor zonsondergang Nina Hafbo Cha, cha, cha, boem Columbia De ondergang van de Graf Rank Spee 5 Strijd voor de vrijheid Universal I.F.N. Het geheim van de heksen- Standaard grot 7 onchita Corona 8 Ik ben geen spion Fox 9 Daar is de dokter Rank 20 Op het spoor der verdwenen vrouwen Nederland 25 Droomeiland Filmex De klokken des doods City De man in de regenjas 26 In de macht der Indianen Voorbij Mombasa dreigt de dood 'olumbia 29

Film | 1957 | | pagina 29