Het secretariaat van de stichting is gevestigd Gevers Deynootplein 30 te Scheveningen. Uiteraard zal het Bureau van de Nederlandsche Bioscoop-Bond de nodige assistentie verlenen. De Stichting heeft uitsluitend ten doel het realiseren en financieren van manifestaties op filmgehied in de ruimste zin des woords te 's-Gravenhage in 1957 en wel zonder winstbejag. Dank zij een besluit van de Afdeling Den Haag van de Nederlandsche Bioscoop-Bond is het programma van de Filmweek als het ware geneutraliseerd, zodat, hetgeen nu eenmaal noodzakelijk is, één theater als de grote centrale kan fungeren waar de verschillende programma's worden vertoond. Zoals gezegd is hiervoor het Metropole-Tu- schinski Theater gekozen, zulks in verband met zijn ligging ?n zijn grootte. Een gelukkige omstandigheid is hierbij, dat het theater tijdig zodanig zal worden gerestaureerd en verfraaid, dat het gedurende de Filmweek een uitste kend trefpunt zal kunnen zijn. Het ligt in de bedoeling om de week in dagen naar nationaliteit in te delen, indien dit met de kwaliteit en de hoeveelheid der naar land van herkomst aangeboden films in overeenstemming is, en met een Nederlandse dag te besluiten, welke naar gehoopt wordt de apotheose van de week zal worden. Voor vertoning in de Filmweek komen alleen in aan merking buitenlandse films, die zoveel mogelijk van recente datum behoren te zijn en in Nederland nog niet m het openbaar mogen zijn vertoond, en Nederlandse films, die bij voorkeur nog geen openbare vertoning in de bioscopen hebben gehad. De Stichting Internationale Filmweek 1957 heeft in overleg met het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond een commissie aangewe zen, welke zich zal belasten met de selectie van de aange boden films. In deze commissie hebben zitting de heren: J. G. J. Bosman, A. van Domburg, Dr. J. Hulsker, W. K. G. van Royen en J. Weening, terwijl Mr. J. den Daas qualitate qua aan de commissie is toegevoegd. De com missie begint op 15 April a.s. met haar werkzaamheden. Op Maandag 17 Juni zal de Nederlandsche Bioscoop- Bond een congres houden over het thema: de plaats van het filmbedrijf temidden van de overigen ontspannings- media. waarbij inzonderheid aandacht zal worden ge schonken aan het onderwerp: Film en publiciteit. Op Dinsdag 18 en Woensdag 19 Juni zal de Interna tionale Unie van Bioscoopexploitanten (Union Interna tionale de 1'Exploitation Cinématographique) haar jaar vergadering houden, waaraan tevens een congres zal wor den verbonden, in de feestzaal van het Kurhaus te Scheveningen. De Stichting Filmcentrum, waarbij zowel onderschei den kerkelijke instellingen als tal van op kerkelijke leest geschoeide organisaties zijn aangesloten, houdt op Don derdag 20 Juni in de Aula van het Gemeentemuseum een congres ter herdenking van haar tienjarig bestaan. Het Genootschap voor Reclame zal op Vrijdag 21 Juni in het Seinpost Theater te Scheveningen zijn achtste Reclamefilmdag houden. Op deze dag zullen ook de door hel Genootschap jaarlijks uit te reiken drie gelijkwaardige prijzen voor de beste Nederlandse reclamefilms worden toegekend. De bekroonde films zullen des avonds tijdens de voorstelling in het Metropole-Tuschinski Theater wor den vertoond. Op dezelfde dag organiseert het Nederlands Filminsti tuut een congres over het thema: ..Vrijetijdsbesteding en film", waaraan verbonden een open forum, waarop de inleidingen ter discussie zullen worden gesteld. Tevens zal op deze dag tijdens een speciale bijeenkomst van het Instituut de uitslag worden bekend gemaakt van de prijs vraag, welke is uitgeschreven onder de jeugd van alle scholen voor voortgezet onderwijs voor een filmscenario. De mogelijkheid wordt onderzocht om in samenwerking met de Stichting Film en Jeugd een aantal jeugdfilmvoor stellingen te organiseren. De laatste dag. Zaterdag 22 Juni, zal gewijd worden aan de Nederlandse film. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft voor 1957 wederom twee prijzen van elk 1.000, —beschikbaar gesteld voor ver vaardigers van korte films, waaronder begrepen teken en poppenfilms, die zijn vervaardigd in de periode van 20 Juni 1955—31 Mei 1957, en wel in de rubrieken: a. vrije films en zogenaamde „sponsored" films; b. in opdracht vervaardigde films. De uitreiking van de prij zen zal plaatsvinden op de Nederlandse avond, welke de Filmweek zal afsluiten. Het Filmmuseum zal in samenwerking met het Neder lands Filminstituut een expositie voorbereiden van binnen- en buitenlandse filmaffiches. Hel feit, dat het Rijk, de gemeente Den Haag, de Ne derlandsche Bioscoop-Bond en zijn leden en de andere met name genoemde instellingen naar beste krachten met de Stichting Internationale Filmweek Den Haag zullen samenwerken, geeft het stichtingsbestuur het vertrouwen, dat ook deze tweede grootse manifestatie, welke in ons land op filmgebied wordt georganiseerd, een succes zal worden. Voor de goede orde zij de leden medegedeeld, dat het secretariaat zich niet kan belasten met het reserveren van hotelruimte. Met hel oog op de grote drukte, welke on danks hel voorseizoen in Den Haag en Scheveningen te verwachten is als gevolg van onderscheiden internationale congressen, welke gedurende dezelfde lijd aldaar zullen worden gehouden, bevelen wij de leden aan nu reeds kamers te reserveren. Het Hoofdbestuur rekent er uiteraard op. dat, gezien de betekenis van de Filmweek, de overgrote meerderheid van de leden de gelegenheid zal weten te vinden om gedurende de gehele week of op zijn minst gedurende enige dagen aan de manifestaties deel te nemen.

Film | 1957 | | pagina 4