Toelichting bij agendapunt 11 Nationale Herdenkingsavond Vervroegde aanvang Filmbeurs b. de statuten en het pensioenreglement van de onderhavige Stichting goed te keuren overeenkomstig het bepaalde in artikel 4 in de Pensioen- en Spaarfondsenwet. II. alle stappen te doen en maatregelen te nemen, die voor de oprichting van voormelde Slichting en het inwer king stellen van het bedrijfspensioenfonds en alles wat daarmede verband houdt, noodzakelijk zijn. üe toelichting van het Hoofdbestuur op dit voorstel is onder aan de agenda vermeld. 12. Vaststelling van de plaats waar de jaar\ergadering in 1958 zal worden gehouden. 13. Rondvraag en sluiting. Hoogachtend, Namens het Hoofdbestuur JOH. MIEDEMA, Voorzitter R. UGES Jr., Secretaris Met zijn circulaire nr. 176 van 4 September 1956 heeft het Hoofdbestuur de leden ter bestudering doen toekomen de nodige stukken betrekking hebbende op het ontwerp-bedrijfspensioenrege- ling vergezeld van een uitvoerige toelichting. Nu de afdelingsver gaderingen zich in principe met het ontwerp verenigd hebben, heeft de door het Hoofdbestuur ingestelde studiecommissie in overleg met de vertegenwoordigers der werknemersorganisaties het ontwerp nader uitgewerkt, waarbij rekening is gehouden met de opmerkingen, die ter zake in de afdelingsvergaderingen zijn ge maakt. Een en ander blijkt uit het concept-statuten van het op te richten bedrijfspensioenfonds en het concept-pensioenreglement, waarvan de tekst hierbij gaat. Overeenkomstig hetgeen bij de vorming van bedrijfspensioen fondsen gebruikelijk is, zijn statuten en reglement zodanig geredi geerd dat de deelneming in het fonds op basis van vrijwilligheid mogelijk is voor alle werknemers in het film- en bioscoopbedrijf. Op grondslag van de stukken zal alsdan verplichtstelling aan de Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid worden ge vraagd voor bepaalde categorieën van werknemers. Het is mogelijk, dat het nader overleg dienaangaande met het Departement nog tot wijziging van de statuten en het reglement zal leiden. Daarbij wordt ervan uitgegaan, dat de deelneming in liet bedrijfspensioenfonds verplicht behoort te worden gesteld voor alle werknemers, die gedurende een tijdvak van tenminste drie maanden in vaste dienst van een werkgever zijn en gedurende tenminste 24 uur per week regelmatig in het bedrijf van de werkgever werkzaam zijn. Voorts is het de bedoeling, dat de ver plichte deelneming geldt voor de mannelijke werknemers, die de leeftijd van 23 jaar hebben bereikt, doch de leeftijd van 65 jaar nog niet hebben overschreden en voor de vrouwelijke werknemers, die de leeftijd van 30 jaar hebben bereikt, doch de leeftijd van 63 jaar nog niet hebben overschreden. Als premie zullen de werkgevers IY2 en ^e werknemers 33^2 van het loon betalen, zoals uit het pensioenreglement blijkt. Het Hoofdbestuur is na zorgvuldige bestudering tot de conclusie gekomen, dat het de voorkeur verdient, dat de op te richten stichting het pensioenfonds in eigen beheer neemt. Op die wijze zal het onder meer mogelijk zijn aanzienlijke verbeteringen in de uitkeringsbedragen aan de groep der oudere werknemers, voorzovet deze reeds een groot aantal jaren in het bedrijf werkzaam zijn geweest, tot stand te brengen. Tenslotte heeft het Hoofdbestuur geconstateerd, dat er bij de zelfstandige ondernemers onvoldoende belangstelling bestaat om op dezelfde basis als de werknemers in het pensioenfonds te wor den opgenomen, zodat het dit onderdeel van het project heeft teruggenomen. De Nationale Herdenkingsavond, waarop herdacht wor den de militairen van de Nederlandse Strijdkrachten, de zeelieden, de verzetstrijders, de geallieerde militairen en alle overigen die in de oorlogsjaren voor de vrijheid van het Koninkrijk zijn gevallen dan wel als Nederlander of als Nederlands onderdaan tengevolge van een tegen hen gerichte vijandelijke daad zijn omgekomen, zal dit jaar worden gehouden op Zaterdag 4 Mei. De plechtigheden zullen aanvangen om 18.00 uur. In verband met het karakter van deze Nationale Her denkingsavond is het ongewenst, dat openbare vermake lijkheden plaatsvinden tijdens de plechtigheden. Het Hoofdbestuur doet derhalve, na terzake gepleegd overleg met de Commissie Nationale Herdenking te 's-Gravenhage, een beroep op de leden om op Zaterdag 4 Mei a.s. hun theaters van 18.00 tot 21.00 uur te sluiten en gedurende die avond zowel tijdens als na genoemd tijdstip geen neon- of andere lichtreclame te bezigen. Het Hoofdbestuur vertrouwt, dat men in gemeenten, waar de herdenking op andere tijdstippen plaatsvindt, in vorenvermelde zin daarmede rekening zal willen houden. Alle leden zullen ongetwijfeld het bijzondere karakter der herdenkingsplechtigheden willen eerbiedigen. In verband met de op Maandag 1 April a.s. te houden jaarlijkse ledenvergadering van de Nederlandsche Bioscoop-Bond, zal de Filmbeurs van 10.30 uur tot 13.30 uur worden gehouden.

Film | 1957 | | pagina 6