De wanden zijn afgewerkt met polyvinyl, een kunst- harsproduct op plasticbasis. in twee kleuren uitgevoerd. Het plafond is voorzien van een acoustische pleister in één der wandkleuren. Indirecte verlichting en ingebouwde luidsprekers maken het mogelijk de gewenste sfeer van ontspanning te be houden. Deze corridor dient tevens om de geluidshinder, veroor zaakt door de belendende bedrijfsruimten, te voorkomen. De vloeren van hal en gangen zijn belegd met een rood kleurig genuanceerd touwtapijt. De filmcabine bevindt zich boven de hal. tussen de zaal en voorbouw, en is bereikbaar vanuit de hal met een open trap. De plaats van de cabine ten opzichte van het projectiescherm (Miracle Mirror screen) is horizontaal gelegen. De cabine is 3,50 m bij 7,00 mten aanzien van de brandveiligheid zijn de volgens de voorschriften nodige voorzieningen aangebracht. In de cabine bevinden zich twee Ernemann X projec toren met Magnasol IV H.I. Spiegelbooglampen voor 80 Amp.. met vier Dominar L versterkers en een voorver- sterkerscabinet met acht voorversterkers. In de muur ingebouwd bevinden zich naast ieder appa raat een afstandsbedieningspaneel waarop aangebracht de overschakelinrichting voor stereofonischgeluid. lichtspoor, microfoon, gong, gramofoon. alsmede de bedieningsknop pen voor de gordijnopeners, welke respectievelijk de store en de kaders bewegen. In de bijcabine staan opgesteld twee Dr. Jovy 80 Amp. gelijkrichters, welke aan de projectoren in de hoofdcabine ontstoken en geregeld kunnen worden. Achter het projectiedoek zijn drie luidsprekercombina ties geplaatst, terwijl door bij de bouw de nodige voorzie ningen te treffen, twaalf effectluidsprekers voor het publiek volkomen onzichtbaar zijn aangebracht. In de corridor, welke rond de zaal loopt, zijn in hel plafond op gelijke afstanden van elkaar acht luidsprekers aangebracht, welke gebruikt kunnen worden om gedu rende de pauze gramofoonmuziek of Hammond-orgel klanken van de huisorganist ten gehore te brengen. Dit is voor zover bekend voor Nederland een noviteit. Rest ons nog enkele voor deze bouw belangrijke data te noemen, zomede de belangrijkste medewerkende firma's. Op 1 October 1954 werd de opdracht voor deze bouw verstrekt aan de N.V. Aannemings-, Bouw- en Handels bedrijf v/h N. Roos te Rotterdam, welke het geheel in twaalf maanden heeft opgeleverd. Op 12 October 1954 werd de eerste paal geslagen door de Directeur, wijlen de heer van 't Hoft Sr, die op 14 Mei 1955 de vlag hees bij het bereiken van het hoogste punt. De feestelijke opening van het theater werd verricht door de Wethouder van Rotterdam, de heer Meertens, namens de burgemeester, op Donderdagavond 3 November 1955. De volledige meubilering van theater en foyer werd naar ons ontwerp uitgevoerd door Meubelfabriek B. G. den Hartog te Rotterdam en in zes weken tij ds klaarge maakt en opgeleverd. De theaterstoelen werden echter ge leverd door Tijsseling's Fabrieken N.V. uit Nijkerk, terwijl de foyerstoelen werden geleverd door de Westduitse Sitz- möbelfabrik Schröder Henzclmann uit Bad Oeynhausen. De plastic wandbespanningen, zomede de gordijnen voor het projectiescherm werden geleverd en uitgevoerd door de Fa. de Schrevel uit Kleve (Duitsland), die eveneens de bijzonder smaakvolle en praktische foyer (stapel) stoelen leverde. De electrische licht-, kracht- en zwakstroominstallaties zijn uitgevoerd door de Fa. R. H. Jansen te Rotterdam. De verwarmingsinstallatie met ventilatiesysteem is ont worpen en uitgevoerd door de Fa. Slotboom te Den Haag. Het filmtechnische gedeelte werd verzorgd door N.V. Kinotechniek te Amsterdam. De wandbeschilderingen in de twee trappenhuizen zijn van de kunstschilder Teus van den Berg uit Rotterdam. SWANEVELD GOSLINGA. Overzicht van de zaal, die plaats biedt aan 823 personen

Film | 1957 | | pagina 9