Vakopleiding „Scenario en Draaiboek" en „Filmhandel" Raad voor de Kunst Nationale Unesco-Commissie Eretekens voor trouwe plichtsvervulling Operateurscnrsus De aankondiging in de pers, dat half October een be gin wordt gemaakt met een Nederlandse filmvakopleiding, heeft allerwege grote belangstelling gaande gemaakt. Het Nederlands Filminstituut heeft in de afgelopen weken tal loze aanvragen om inlichtingen, en verzoeken om tot deze opleiding te worden toegelaten, in behandeling moeten nemen. Zoals de zaken er nu voorstaan, kan worden aangeno men dat de beide aangekondigde leergangen zullen star ten met elk ongeveer vijf en twintig cursisten. Bij de toe lating wordt een scherpe selectie toegepast, zodat alleen diegenen aan deze opleiding zullen deelnemen, van wie met voldoende zekerheid verwacht kan worden, dat zij er werkelijk profijt van zullen trekken. In totaal zullen ongeveer twintig vaste docenten bij de beide leergangen betrokken zijn. Daarnaast zullen vele gastdocenten worden aangetrokken voor het geven van incidentele lessen en voordrachten. Verwacht wordt dat van de zijde van het film- en bioscoopbedrijf ook mede werking ondervonden wordt bij het onderbrengen van de cursisten die na afloop van de twintig lesweken praktijk ervaring moeten opdoen. Op 20 October a.s. worden beide leergangen officieel geopend. Belangstellenden voor deze opleiding kunnen zich nog opgeven bij de Stichting Nederlands Filminstituut (nieuw adres: Nw. Doelenstraat 6-8, Amsterdam, telef.64917). Bij Koninklijk Besluit van 14 Juli 1958 nr. 21 zijn met ingang van 1 Juli 1958 opnieuw benoemd tot lid van de Raad voor de Kunst, Afdeling Filmkunst: Ch. Boost, te Amsterdam en B. Haanstra te Laren (N.H.). Voorts is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van de Raad aan J. G. Toonder te Hiza (Spanje), met dankbetuiging voor de door hem in dezen bewezen diens ten. In zijn plaats is benoemd tot lid van de Raad W. A. Smith te 's-Gravenhage. Bij Koninklijk Besluit van 15 Juli 1958 nr. 7 is Dr. J. M. L. Peters, directeur van het Nederlands Filminstituut, privaatdocent in de filmkunde aan de Universiteit van Am sterdam, benoemd als lid van de Commissie voor Inter nationale Samenwerking op het gebied van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur. Krachtens ter zake door het Hoofdbestuur van de Ne- derlandsche Bioscoop-Bond genomen besluiten werden van 1 Februari 1958 tot en met 31 Augustus 1958 de volgende onderscheidingen voor trouwe plichtsvervulling uitgereikt D.s. gouden speld met diamant; g.s. gouden speld; z.s. zilveren speld; d.b. gouden brochette met diamant; g.b. gouden brochette; z.b. zilveren brochette. Amsterdam N.V. Joop Geesink's Filmproductie „Dollywood": z.b.: L. Sten; z.s.: R. Erends. Kriterion Theater: z.s.: L. Smit. Bioscoop „De Liefde"g.b.J. K. Stabijz.s.F. L. Boerlijst, J. Snijders, P. H. A. ter Laage, E. Gerekink; z.b.: W. R. M. van Tol. Apeldoorn Firma Minerva Theater: z.b.: P. F. H. Bedeke-Fock. Castricum Corso Theater: z.b.: M. Brakenhoff. Delft Stadsdoelen Bioscoop: g.s.: A. Palsgraaf. Dordrecht Filmverhuurkantoor Centrafilm N.V.g.s.F. Schellen- bach, A. van Leeuwen. Gouda N.V. Apollo Bioscoopz.s.G. van der Kleyn. Schouwburg Bioscoop „Gouda" N.V.z.s.J. Altena, P. G. Sparnaay, S. den Hartogh; z.b.: A. L. M. M. Ernst- v. d. Wal, P. J. den Hartogh-v. d. Mierop. 's-Gravenhage Gebrs. Hirschberg Bioscoopconcern: z.s.: B. E. Stok man, J. A. Wolff. Haarlem N.V. Filmfabriek Polygoon: g.b.: M. van den Broek; z.s.M. A. Ebbers. Maastricht Firma Royal Cinema: d.b.: C. C. Hermans; z.s.: J. M. Sassen; z.b.: H. J. M. Slangen. Nijmegen Firma Scala Theater: z.s.: A. Roos. Rotterdam N.V. Chermoek s Theaters: z.b.: D. Langbroek, B. Mar- kenstein. Rijssen Vereniging T.O.V.A.g.s.G. Rouwendal. Tilburg N.V. Chicago Theaterg.s.H. C. van der Waarden, J. W. J. Selbach, A. J. H. de Jong; z.s.: C. G. M. Legro, M. Fr. Kuyten; z.b.: B. J. Smulders-Arends Utrecht A. F. Wolff Bioscoop-Onderneming: z.s.: J. Donkervoet. Veendam J. Hollemans: g.s.: H. Greven; z.b.: A. Hut. Winterswijk Firma Astoria: z.s.: H. J. Ooyman. De derde schriftelijke operateurscursus in zijn nieuwe vorm is op 4 September j.1. gestart met 50 deelnemers. Het is nog mogelijk leerlingen aan deze cursus toe te voegen, doch de aanmelding dient dan zo spoedig mogelijk te geschieden, daar anders een te grote achterstand zal ontstaan. Aanmeldingsformulieren worden op aanvrage gaarne verstrekt door het Secretariaat van het Opleidings instituut, dat in het Bondsbureau is gevestigd. De volgende cursus zal niet eerder dan in September 1959 beginnen. ■-'■'■ 49

Film | 1958 | | pagina 49