In Memoriam lgemeen Redryfsreglemeiit Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk gehouden vergaderingen besloten toestemming te verlenen als be doeld in Algemeen Bedrij f sreglement aan: de Firma Gebr. E. T. Koper tot een tijdelijke ver plaatsing van de bioscoop-exploitatie in het Concertge bouw te Hengelo (0.) naar de kleine zaal van dit ge bouw wegens een verbouwing van het bewuste pand, zulks op voorwaarde dat de technische outillage zal voldoen aan redelijke eisen ten genoege van de Technische Com missie de heer 'E. Hirschberg tot het gaan exploiteren van de permanente bioscoop-A: Palace Cinema te Hoensbroek. welke tot dan toe ten name van de heer C. M. van der Linden in het Bedrij f sregister was ingeschreven. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 17 Maart 1960 besloten toestemming te verlenen als be doeld in artikel 7 van het Algemeen Bedrij f sreglement aan: de N.V. Rotterdamse Maatschappij tot Exploitatie van Filmtheaters „Romef" i.o. te Amsterdam tot het gaan ex ploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in het daartoe te verbouwen dakskelet van het Groothandels gebouw aan het Stationsplein 45, te Rotterdam; de N.V. Nederlandse Filmproductie Maatschappij te Rotterdam tot het gaan exploiteren van een filmverhuur kantoor voor de bedrijfstak e: „het verhuren aan bio scopen van Nederlandse films, uitgezonderd die bedoeld onder c"; de heer A. Haanstra te Laren (N.-H.) tot het gaan ex ploiteren van de bedrijfstak a van een filmproductiezaak: ..de productie van speelfilms (met een minimum van één film per drie jaar met een vertoningsduur van meer dan één uur)", alsmede tot het gaan exploiteren van een film verhuurkantoor voor de bedrijfstak e: „het verhuren aan bioscopen van Nederlandse films, uitgezonderd die be doeld onder c". De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 17 Maart 1960 besloten de toestemming als bedoeld in artikel 7 van het Algemeen Bedrij f sreglement te weigeren aan: de heer C. A. Broekmeulen te Born tot het gaan exploi teren van een nieuwe permanente bioscoop-A in een nieuw te bouwen bioscoopzaal aan de Nieuwmarkt te Schinnen; de heer B. Kerk te Hilversum tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in gebouw Fi-esta aan de Zeedijk 9. te Hilversum. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar op 13 April 1960 gehouden zitting besloten toestemming te verlenen als bedoeld in artikel 7 van het Algemeen Bedrij f sregle ment aan de N.V. Apollo Bioscoop te Gouda tot het gaan exploi teren van een nieuwe permanente bioscoop-B in Het Dorpshuis te Gouderak; de heer P. J. A. Jansen te Dongen tot het gaan exploi teren van een nieuwe permanente bioscoop-B in gebouw De Vereniging aan de Postelstraat 15 te Moergestel. Op Maandag, 21 Maart 1960 is na een moedig gedra gen lijden in de leeftijd van 52 jaar van ons heengegaan Mevrouw T. P. A. Desmet. bedrij f sdirectrice van de Haar lemse Theaters der N.V. Utrechtse Maatschappij tot Ex ploitatie van bioscooptheaters. Voor haar vader in het bijzonder was het heengaan van zijn geliefde dochter, die een grote steun voor hem betekende, een smartelijk verlies. Het Hoofdbestuur heeft de heer Desmet en zijn familie innige deelneming betuigd met deze slag. Talrijke vrienden, bekenden en collega's woonden de plechtige Gregoriaanse Requiemmis bij in de dekenale kerk, alsmede de teraardebestelling van het stoffelijk overschot op het St. Catharinakerkhof te Eindhoven. On der de velen, die van „Doortje" Desmet, zoals zij bij ieder een bekend was, afscheid namen bevonden zich de Voor zitter en leden van het Hoofdbestuur, de Directeur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond, vertegenwoordigers van de Afdelingsraad en van de Zuidelijke Afdeling, alsmede van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders. Vele kransen en bloemstukken getuigden van de innige deelneming der be drij f sgenoten. Vanzelfsprekend waren aanwezig de heer W. J. M. Maas. mededirecteur van het hiervoorgenoemde bioscoopconcern, alsmede vele collega's uit Eindhoven en Haarlem. Aan de groeve vertolkte de heer Theo Desmet uit Am sterdam in een korte doch warme toespraak de gevoelens die het bedrijf Mevrouw Desmet toedroeg en dankte hij namens de familie voor de belangstelling. Zij ruste in vrede. Op 25 April overleed onverwacht na een korte ziekte in de leeftijd van 65 jaar de heer A. H. L. Zumdick, directeur van de N.V. Royal Theater te Blerick (gemeente Venlo). De heer Zumdick zette omstreeks het jaar 1929 de toen bestaande Elite Bioscoop te Venlo voort, onder de naam City Theater. Deze zaak deed hij in 1939 over aan een andere ondernemer om zelf ter vervanging daarvan in Blerick een nieuwe bioscoop te vestigen onder de naam Royal Theater „Irene", welk bedrijf hij omzette in een naamloze vennootschap, waarvan hij tot zijn overlijden directeur was. Voor de oorlog heeft de heer Zumdick enige functies bekleed in de organisatie. Van 1938 tot in de oorlog was hij Bestuurslid van de Afdeling Het Zuiden en gedurende 1938 en 1939 lid van de Prijzencommissie Verder was hij lid van de toenmalige Commissie Nieuwe Zaken, welke ongeveer een jaar heeft gefunctionneerd. Onder de colle ga's werd de heer Zumdick gewaardeerd vanwege zijn rustige beminnelijkheid, hetgeen bleek uit de belang stelling bij de Solemnele uitvaartdienst in de St. Antonius- kerk en de begrafenis op 28 April, welke o.a. door vele collega's uit de provincie Limburg, enige filmverhuurders en het bijna voltallige Bestuur der Afdeling Het Zuiden werden bijgewoond. Drs. J. A. M. Bouts vertegenwoordigde tevens het Hoofdbestuur van de Bond, dat de familie van de overledene intussen reeds schriftelijk van zijn deelne ming had doen blijken. Het Bondsbureau was vertegen woordigd door de heer H. W. Hagenberg, adjunct-direc teur. De heer Zumdick ruste in vrede. 10 -—-> - '-■» ir-t. -;

Film | 1960 | | pagina 12