INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER dat hij bij dit verhoor heeft erkend, dat er in technisch opzicht vele tekortkomingen in zijn theater waren, d ich dat hij voorts heeft aangevoerd, dat hij inmiddels verbeteringen heeft aangebracht; dat niettemin vaststaat, dat hij artikel 22 der Bondsvoorwaarden ernstig heeft overtreden; dat het Hoofdbestuur, in aanmerking nemende zijn bereidheid tot verbetering van de toestand, deze keer nog heeft willen vol staan met hem de straf van waarschuwing conform artikel 15 der Statuten op te leggen, met dien verstande, dat, wanneer hij in den vervolge mocht verzuimen de aanwijzingen van de Technische Commissie op het terrein van de technische outillage en de behan deling van filmmateriaal binnen de door deze commissie gestelde termijn op te volgen, een zwaardere straf zal worden opgelegd. Het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond heeft op grond van artikel 15 van de Statuten besloten de heer J. Milius, exploitant van het Centrum Theater te Sappemeer, een boete van 250,op te leggen en deze straf te publiceren ter zake van het feit: dat hij voor de films „Onstuimige driften" en „Haven der be geerte", welke in het door hem geëxploiteerde Centrum Thea ter in Sappemeer respectievelijk op 4 en 5 Juni 1960 in nacht voorstellingen zijn vertoond, advertenties heeft geplaatst met een inhoud, die in strijd is te achten met de algemene belan gen en de waardigheid van het Nederlandse film- en bioscoop bedrijf. Dit besluit is genomen op grond van de volgende overwegingen: dat de heer Milius voor de film „Onstuimige driften" een adver tentie heeft geplaatst, waarin wordt gesproken van „...een fel rea listisch gegeven van begeerte, passie en haat... Een meisje met een verleden, dat de begeerte van veel mannen wekte. Lina... de sex- bom... die aan haar temperament geen weerstand kon bieden... Lina... speelbal van mannen, die haar genadeloos uitbuiten en haar te gronde richten", onder vermelding „Strikt voor volwasse nen"; dat hij voor de film „Haven der begeerte" gelijktijdig een ad vertentie heeft geplaatst met bewoordingen als „...een echte Fran se sexfilm, zoals alleen Fransen dit aandurven... onverbloemd zult u de zeer openhartige waarheid aanschouwen van haven der be geerten. Het zwoele Marseille trefpunt van mooie vrouwen en gevaarlijke smokkelaars, die namen wat zij begeerden", eveneens onder vermelding „Strikt voor wolwassenen" dat het Hoofdbestuur deze vorm van annonceren in strijd achtte met de algemene belangen en de waardigheid van het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf, weshalve de heer Milius vanwege dit Col lege op grond van artikel 15 van de Statuten op dinsdag 12 juli j.1. is gehoord; dat hij bij dit verhoor ter verdediging van zijn handelwijze heelt aangevoerd, dat door een zeer teleurstellend gebrek aan belangstel ling van de zijde van het publiek voor in zijn theater zonder exces sieve bewoordingen aangekondigde goede films, de exploitatieresul taten van het Centrum Theater zo zorgwekkend zijn, dat de exploitatie als het ware in een noodtoestand verkeert en hij in de onderhavige meer opvallende en realistische wijze van adverteren voor speciale films in nachtvoorstellingen een middel zag om meer publiek naar het Centrum Theater te trekken; dat hij dus gezien de slechte gang van zaken bij de exploitatie van het Centrum Theater de vorenbedoelde advertenties noodgedwongen geplaatst heeft, waarbij hij zich niet heeft gerealiseerd dat ze zo laakbaar waren dat het Hoofdbestuur uit zijn verklaringen is gebleken, dat hij meende te moeten speculeren op een ongezonde mentaliteit van het publiek; dat hij hiervan een zeker profijt voor zijn theater verwachtte, hetgeen gezien de overgelegde exploitatiegegevens ten oprechte was en anderzijds het nadeel van zijn handelwijze voor het film- en bioscoopbedrijf niet heeft gezien; dat bovendien met de vermelding „Strikt voor volwassen" een formulering van de toelatingsnormen is gebruikt die kennelijk be oogt andere leeftijdsnormen te suggereren dan de Bioscoopwet kent en het Hoofdbestuur zich altijd tegen dergelijke formuleringen heeft gekeerd dat hij door zijn handelwijze blijk heeft gegeven van een onjuiste mentaliteit ten aanzien van de publiciteitsmethoden, waardoor hij de goede naam van het bedrijf ernstig heeft geschaad en afbreuk heeft gedaan aan de goodwill zowel als aan de maatschappelijke positie van de bioscoop; dat hij nog geen jaar geleden op grond van artikel 15 van de Statuten door het Hoofdbestuur is gehoord in verband met een annonce van gelijke strekking voor de film „Kus me dodelijk" en hij gezien de vorenbedoelde advertenties voor de films „Onstuimige driften" en „Haven der begeerte" kennelijk met de hem toender- tijd door het Hoofdbestuur gegeven wenken geen rekening heeft gehouden, waarbij nog komt dat hij zijn toezegging zich voortaan van iedere vorm van reclame te zullen onthouden welke in strijd is te beschouwen met de algemene belangen en de waardigheid van het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf niet gestand heeft gedaan; dat hij door de vorenbedoelde vorm van annoncering in ernstige mate in strijd heeft gehandeld met de algemene belangen en de waardigheid van het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf en hem daarvoor, nu hij zich ovor een dergelijk feit al eerder voor het Hoofdbestuur heeft moeten verantwoorden, een boete dient te wor den opgelegd, welke het Hoofdbestuur heeft vastgesteld op 250, in het vertrouwen dat hij zich voortaan van dergelijke publiciteits methoden zal onthouden. Ingevolge artikel 2 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende filmtitels in het Naamregister ingeschreven. Deze titels werden per circulaire ter kennis gebracht aan de leden filmverhuurders, -filmfabrikanten en -filmproducenten. Datum waarop inschrijving verzocht is: Titels waaronder de films in Nederland worden uitge bracht: Naam houder exploitatie rechten: 2 Au 3 4 6 8 17 18 19 22 24 25 26 gustus 1960 10 11 12 15 16 Co-operatie Mottenbal Minnespel Jalouzie en misdaad Het appartement Jonge liefde, grote gevaren Betaal of sterf De bruiden van Dracula Goering was mijn school vriend Teenager in Rio Carrière Moordenaar te huur De man van Guadalcanal Le gigoio De laatste voetganger Strijders der duisternis Baby tipt de beurs Met voorbedachten rade 'n Tikkeltje diefstal Ontvoerd achter het bamboe gordijn Femme de luxe Op ieder matje... een ander schat je Van het terras af gezien Het offer der maagden Heerseres van de onder wereld De greep naar de sterren Misdaad op straat Jonge mensen in nood Bloed op het hout Jesse James, de bloeddorstige Kogels voor de getuige Oscar Wilde De dood loert langs de weg De ware Jacob De man met het slangevel Nooit op Zondag Zorg dat je er bij komt Desperado's sterven schietend De angstige stilte Pearl Harbour - Hiroshima Het grote spel De wraak van Hercules Een glas water Het complot Feest in Parijs Zazie in de metro Politie volgt het spoor Liefde, dollars en chianti Lola Actueel Nederland Ufa-Filmex Nova Corona Rank Universal I.F.N. Ufa-Filmex Paramount Nova City Ufa-Filmex Nova Fox Paramount Ufa-Filmex Gofilex Fox N ova Rank Columbia Fox M.G.M. Ufa-Filmex Nova Filmtrust Fox Nederland Meteor Hafbo 33 ----- O-----

Film | 1960 | | pagina 33