Agenda Ledenraad Algemeen Bedriyferegleiiieiif Het College van Burgemeester en Wethouders had zijn voorstel aanhangig gemaakt naar aanleiding van een in gekomen schrijven van de directie van het Luxor Theater te Winterswijk, waarin werd gepleit voor verlaging van de tarieven, namelijk tot twintig procent voor gewone films en tot tien procent voor artikel 1-films. Wat betreft de artikel 1-films was het College echter van mening, dat het tarief diende te worden gehandhaafd. In hun toelichting op het voorstel hadden Burgemeester en Wethouders onder meer geschreven, dat het voor hun vaststond, dat een verlaging van het heffingspercentage van de vermakelijkheidsbelasting gerechtvaardigd is. In dien indertijd van rijkswege niet de verplichting zou zijn opgelegd om het hoge heffingspercentage van 35 in reke ning te brengen, zouden de bioscoopexploitanten dit be drag wellicht nimmer hebben betaald. De gewijzigde verordening, die een vermindering van de belastingopbrengst ten bedrage van 7.500 per jaar met zich zal brengen, zal in werking treden met ingang van de eerste dag van de maand, volgende op die, waarin het bericht van de Koninklijke goedkeuring wordt ont vangen. Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk gehouden vergadering besloten toestemming te verlenen als bedoeld in het Algemeen Bedrijfsregelment aan: de heer A. F. Wolff te Utrecht tot verplaatsing van de door hem geëxploiteerde permanente bioscoop-A: Cen trum Theater (grote zaal) naar de nieuwgebouwde Stads schouwburg (kleine zaal) te Tilburg; de heer C. J. Jelles te Driebergen tot inschrijving te zijnen name in het Bedrij f sregister van de permanente bioscoop-A: Harmonie Theater te Maarssen, welke tot dan toe in genoemd register was ingeschreven ten name van de heer A. F. Wolff. Het Hoofdbestuur heeft voorts besloten de inschrijvin gen in het Bedrij f sregister van de permanente bioscopen- A: Irene te Moordrecht ten name van Mevrouw H. W. v. de Tooren-Starreveld en Luxor te Wageningen ten name van de heer C. M. Westland door te halen wegens ophef fing van deze bedrijven. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 21 September besloten toestemming te verlenen als be doeld in artikel 7 van het Algemeen Bed rijfsreglement aan: de heer Joh. Blansjaar te Santpoort tot het gaan exploi teren van een filmproductiezaak voor de bedrijfstak e. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in dezelfde zitting besloten toestemming als bedoeld in artikel 7 van het Al gemeen Bedrijfsregelment te weigeren aan: de Filmstichting Jeugdhuis 't Slag te Rotterdam tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in genoemd jeugdhuis aan het Sandelingplein 20 te Rot terdam-Zuid. Toelating lidmaatschap Tot het lidmaatschap van de Bond is toegelaten: de heer J. Blansjaar, filmproducent, Hoofdstraat 48 te Santpoort. 'Eventuele bezwaren tegen de toelating moeten binnen acht dagen na de verschijning van deze publicatie schrif telijk bij het Hoofdbestuur worden ingediend. Ingevolge het bepaalde in artikel 26B van het Algemeen Bondsreglement nodigt de Secre taris van de Ledenraad van de Nederlandsche Bioscoop-Bond namens de Voorzitter de leden van de Ledenraad uit tot bijwoning van een Ledenraadsvergadering, te houden op Dins dag 20 December 1960, des ochtends om 11.00 uur, op het Bondsbureau te Amsterdam. AGENDA: 1. Opening en notulen van de op 17 November 1959 gehouden vergadering van de Ledenraad. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Behandeling van een bezwaarschrift van de N.V. City Theater, exploiterende het Roxy Theater te Go- rinchem, naar aanleiding van de beslissing van het Hoofdbestuur om de heer G. J. Netze toestemming te verlenen tot verplaatsing van de permanente bio scoop-A Doelen Bioscope te Gorinchem, die thans wordt geëxploiteerd door de heer O. Netze, naar de zaal van de nieuw te bouwen Schouwburg „De Nieuwe Doelen" aldaar. 4. Behandeling van een bezwaarschrift van de N.V. Spiendal Film naar aanleiding van de beslissing van het Hoofdbestuur, krachtens welke de titel „De ge bochelde" ten name van de N.V. Melior Films in het Naamregister is ingeschreven. 5. Voorstel van het Hoofdbestuur tot intrekking van het Bedrijfsbesluit inzake Technische Apparaten, hetwelk op 8 Januari 1946 door de Ledenraad is vast gesteld. 6. Voorstel van het Hoofdbestuur om in artikel 1B van het Algemeen Bedrijfsreglement in te lassen een nieuwe bedrijfstak e van filmproductiezaken „de productie van documentaire films voor derden en van bedrijfs-, instructie-, propaganda- en reclame films", met dien verstande, dat de bestaande bedrijfs tak e alsdan wordt vernummerd tot f. 7. Voorstel van het Hoofdbestuur tot vaststelling van een nieuw Bedrijfsbesluit ter zake van de Filmverto ning overeenkomstig de tekst van het op 17 November 1959 vastgestelde Bedrijfsbesluit van die naam (Re- glementenuitgave no. 2b), met dien verstande, dat de laatste zin van artikel 6 als volgt wordt gewijzigd: „Het Besluit treedt in werking op 1 Januari 1961 en is van kracht tot 1 Januari 1962". 8. Voorstel van het Hoofdbestuur tot het vaststellen van een nieuw Bedrijfsbesluit inzake de Programmering overeenkomstig de tekst van het op 17 November 1959 vastgestelde Bedrijfsbesluit van die naam (Re- glementenuitgave no. 4b, met dien verstande, dat in de artikelen 1, 2 en 7 het jaar 1960 wordt veranderd in 1961. 9. Rondvraag en sluiting.

Film | 1960 | | pagina 7