Nederlandse films in het buitenland Nieuwe diploma's De documentaire film „Prijs de Zee" van Herman van der Horst heeft op het in December te Toulon gehouden tweede festival van cinematografische produkten twee prijzen gewonnen. De film werd onderscheiden met de grote speciale prijs van de jury voor de specifieke cine matografische kwaliteiten en met de prijs van de Hifi- club voor de film met de beste geluidsbegeleiding. De korte film „Tussenspel bij kaarslicht" van Charles Huguenot van der Linden oogst onder de titel „Interlude by Candlelight" veel succes in New York. waar deze film als bijprogramma loopt bij de Griekse film „Never on Sunday". Aan het festival van documentaire films, dat van 6 tot 11 Februari in Oberhausen zal worden gehouden, zal ons land deelnemen met de films „Dagen mijner jaren" van Max de Haas, „Het Gerucht" van Kees Brusse en „Wadlopers" van E. van Moerkerken. De cineast Bert Haanstra is gevraagd dit jaar als voorzitter van de jury te willen optreden. De Nederlandse speelfilm Fanfare", die Bert Haanstra enkele jaren geleden voor Sapphire Filmproductie N.V. te Amsterdam heeft gemaakt, wordt thans in West-Duits land uitgebracht door J. A. Rank Film in Hamburg. De film draait in West-Duitsland onder de titel „...und die Musik blast dazu". De leden die tijdig nieuwe diploma's voor 1961 hebben aangevraagd, zullen deze binnenkort ontvangen. Met het oog hierop zal de geldigheidsduur van de diplo ma's 1960 eindigen met ingang van Vrijdag 24 Februari a.s. Hetzelfde geldt voor de diploma's van de Nederlansche Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten, alsmede de donateurs van de Bioscoop-Bond. Ook de militaire oorlogsinvaliden zullen vóór genoemde datum in het bezit zijn van een bioscoopdiploma 1961, hetwelk hun recht geeft op kosteloos bioscoopbezoek in gevolge het door de algemene ledenvergadering in 1945 genomen besluit. In het algemeen wordt er bij de leden op aangedrongen hun nieuwe personeel op de hoogte te brengen van de betekenis der nieuwe diploma's en de bestaande usances, ook ten aanzien van oorlogsinvaliden, die in de regel een goede zitplaats krijgen toegewezen. In de nieuwe speel film „Het Mes" van Fons Rademakers overtuigt de waarzeg ster Zulma (Elly van Stekelenburg) Toni Maria-Louise Vider, dat zij helemaal niet bang hoeft te zijn om binnen te komen.

Film | 1961 | | pagina 14