Filmfestival te Cannes Een moment uit de nieuwe speelfilm „Het Mes" van Fons Rademakers. Thomas (een rol, die gespeeld wordt door de veer tienjarige Reitze van der Linden) wordt langs de spoorbaan aangetroffen door de soldaat Ratte. Het Internationale Filmfestival te Cannes, dat dit jaar voor de veertiende keer wordt georganiseerd, zal gehouden worden van 3 tot en met 16 Mei. Het festival staat onder het beschermheerschap van de Minister van Buitenlandse Zaken en van de Minister van Culturele Zaken. Het festi val stelt zich ten doel om in een geest van vriendschap on algemene samenwerking de ontwikkeling van de filmkunst te bevorderen en de wederzijdse kennis van eikaars werk en de ontwikkeling van de filmindustrie over de gehele wereld te bevorderen. De landen, die aan het festival deelnemen, kunnen een lange en een korte of twee korte films inzenden. De films moeten vervaardigd zijn in de twaalf maanden, die aan het festival voorafgaan. Zij mogen in Europa nog niet bui ten het land van oorsprong zijn uitgebracht of op enige in ternationale filmcompetitie zijn gepresenteerd. Bovendien moeten de aangemelde films aansluiten bij de doelstelling van het filmfestival. Elk land dient zijn deelneming aan het festival voor 31 Januari 1961 te melden en voor 15 Maart aan het secretariaat van het festival een lijst ie zenden met gegevens betreffende de aan het festival deel nemende films, haar producenten en technische bijzonder beden. Alle films moeten in de oorspronkelijke versie worden aangeboden met Franse voeltitels. Als oorspronkelijke ver sie wordt beschouwd die, in welke de acteurs zelf spreken de optreden. Er worden twee jury's aangewezen, namelijk één voor de hoofdfilms en één voor de korte films. De jury voor de hoof dfims kan uitreikende Gouden Palm van het Inter nationale Filmfestival 1961", die wordt toegekend aan de beste speelfilm; de speciale prijs van de jury voor een lange documentaire of een lange speelfilm van een uitzon derlijk karakter; de prijzen voor de beste vrouwelijke en mannelijke vertolkingen en twee andere prijzen, waarvan de jury zelf de aard kan bepalen. De jury. die belast is met beoordeling van de korte films, kan aan de beste uit deze rubriek de „Gouden Palm van het Internationale Fes tival 1961" voor de beste korte film toekennen en boven dien nog twee andere prijzen uitreiken, waarvan zij zelf de aard kan bepalen. 16

Film | 1961 | | pagina 17