Loonsverhoging roor bioscooppersoneel Handboek der Bioseooptechniek Wijziging Naam- en Adreslifst Opgave no. 3 gebonden. In de rolbezetting moet kunnen worden voor zien door leden van de Amsterdamsche Studenten Tooneel Vereeniging en de Amsterdamse Vrouwelijke Studenten Toneelvereniging K.O.T.H.U.R.N.E. Met de productie zal worden belast het Amsterdams Studenten Cineasten Gezel schap, terwijl de I.S.S.A. ten aanzien van de regie in dit stadium geen uitspraak wenst te doen. De scenario's moeten in drievoud en aangetekend worden ingezonden aan het adres van de I.S.S.A., Amsterdamsche Studenten Sociëteit „Nos Iungit Amicitia", Sarphatistr. 3, Amsterdam. Daarbij wordt de anonimiteit, die geen inzen^ der op welke wijze dan ook mag opheffen, door de onder staande voorschriften gewaarborgd. Alle stukken waaruit di. inzending bestaat mogen niet anders zijn gemerkt dan met en moeten voorzien zijn van een motto. Dit moet met een schrijfmachine geschreven kunnen worden. Indien een inzender meer dan een scenario wenst in te zenden, moet ieder scenario een ander motto dragen en afzonderlijk worden behandeld als hier omschreven. Het motto moet voorkomen op a. iedere bladzijde van het scenario, b. een afzonderlijke gesloten en ondoorzichtige enveloppe, bevattende naam, adres, woonplaats en beroep of func tie van de inzender, en c. het verpakkingsmateriaal. De scenario's zullen worden beoordeeld door een jury, bestaande uit de heren Bert Haanstra, Fons Rademakers en P. Hans Frankfurther. De inzenders onderwerpen zich door het enkele feit van inzending aan het oordeel van de jury en aan de prijsvraagvoorwaarden. De jury zal zijn oordeel zo spoedig mogelijk na de slui tingsdatum in een gemotiveerd rapport neerleggen. De I.S.S.A. opent na de beslissing de naambrieven. Van de toewijzing der prijzen wordt onmiddellijk na de uitspraak van de jury aan alle inzenders mededeling gedaan. De Rec tor van de I.S.S.A. zal de toegekende prijzen tijdens een in de Aula van de Universiteit van Amsterdam te houden plechtige vergadering van het Amsterdamsen Studenten Corps aan de prijswinnaars uitreiken. De I.S.S.A. looft een eerste prijs uit ter waarde van 500,en vier tweede prijzen, ieder bestaande uit een passe-partout voor twee personen voor alle lustrum-mani- festaties. Door het bekronen met de eerste prijs verkrijgt de I.S.S.A. het recht het betrokken scenario te doen ver filmen. Over eventuele verfilming van een niet met de eer ste prijs bekroond scenario zal tevoren contact met de in zender worden opgenomen. Alle inzendingen blijven in het bezit van de I.S.S.A. De inzendingstermijn sluit op Zaterdagmiddag 1 april 1961 om 12 uur. Het College van Rijksbemiddelaars heeft zijn goed keuring gehecht aan een wijziging van de Regeling van Lonen en Andere Arbeidsvoorwaarden in het Bioscoop bedrijf, die inhoudt, dat de lonen in het bioscoopbedrijf met vier procent worden verhoogd. De wijziging heeft terugwerkende kracht tot 1 December 1960. De vier pro cent loonsverhoging is toegepast over de tot nu toe gelden de loonbedragen inclusief de compensatie voor de huur verhoging van 1957. In de loonregeling is een nieuwe bepaling ingevoegd, krachtens welke voor arbeid op Nieuwjaarsdag, Hemel vaartsdag, Tweede Paasdag, Tweede Pinksterdag, en de beide Kerstdagen, voorzover deze dagen niet op een Zon dag vallen, een toeslag van vijftig procent op het op die dagen verdiende loon wordt uitgekeerd, Bijzondere toeslagen krijgen volgens de nieuwe loon regeling de operateurs, die in het bezit zijn van een di ploma of een praktijkcertificaat, dat is uitgereikt door de Stichting Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscoop personeel. Uit het dezer dagen verschenen jaarverslag van de Stichting Instituut voor Opleiding van Technisch Bio scooppersoneel vernemen wij, dat de verkoop van het Handboek der Bioscooptechniek, welks uitstekende kwali teiten reeds meermalen in deze kolommen ter sprake zijn geweest, in het afgelopen jaar beneden de verwachtingen is gebleven. Het blijkt, dat nog lang niet in iedere bioscoop over een exemplaar van dit unieke losbladige naslagwerk wordt beschikt. Verder vernemen wij. dat binnenkort door de Redactie Commissie zal worden begonnen aan de afwerking van de eerste aanvulling van het boek. Zoals bekend kan men zich op die aanvullingen abonneren. De paginaprijs is nog niet definitief vastgesteld, doch zal waarschijnlijk 20 a 25 cent gaan bedragen, afhankelijk van het aantal abon nees. De prijs van het complete tweedelige Handboek, in clusief de bijbehorende fraaie ringbanden, bedraagt slechts 45,hetgeen gezien de schat van ervaringen en ge gevens op practische zowel als op theoretisch gebied die hier bijeen is gebracht, beslist niet duur kan worden genoemd. Bestellingen kunnen bij het Secretariaat van het In stituut worden opgegeven. :_j Pag. 2: Hoofdbestuur De plaats Rijswijk (Z.-H.) achter R. Uges wij zigen in Rijnsaterwoude. Idem op pag. 4 Af- delingsraad, pag. 5 Afdeling 's-Gravenhage. pag. 7 Raad van Beroep, pag. 8 Gemengde Raad van Beroep, pag. 11 Bestuur Stichting Bedrijfspensioenfonds voor het Film- en Bio scoopbedrijf, pag. 12 Bestuur Stichting Bio- Vacantieoord, pag. 13 Centrale Filmkeuring. Bondsbureau Het privé-adres van de heer H. W. Hagenberg dient als volgt te worden gewijzigd: Rubens straat 93", Amsterdam-Z. Het telefoonnummer blijft 0 20 - 715706. Pa<*. 3Vervolg Ledenraad De vermeldingen W. J. F. van Ewijk, Bussum en C. S. Roem, 's-Gravenhage veranderen in: vacature. 21

Film | 1961 | | pagina 22