Voorzitter proficiat! NEDERLANDS FILMMUSEUM AMSTERDAM Het is niet gebruikelijk in dit orgaan speciaal aandacht te schenken aan gebeurtenissen van particuliere aard in de kring van het film- en bioscoopbedrijf, tenzij in een heel bijzonder geval. Dat dit laatste zich voordoet, nu de Bondsvoorzitter, de heer Joh. Miedema te Sneek, op 31 Januari a.s. zijn zestigste verjaardag hoopt te vieren, zal, dunkt ons, niet aan twijfel onderhevig zijn. Een gedenkwaardige dag voor hem en de zijnen in de eerste plaats, maar zeer zeker ook voor de velen, die naar wij maar al te goed menen te we ten, door hem in de ruimere kring van de organisatie met hart en. ziel tot „de zijnen" worden gerekend. De band tussen de zestigjarige en de bedrijfsorganisatie is immers een zeer hechte, een heel bijzondere. In tal van functies wijdde hij haar de beste jaren van zijn leven; na melijk niet minder dan ruim vijf en twintig, waarvan vijf tien in het dagelijkse bestuur en vijf als voorzitter. Bij deze gelegenheid mag toch wel eens openlijk ge tuigd worden van de hoogst verdienstelijke wijze, waarop de Voorzitter naast zijn drukke bezigheden in zijn onder nemingen en zijn bijzondere zorg voor het Bio-V acantie- oord zijn bestuursarbeid verricht. Vooral zij, die hem van meer nabij kennen weten met welk een toewijding en plichtsbetrachting, met welk een rustige zekerheid en on afhankelijkheid van oordeel dit gebeurt. Hij aarzelt kier bij niet ook een practisch voorbeeld te geven door de wijze, waarop hij zijn zaken bestuurt: solide en vooruit strevend, met vakkennis en goede smaak. Wij verheugen ons er oprecht over, dat onze Voorzitter deze zestigste verjaardag mag vieren in zulk een uitste kende gezondheid, zijn werk verrichtend met al de ener gie, die een man van betekenis in de kracht zijner jaren ontplooien kan. Voorzitter hartelijk proficiat en nog vele jaren Steeds vol belangstelling voor het wel en wee van de leden zal het U naar onze vaste overtuiging op deze ge denkwaardige verjaardag niet aan verdiende blijken van sympathie en erkentelijkheid ontbreken.

Film | 1961 | | pagina 3