INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER OVERWEGENDE: dat beide partijen lid zijn van de Nederlandsche Bioscoop-Bond en dat ingevolge artikel 32 der Statuten en artikel 1 van het Arbitrage Bondsreglement van de Nederlandsche Bioscoop-Bond alle geschillen tussen leden van de Bond onderling met uitsluiting van de burgerlijke rechter zijn onderworpen aan de Bondsarbitrage, zoals die is geregeld in dat arbitragereglement: dat dus de Commissie van Geschillen bevoegd is van het onder havige geschil kennis te nemen en daarin uitspraak te doen als arbitragecollege, welks beslissingen vatbaar zijn voor hoger beroep bij de Raad van Beroep van de Nederlandsche Bioscoop-Bond: dat eiseres terecht het standpunt inneemt, dat de heer A. A. J. Arts in zijn kwaliteit als directeur van gedaagde de films in kwestie heeft opgevraagd, aangezien genoemde heer daarbij niet te kennen heeft gegeven, dat hij niet als directeur van gedaagde, maar als privé persoon en als agent van König Film optrad: dat het immers in het zakenverkeer tussen leden van de Neder landsche Bioscoop-Bond volkomen ongebruikelijk is, dat zij, die directeur zijn van een vennootschap, aangesloten bij de Bond, als privé persoon zaken doen op filmgebied: dat derhalve gedaagde aansprakelijk moet worden geacht voor de handelingen, welke haar directeur Artis tegenover eiseres heeft verricht en dat mitsdien het onderhavige geschil ontvankelijk moet worden verklaard dat gedaagdes motivering van haar weigering om de copieën der onderhavige films aan eiseres terug te zenden, namelijk haar be wering, dat deze copieën niet het eigendom van eiseres, maar van König Film zijn, ongegrond moet worden geacht, aangezien gedaag de niet met dit motief de copieën van eiseres heeft opgevraagd en het overigens niet tot de competentie van gedaagde behoort om als rechter op te treden in een eventueel geschil tussen eiseres en König Film dat derhalve eiseresses vordering gegrond moet worden geacht: dat het bedrag der filmhuur uit billijkheidsoverwegingen moet worden gesteld op per dag per film, met veroordeling van gedaagde in de arbitragekosten: RECHT DOENDE ALS GOEDE MANNEN NAAR BILLIJKHEID: VERKLAART: dat gedaagde sedert 8 maart 1961 verplicht is de copieën van de films „Heimatglocken" en „Geliebtes Fraulein Doktor"' aan eiseres terug te geven: VEROORDEELT gedaagde om aan eiseres te betalen een bedrag van per film voor elke dag. dat zij sedert 8 maart 1961 met het teruggeven der onderhavige films in gebreke blijft: VEROORDEELT gedaagde voorts in de geschilkosten, bedragende 50,—. Aldus gewezen te Amsterdam op 15 mei 1961. Ingevolge artikel 2 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende filmtitels in het Naamregister ingeschreven. Deze titels werden per circulaire ter kennis gebracht aan de leden filmverhuurders, -filmfabrikanten en -filmproducenten, Datum waarop Titels waaronder de films in Naam houder inschrijving Nederland worden uitge exploitatie verzocht is: bracht: rechten 2 Mei 1961 Kolder-cocktail Paramount 3 Stormloop der Tartaren Centra 5 Studs Lonigan, de nozem Nova Een mand vol krabben Amstel Terug over de Rijn Hafbo Tussen hemel en moeras Om zonden huilt men later Eddie in vuur en vlam Blue jeans and petticoats Centra Woudsymphonie 6 Trottoirmeisjes van Parijs Spiendal 8 Dodenrit Universal I.F.N. Het is voldoende lief te heb Standaard ben Datum waarop Titels waaronder de films in Naam houder inschrijving Nederland worden uitge exploitatie verzocht is: bracht: rechten: 9 mei 1961 Ieder betaalt voor zijn zon den Eichmann en het Derde Rijk Universal F.A. Het masker valt Centra Fernandel rooit het wel Meteor 10 Zeven mannen zonder vrees Nova 15 Kapo Columbia 16 Operatie lachgas Nederland 17 Venus der piraten Gofilex 19 Rilling Columbia 23 Een reis per ballon Revak de rebel Das schone Abenteuer De held van Molokai Centra Vrouwen als koopwaar Paramount 24 Bloed en rozen Zonder zeden en moraal Ufa-Filmex Romanoff and Juliet Universal I.F.N. De verleidster van de Nijl De onderwereld van Ameri Columbia ka 25 Zij wilden niet van de zonde leven De kidnapper Centra Lino in de knel Royal 26 Mens, durf te minnen Nederland 27 De mysterieuze Julia Manton Interpol contra X Melior Jazz-kelderjeugd Centra Ze leren het nooit 29 De jonge zondaars Terugkeer naar het dorp der Fox zonden 30 Noviteiten 1 Noviteiten 2 Noviteiten 3 Noviteiten 4 Noviteiten 5 Noviteiten 6 Nova De schaduwen worden langer Universal F.A. 31 De drie Musketiers Oordeel niet te snel! Meteor 1 Juni De dief van Bagdad M.G.M. Verschrompelde illusies Columbia 2 Moeder Johanna van de en gelen Schaduwen Wie bent U, dr. Sorge? Nederland Kermis in de regen Polygoon De onsterfelijke sheriff Hafbo Pollyanna Jacht op de .erborgen goud- Warner schat Tarzan en Tanya M.G.M. Tarzan en de meerminnen 8 Caballero Ufa-Filmex 12 Misdaad zonder genade Melior Sodom en Gomorra Rank 13 Schandaal in Washington Nova Quai Notre-Dame Spiendal De getekende Fox Haven der ontspoorden 14 De duivel slaapt nooit De gewelven der verschrik Rank king Heldencommando Moordgein met Agatha Gofilex Mineer de gravin is niet thuis Iedereen ziet spoken 15 The savage eye The immortal hand Amstel 16 Een engeltje van een meisje Viridiana Brandend zand Sebastian Kneipp - de water- dokter Lumina Drijfzand der begeerle Universal I.F.N. De schaduw van de kat 143

Film | 1961 | | pagina 41