INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER Bondsreglement van die Bond benoemd en aangewezen als arbi tragecollege voor de beslechting onder meer van geschillen tussen leden van de Nederlandsche Bioscoop-Bond; IN AANMERKING NEMENDE: dat eiseres bij request d.d. 6 september 1962 een geschil contra gedaagde heeft aanhangig gemaakt, van welk request een afschrift aan dit vonnis is gehecht en dat beschouwd wordt hier te zijn ingelast; dat de Commissie de partijen tijdig heeft opgeroepen tot haar zitting, gehouden op dinsdag, 9 oktober 1962, op het Bondsbureau, Jan Luykenstraat 2 te Amsterdam, dat aldaar is verschenen de heer R. A. H. Herzet, directeur van eiseres dat gedaagde niet is verschenen; dat bij de Commissie van Geschillen (Eerste Kamer) een briet d.d. 6 oktober 1962 is ingekomen van mr. J. Ekelmans, advocaat en procureur te 's-Gravenhage, met de volgende inhoud„Bij vonnis d.d. 4 oktober 1962 van de Arrondissements-Rechtbank te 's-Graven hage werd in staat van faillissement verklaard de vennootschap onder firma „Firma A. van Fraassen en Zoon", gevestigd te Zoeter- meer aan de Dorpsstraat 121, alsmede haar beide firmanten, A. van Fraassen en J. van Fraassen, met benoeming van mij tot curator. Naar mijn voorlopig oordeel zal onder deze omstandigheden de behandeling van bovengenoemde kwestie geen voortgang behoeven te vinden: door indiening ter verificatie kan de vordering van Co- lumbia geldend worden gemaakt. Copie ten behoeve van Columbia, met wie ik wegens de zeer ernstige tijdnood, waarin ik ben komen te verkeren, geen contact heb kunnen opnemen, sluit ik in. Hoogachtend, de curator: mr. J. Ekelmans; dat tijdens de zitting copie van deze brief aan de heer Herzet ter hand is gesteld; dat de heer Herzet namens eiseres in hoofdzaak heeft verklaard, dat gedaagde herhaalde malen telefonisch is aangemaand om te betalen, de laatste maal op 4 september 1962; dat in dit gesprek aan gedaagde is voorgesteld een betalingsregeling te treffen; dat gedaagde hiertoe niet bereid was, onder mededeling dat zij niet in staat was aan haar verplichtingen te voldoen: OVERWEGENDE: dat partijen lid zijn van de Nederlandsche Bioscoop-Bond en dat ingevolge artikel 32 van de Statuten en artikel 1 van het Arbitrage- Bondsreglement alle geschillen tussen leden onderling met uitslui ting van de burgerlijke rechter zijn onderworpen aan de Bonds arbitrage, zoals die is geregeld in dat arbitragereglement; dat de Commissie van Geschillen bevoegd is om van het onder havige geschil kennis te nemen en daarin uitspraak te doen als arbitragecollege, welks beslissingen vatbaar zijn voor hoger beroep bij de Raad van Beroep van de Nederlandsche Bioscoop-Bond; dat gedaagde noch haar curator enig verweer ter kennis van de Commissie heeft gebracht en dat de ingestelde vordering aan de Commissie niet onrechtmatig of ongegrond voorkomt; dat mitsdien eiseresses vordering moet worden toegewezen met ge- daagdes veroordeling in de geschilkosten, die bepaald zijn op 50,— RECHTDOENDE ALS GOEDE MANNEN NAAR BILLIJKHEID: VEROORDEELT gedaagde voorts in de geschilkosten bedragen kwijting te betalen VEROORDEELT gedaagde voorts in de geschilkosten, bedragen de ƒ50,— Aldus gewezen te Amsterdam op 9 oktober 1962. Ingevolge artikel 2 van het Reglement op het Naamregister zijn. de navolgende filmtitels in het Naamregister ingeschreven. Deze titels werden per circulaire ter kennis gebracht aan de leden filmverhuurders, -filmfabrikanten en -filmproducenten. Datum waarop inschrijving verzocht is: 30 Juli 1962 31 Titels waaronder de films in Nederland worden uitge bracht: Naam houder exploitatie rechten: Liefde onder de tropenzon Verdoemd zijn wij allen Het bloed kruipt... Dokters zonder masker Don't knock the twist Golifex Columbia Datum waarop Titels waaronder de films in Naam houder inschrijving Nederland worden uitge exploitatie verzocht is: bracht rechten 31 Juli 1962 It's trad, dad! Geef ze de ruimte Nova Geest van het kwaad Amstel Het hart leeft De revolverheid van Rank 1 Augustus Oklahoma Tiare Tahiti Columbia 2 Gordon, de zwarte piraat Mr. Sardonicus Freddy und das Lied der Gofilex 3 Siidsee Koninginnen der nacht Centra Vrouwen in neonlicht Romance a la carte Universal I.F.N. 6 Ik zal mij op uw dochter wreken Interpol luistert mee De spookrijders 7 Demonen Paramount Lift naar de misdaad Als het net zich sluit Eurofilm 8 10 Der Zigeunerbaron Gofilex Het baantje D.L.S. Vooruit met de schuit Nederland 14 15 16 17 Harry en de butler Meteor Tussen Shanghai en St. Pauli Ufa-Filmex Les godelureaux Nederland Zij die met levens spelen City 20 Een afgrond voor allen Fox Snelle benen in Athene Lolita Gigot 22 Salvo's in het hooggebergte Lulu Hafbo 23 De stuurloze twee Fox Vijf weken in een ballon 24 De gevangene van Alcatraz Nova 27 Zondaars onder de zomerzon Warner 28 Aan de vier einden der wereld Centra Sorry... U bent verkeerd! 29 Vrouwen in de nacht Nederland 30 Gentleman in kimono Warner 31 De onbevredigden Melior 1 September Binnen zonder kloppen Actueel 3 Kapitein Falcon Royal 6 Baras heden De bijbel heeft toch gelijk Het begon in een Midzomer- nacht Filmex Poker om liefde Hafbo 12 Spanky en zijn vriendjes De wraak van de piraten City 13 De jeugd van Ivan De heldere hemel Victoria Operatie Bikini Eurofilm De musketiers van de zee Gofilex Maciste vecht in de harem 17 Parijs is als champagne Paramount 18 Buster Keaton's lachfestival City 19 Het zwaard van Zorro Eurofilm 20 Jungle cat Rank 21 Ontsnapping onder spervuur Universal F.A. 24 De vrouw die verdwijnen moest Spiendal 25 Mariniers onder stormvuur Meisjes langs de weg Centra Het uur nul-nul City Echtscheiding op z'n Italiaans Nederland 26 Het wonder van de vliegende danstent Lumina 27 Het offer van Praxos Universal F.A. Het gegeven woord Hafbo Een engel in huis Cleo tussen 5 en 7 Hochzeitsnacht in Paradis Die lustige Witwe 382

Film | 1962 | | pagina 27