Jaarvergadering Afdelingsraad Jaarvergadering Bedrijfsafdeling Filmverhuurders Duizendste copie van „Glas'' voorstellingen met films als bedoeld in artikel 1, lid 2 onder 2e van de Bioscoopwet van twintig tot vijftien pro cent. Bovendien is in het voorstel opgenomen de invoering van een tweede uitzonderingstarief, namelijk van tien procent, voor voorstellingen met Nederlandse films. Op 4 maart heeft de Raad dit voorstel goedgekeurd. De jaarlijkse ledenvergadering van de Afdelingsraad werd op 5 maart op het Bondsbureau gehouden en op 25 maart in Krasnapolsky voortgezet. De heer C. van Willigen uit Wassenaar, die de Afde lingsraad zeventien jaar had geleid, had de wens te kennen gegeven af te treden. De heer K. W. El verding uit Nij megen, eveneens lid van het dagelijks bestuur van de Raad, trad tussentijds af om gezondheidsredenen, wes halve voorzien moest worden in twee bestuursvacatures en de vergadering bovendien een nieuwe voorzitter moest kiezen. De heer C. van Willigen leidde de eerste zitting der ver gadering volledig. De Vice-Voorzitter, de heer M. J. W. Peters uit Venlo bood de Voorzitter namens de Raad als bewijs van erkentelijkheid voor de „moed, beleid, trouw en standvastigheid" gedurende zeventien jaar betoond, een complete lederen bureau-set aan, waarna de secretaris, de heer W. F. Dubbeldeman, in een kernachtige toespraak de verdiensten van de scheidende voorzitter schetste, in het bijzonder deze, dat hij de stoot had gegeven tot reorgani satie en erkenning van de betekenis van de Afdelingsraad. De heer Van Willigen dankte de leden hartelijk voor de hem gebrachte hulde en het geschenk. De gebruikelijke jaarstukken werden goedgekeurd, maar de verkiezing van een voorzitter en benoeming van twee nieuwe leden in het Dagelijks Bestuur werden wegens ge rezen problemen voor nader beraad aangehouden. De jaarvergadering werd voortgezet op 25 maart, waarin tot voorzitter werd benoemd de heer M. J. W. Peters uit Venlo. De heer Van Willigen overhandigde de heer Peters daarna de voorzittershamer. De verkiezing van bestuurs leden van de Raad, alsmede de bespreking van de Bonds jaarstukken voor de vergadering van 8 april werd ver volgens onder diens leiding voortgezet. Tot leden van het dagelijks bestuur werden benoemd in de vacature C. van Willigen de heer C. J. Blad uit Amsterdam; in de vacature K. W. Elverding de heer C. van Liere uit Goes. De jaarstukken van de Bond gaven op zichzelf geen aan leiding tot op- of aanmerkingen. In beide vergaderingen werden voorts organisatorische- en bedrij f sproblemen van betekenis besproken, in het bij zonder de bezwaren, gerezen tegen de toepassing van de kortelings gewijzigde verhuurcondities, welke naar het oordeel van vele leden tegen de geest van de reglementaire regels indruist. De Bedrijfsafdeling Filmverhuurders heeft op 15 maart haar jaarlijkse ledenvergadering gehouden in het Minerva- Paviljoen te Amsterdam. De Voorzitter, de heer C. S. Roem, verwelkomde in het bijzonder de heer G. J. H. Dujardin, die voor het eerst sinds zijn auto-ongeluk weer een vergadering van de Afdeling bijwoonde. Hoewel blijkens het jaarverslag het totaal der film- huuropbrengsten in 1962 hoger lag dan in het vooraf gaande jaar, sprak de Voorzitter zijn bezorgdheid uit over de ernstige toestand waarin het bedrijf zich bevindt. De exploitatie van goede middelmatige films is zeer moeilijk geworden blijkens het onevenredig grote aandeel van de colossals in de totale ontvangsten. Het Bestuur zal dit jaar aan deze ontwikkeling grote aandacht wijden. Het namens het Bestuur door de Administrateur uitge brachte jaarverslag over 1962 werd goedgekeurd, nadat uitvoerig van gedachten was gewisseld over de verplaat sing van de aanvang van de vertoningsweek, het probleem van de keuringskaarten en de Katholieke nakeuring. De rekening en verantwoording over 1962 werd goed gekeurd, waarna de penningmeester, de heer Dujardin, décharge werd verleend. De begroting van ontvangsten en uitgaven voor 1963 werd overeenkomstig het Bestuurs- voorstel goedgekeurd. In de vacatures in het Bestuur, ontstaan door het pe riodiek aftreden van de heren C. S. Roem, J. P. M. A. Smulders, W. J. F. van Ewijk en W. Hemelraad werd voorzien door de aftredenden bij enkele candidaatstelling te herkiezen. De heer Roem werd herkozen als Voorzitter en de heer Smulders als Vice-Voorzitter. De vergadering heeft ingevolge artikel 10 van het Af delingsreglement een aanbeveling aan de algemene leden vergadering van de Bond vastgesteld tot herbenoeming van de heer W. Hemelraad als lid van het Hoofdbestuur. Tijdens de rondvraag is tenslotte ruime aandacht ge schonken aan de wensen van de leden betreffende het reclamemateriaal en de invoering van cabinecontrole rapporten en aan het TV-Syndicaat van het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf. Mr H. J. Reinink, Directeur-Generaal voor de Kunsten en de Buitenlandse Culturele Betrekkingen van het mi nisterie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft op 25 januari aan de heer Bert Haanstra tijdens een re ceptie in het Casino Hamdorff te Laren de duizendste copie aangeboden van de film „Glas". De heer Haanstra heeft enige jaren geleden in opdracht van de Koninklijke Nederlandsche Glasfabriek te Leerdam de film „Glas" vervaardigd. Sedertdien heeft deze film over de gehele wereld grote belangstelling getrokken. „Glas" verwierf niet minder dan zestien internationale onderscheidingen. De duizendste copie, die aan de heer Haanstra werd uitgereikt, was verpakt in een speciale glazen filmtrom- mel, die voor deze gelegenheid door de Koninklijke Ne derlandsche Glasfabriek „Leerdam" was vervaardigd. Op de receptie, waarvoor van de zijde van het Nederlandse filmbedrijf grote belangstelling bestond, waren enkele directieleden aanwezig van de Britse Technicolor Ltd., die de duizend copieën van „Glas" hebben geleverd. „De verdedigers van de filmcensuur wijzen er steeds weer op, dat slechts tien procent van alle films als kunst werken kunnen worden beschouwd. Van de totale produk- tie aan schilderijen of boeken kan echter ook maar ten hoogste tien procent als kunst worden gekenschetst." Dr M. S c h I a p p n e r. 10

Film | 1963 | | pagina 12