TWEELINGBIOSCOOP IN ROTTERDAM 15 Zaal Grand Architect: ir. Tj. Dijkstra In het jaar 1962 werd in opdracht van de Maatschappij Tuschinski te Amster dam het oude Rotterdamse bioscoop theater Capitol aan de Nieuwe Binnen weg verbouwd tot twee kleinere theaters: „Grand (550 plaatsen) en Studio 62" (346 plaatsen). De twee bioscopen heb ben geheel verschillende filmprogram ma's, doch een gemeenschappelijke in gang en gedeeltelijk gemeenschappelijke foyers. De vloer van het bovenste thea ter „Studio 62" kwam ongeveer ter plaatse van de vroegere balkonvloer, waarvan zelfs nog het achterste gedeelte in gewapend beton kon worden ge handhaafd. Het daarop aansluitende nieuwe vloergedeelte eveneens in ge wapend beton rust op zware stalen onderslagbinten, die grotendeels konden worden samengesteld uit het bij de sloop vrijkomend ijzerwerk. Onder deze vber zijn over het volle oppervlak van de bo venzaal twee lagen afgepleisterde herak- lithplaten aangebracht, ieder op een hou ten regelwerk. Deze zogenaamde „buig- slappe" lagen werken als geluidsenergic vernietigende membranen. Het ondor deze constructies aangebrachte vrijhan- gende steengaasplafond bevat lichtarma- turen, speakers van de geluidsinstallatie en anemostaten van de benedenzaal. De verticale wand tussen de twee theaters werd gebouwd op de betonvloer, die daar ter plaatse is opgehangen aan twee gekoppelde zware dakspanten. Deze spanten droegen in de toestand vóór de verbouwing op een andere plaats de oorspronkelijke projectiecabine. Aan weerszijden van de hangstaven werd een 10 cm dikke wand van gasbetonblokken

Film | 1966 | | pagina 15