m Vermakelijkheidsbelasting Nieuwe Bondsdiploma's De diploma's voor het jaar 1966, waaronder worden verstaan Bondsdiploma's, vertegenwoordigerskaarten, diploma's oorlogsinvaliden enz., zullen vóór 1 maart a.s. worden toegezonden aan alle aanvragers. Met ingang van deze datum is de geldigheidsduur van de diploma's 1965 verstreken. De leden-bioscooponder- nemers wordt geadviseerd het kassapersoneel, portiers en controleurs van het vorenstaande in kennis te stellen en hun op te dragen vanaf 1 maart 1966 geen toe gangsfaciliteiten te verlenen op oude diploma's. 21 *«h.ii«è -.t^mmm.- De Engelse Projectomatic. De eerste „cabine-automaat" die aan de markt verscheen. Ook hier wordt gewerkt met een roterende schakeltrommel. het programma moet worden veran derd, dan kan men door middel van de genoemde schakelaars iedere ge wenste handeling van de automaat vertragen of versnellen. Ook allerlei veiligheidsmaatregelen die in een bio scoop getroffen moeten worden, kan men desgewenst via het centrale be dieningspaneel controleren. Treedt er een technische storing op, bijvoorbeeld filmbreuk, terwijl de ope rateur die toezicht op het geheel heeft niet in de cabine aanwezig is, dan geeft een zeer kleine radio-ontvanger die hij bij zich draagt een signaal, zo dat hij dadelijk te hulp kan komen. Intussen schakelt de automaat zichzelf uit. Deze zeer fraaie apparatuur wordt vervaardigd door Essoldomatic Ltd. de onderneming die ook de hierbij af geheelden Projectomatic-automaat heeft ontworpen. De beschreven in stallatie staat in het nieuwe Odeon Theater te Nottingham en is geleverd door de Rank Audio-Visual Division; zij werkt naar volle tevredenheid. Hoewel geen prijzen worden genoemd, kan worden aangenomen dat de in stallatie van zulk een robot-apparatuur geen goedkope aangelegenheid is. Vast staat echter dat men dank zij deze nieuwe vooruitgang in de tech niek bij de dagelijkse bioscoopvoor stelling van talrijke routine-zorgen kan worden bevrijd. In de gemeente HOOGELOON hebben burgemeester en wet houders besloten de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoor stellingen te verlagen tot 5 procent voor alle films. In de ge meente DOETINCHEM is een voorstel ingediend om de be lasting terug te brengen van 20 tot 10 procent op respectievelijk 10 en 5 procent. Burgemeester en Wethouders van de gemeente GENDRINGEN stelden de raad voor de vermakelijkheidsbe lasting op bioscoopvoorstellingen op te heffen hetgeen door de raad werd aanvaard. In de gemeente KROMMENIE is de ver makelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen teruggebracht van 15 en 10 procent iot 10 procent uniform. In ANDIJK is de vermakelijkheidsbelasting teruggebracht van 25 procent op 10 procent. In het voorstel aan de raad schrijven B. en W. ondermeer dat de plaatselijke bioscoop een taak vervult in het belang van het gemeenschapsleven en dat de exploitatiekosten van bioscopen in de laatste jaren met sprongen zijn gestegen. In de gemeente WIJCHEN is een voorstel van B. en W. door de raad aangenomen om de belasting op te heffen. Het komt het college van B. en W. voor dat de bioscoop, de enige ter plaatse, ook in het gewijzigde vermaakspatroon van deze tijd nog altijd een belangrijke functie vervult en in de plaatselijke gemeenschap als een sociaal goed moet worden gezien, daarbij geheel in het midden latend of de films, welke de bioscoop vertoont al of niet een culturele waarde bezitten. Wij achten het daarom van belang dat de plaatselijke bioscoop blijft be staan, zodat het, veelal jeugdige publiek niet gedwongen wordt zijn heil te zoeken in Nijmegen. In de gemeente HOORN is de belasting teruggebracht van respectievelijk 20 procent uniform op 20 en 10 procent. In OLDENZAAL is de belasting naar aanleiding van een voorstel van B. en W. teruggebracht tot 10 procent voor alle films. In MIDDELHARNIS werd de be lasting veranderd van 25 procent in 20 procent uniform. AFSCHAFFING KWITANTIEZEGEL Sinds de aanvang van het jaar is de lang bepleite afschaffing van het zegelrecht ad 0,15 voor kwitanties boven f 20, een feit. Deze welkome vermindering van erger nis, rompslomp en uitgaven geldt echter nog uitsluitend voor kwitanties en voor ontvangstbevestigingen, saldobiljetten e.d.i gebleven is de verplichting tot het zegelen van onder meer machtigingen en volmachten 0,50) en onderhandse (lees: niet-notariële) acten, schuldbeken tenissen, pandacten en borgtochten (in het algemeen f 1, Inlevering van nog voorradige onge schonden kwitantiezegels tegen contan ten kan gedurende het gehele lopende jaar geschieden bij de ontvangkantoren der directe belastingen en bij de inspec ties der registratie en accijnzen. Tot 1 april a.s. is deze inwisseling bovendien mogelijk aan de zegelloketten van alle postinrichtingen van de PTT met uitzon dering van de stadspostagentschappen.

Film | 1966 | | pagina 21