Zilveren jubilaris G. C. C. de Haan In onze kantoren aan de Jan Luykenstraat werd op 31 januari 1966 in intieme kring herdacht, dat de heer G. C. C. de Haan, hoofd van de financiële administratie van het Bondsbureau, vijfentwintig jaar geleden, om precies te zijn op 1 februari 1941, in dienst trad van de Nederlandsche Bioscoop-Bond. De feestelijke gebeurtenis werd des middags om half vijf geopend met een toepasselijk muziekje en het aanbieden van bloemen aan Mevrouw De Haan. Nadat een heildronk was uitgebracht op de zilveren jubilaris, schetste de Bondsdirecteur in een hartelijke toespraak de verdiensten van de heer De Haan, die eind 1940 onder zeer moeilijke omstandigheden door hem was aangesteld met een aanbeveling van de Bondsac countant. De directeur roemde de eerlijkheid en oprechtheid van de jubilaris. Hij herinnerde er aan, dat sedert de oorlog, toen de financiële administratie aanzienlijk moest worden uitgebreid in verband met de toename van het aantal taken van het Bureau en vanzelfsprekend ook daarna, veel overleg met de heer De Haan heeft plaats gevonden. Dit overleg leidde ook wel eens tot een botsing van in zichten, waaraan echter de vonk der inspiratie ont sprong. De heer Bosman sprak de hoop uit, dat deze samenwerking nog jaren zou mogen voortduren. Tijdens zijn speech las hij een telegram voor van de Bondsvoorzitter, de heer Joh. Miedema, die door per soonlijke omstandigheden verhinderd was naar Amster dam te komen en de heer De Haan derhalve op deze wijze schriftelijk namens het Hoofdbestuur gelukwenste met dit jubileum. Namens het Hoofdbestuur bood de heer Bosman een geschenk onder couvert aan. Als per soonlijk blijk van waardering overhandigde hij de heer De Haan een kleurenlitho. Daarna werd de jubilaris toegesproken door de heer A. H. Pieterse, die in dichtvorm een met anecdotes ge kruid summier overzicht gaf van het wel en wee van de jubilaris in de afgelopen vijfentwintig jaar en hem en zijn gezin namens allen een gezegende toekomst wenste. Vervolgens sprak de heer F. Perquin, die hem in het bijzonder namens de financiële administratie en de af deling recette-controle complimenteerde en de wens uitte, dat het de heer De Haan gegeven zou zijn aan de vele duizenden kanttekeningen op diverse Bondsstukken nog vele duizenden van deze aantekeningen in de hem eigen pop-art-stijl te mogen toevoegen. De rij van sprekers werd gesloten door de heer H. W. Hagenberg, die de jubilaris lof toezwaaide niet alleen om zijn verdiensten als functionaris van het Bureau, maar ook om zijn kwa liteiten als mens. Hij bood hem daarom met oprecht genoegen namens het gehele bureaupersoneel een Zaanse klok aan. Tegen het einde van de receptie sprak de heer De Haan een dankwoord uit mede namens zijn gezin voor de jarenlange prettige samenwerking met de heer Bosman, voor wiens lovende woorden hij bijzonder erkentelijk was. Voorts dankte hij de overige leden van het Bonds bureau voor het prettige contact dat in zovele jaren was gegroeid. Hij uitte zijn erkentelijkheid voor de belang stelling van het Hoofdbestuur en allen die hetzij met gelukwensen, huldeblijken of cadeaux uiting hadden ge geven aan hun sympathie. Het Hoofdbestuur zal de heer De Haan in zijn eerstvol gende vergadering ontvangen. P. In memoriam Op 20 december 1965 is na een langdurige ziekte over leden de heer K. W. Elverding, directeur van de N.V. Asta Theater te Nijmegen. Tegenslagen zijn de heer Elverding in zijn leven niet bespaard gebleven. Tijdens de oorlog werd hij als schouwburgexploitant getroffen door het verlies van zijn theater, waarvoor na de oorlog geen nieuwe mogelijkheden meer waren. Doordat Nij megen als gevolg van de bombardementen bijna alle bioscopen verloren had, zag hij kans een van de weinig aanwezige zalen te huren, welke na een verbouwing als bioscoop zou kunnen worden geëxploiteerd. Na het overwinnen van vele moeilijkheden slaagde hij er in om met toestemming van Bondswege een nieuwe bioscoop te openen op 23 augustus 1946. Aanvankelijk bloeide deze zaak ondanks haar excentrische ligging goed, maar van lieverlede werden de resultaten minder toen de verwoeste bioscopen successievelijk werden her bouwd en het centrum van de gemeente Nijmegen ten slotte een aantal hypermoderne bioscopen telde. De heer Elverding zocht toen als aanvulling van zijn bedrijf nieuwe exploitatiemogelijkheden elders en meen de deze te hebben gevonden in Wageningen, waar hij samen met de heer Duiveman op 2 juni 1961 Theater Junushoff opende. Deze exploitatie bleek veel minder aan te slaan dan de heer Elverding verwacht had, wes halve hij, intussen ernstig ziek geworden, in 1965/66 uittrad. De heer Elverding was van maart 1953 tot maart 1963 lid van het Bestuur der Afdeling Het Oosten van de Bond, eerst als penningmeester, later als secretaris. In dezelfde periode was hij tevens lid van de Afdelingsraad en in dit college was hij gedurende zijn laatste drie zittingsjaren tevens lid van het dagelijks bestuur. Hij bedankte om gezondheidsredenen. De heer Elverding was een beminnelijk mens en een goed collega, waarvan wij node afscheid hebben genomen. Hij bereikte de leeftijd van 67 jaar. De teraardebestelling van zijn stoffelijk hulsel vond plaats op 24 december 1965 op de begraafplaats Rust oord te Nijmegen. Namens het Hoofdbestuur was aan wezig de heer J. Nijland, die een woord van afscheid sprak. Het Bestuur van de Afdeling Het Oosten was voltallig vertegenwoordigd en had een bloemstuk ver zorgd. Andere bedrijfsgenoten, onder wie een aantal filmverhuurders, gaven eveneens acte de présence tijdens de begrafenisplechtigheid, welke geleid werd door een predikant. Tenslotte dankte een familielid voor de aan de overledene bewezen laatste eer. P. 22

Film | 1966 | | pagina 22