SAMEN NAAR DE FILM? FIJN maar wat is dat voor een film? BBHB Laïtórasr i^iSÉfZTra SITUATIE I SITUATIE II HOWTHE 1HSTON r*^ modBn ttJSW'< 'r4i ~W~ sfy'l „Zeg, zullen we vanavond naar de film gaan?" „Ja, gezellig! Wat draait er?" „Eh Paspoort voor een dode." „Zegt me niets." „Huwelijk in Italiaanse stijl." „Die hebben we toch al jaren geleden gezien. O nee, dat was Echtscheiding in Italiaanse stijl of zoiets. Wie spelen er in?" „Staat er niet bij. Verder. De man van Istanboel." „Is dat een thriller?" „Ik zou het je niet kunnen zeggen." „Blond en brutaal." „Nee." „Zorba, hebben we al gezien. De eend en de Cadillac ook. Morituri, wat zou dat zijn? Waar is de krant van woens dag met de bioscoopadvertenties, of de krant van vrijdag met de recensies?" „In de vuilnisbak natuurlijk. Het is maandag vandaag, er is al rommel ge noeg in huis. Maar er is toch zeker wel een titel bij waarvan je je herinnert dat je er iets over gehoord of gelezen hebt?" „Boeven incognito Het Geheim van de dodende slinger Furie in Bahia Het Duivelshuis allemaal titels die me weinig zeggen. Ik heb geen zin om op de titel af te gaan. Je hebt gezien hoe we ons vorige week vergist hebben. Dan gaan we maar niet wat is er op de tévé?" „Zeg, zullen we vanavond naar de film gaan?" „Ja, gezellig, wat draait er?" „Van alles, hier is de pagina met adver tenties." „Sjonge, sjonge, 't lijkt wel of alles ge prolongeerd is, zeg. „How the West was won, 4e succesweek, 24 grote sterren in het machtigste avontuur ooit verfilmd." Zou dat wat voor ons zijn? Herinner jij je dat je er iets over gelezen hebt? Wat is het? Een soort super-documentaire met duizenden indianen? Op de tekening zie ik iets met huifkarren, maar dat staat in die advertentie voor de Whisky Karavaan ook. Zeg, weet jij waar Mary Poppins over gaat? Die draait nou ook al weken en ik heb laatst gelezen dat het een van de grootste kassuccessen van de laatste jaren is. Dick van Dyke speelt er in, dus het kan wel leuk zijn, maar waar gaat het over, wat is het verhaal?" „Al sla je me dood „Ach, laten we maar thuis blijven. Even kijken wat er op de tévé is: „Edwina Black Zaliger, psychologische thriller van William Dinner en William Morum. 24

Film | 1966 | | pagina 24