IN MEMORIAM Toelating donateurs Tot het donateurschap van de Bond is toegelaten de N.V. voorheen Jan Luhlfs Dekoratie- en Reklame-Ateliers te Amsterdam, zulks in de plaats van de heer J. Lulhf per soonlijk en mits hiertegen binnen acht dagen na het ver schijnen dezer publicatie geen gegronde bezwaren zijn ingediend. Beëindiging donateurschap Op 31 december 1966 eindigt het donateurschap van de hierna vermelde donateurs wegens opzegging'. de heer B. H. Ibelings Theater- en Concertbureau, Lange Poten 15a, 's-Gravenhage; de heer G. P. M. Tollenaar, Filmpubliciteitsbureau Publi- film, Sarphatistraat 48, Amsterdam. Op 26 mei 1966 overleed geheel onverwacht te Bolzano, Italië, de heer G. A. Otten, directeur van de N.V. City Theater te Eindhoven, 67 jaar oud. De heer Otten ver toefde in Italië om herstel van krachten op te doen na de zware operatie, welke hij tevoren had ondergaan. Door zijn verscheiden heeft het bedrijf een integer, char mant en opgewekt man verloren, die niet aan de weg timmerde, maar niettemin in Eindhoven een aantal be langrijke initiatieven heeft genomen, waardoor deze stad verrijkt werd met enige fraaie bioscopen. In 1935 vestigde de heer Otten als nieuwkomer zijn eerste bioscoop te Eindhoven, namelijk het City Theater aan de Bosdijk, toen er in deze stad al drie grote zaken van één ondernemer gevestigd waren alsmede twee za ken van beperkte omvang, waardoor de concurrentie voor hem vanzelfsprekend niet gemakkelijk was. De bio scoop bewees haar levensvatbaarheid in de loop der ja ren, en na de oorlog, in 1950, opende de heer Otten zijn tweede zaak, het Plaza Theater aldaar aan de Leender- weg. In 1957 werd het City Theater onteigend ingevolge de stedebouwkundige plannen, weshalve de heer Otten deze bioscoop verplaatste naar het hem toegewezen enige geschikte terrein dat zich voor herbouw leende, aan de Dommelstraat. Daar werd op 15 mei 1958 de nieuwe bioscoop met bijna 1200 zitplaatsen en een zeer royaal entree onder de naam Metropole Theater geopend. In 1965 diende de heer Otten een verzoek in om toe stemming tot het vestigen van een derde bioscoop, te vestigen in het pand van Metropole met ongeveer 200 zitplaatsen om deze zaal als zogenaamd studiotheater te exploiteren, waarvoor hem de toestemming werd ver leend in oktober 1965. Nu heeft, de dood hem verrast en zal zijn levenswerk in handen van zijn echtgenote en kinderen overgaan. Het valt te hopen, dat zij zijn laatste plan tot uitvoering zul len brengen om hem daarmede alsnog een ten volle ver diende posthume hulde voor zijn moed en arbeidszin te kunnen verlenen. De uitvaartdienst en teraardebestelling van zijn stoffelijk hulsel vonden plaats op 31 mei in de morgenuren. Zij vielen samen met de jaarvergadering van de Bond, waar door Hoofdbestuursleden, Bondsdirecteur en vertegen woordigers van de Afdeling Het Zuiden verhinderd waren deze plechtigheid bij te wonen. Gezien de betekenis die de heer Otten als ondernemer in dit bedrijf heeft gehad, heeft de heer M. J. W. Peters op verzoek van het Hoofd bestuur vóór de plechtigheden een aanvang namen aan de familie namens het Hoofdbestuur en de Afdeling Het Zuiden deelneming betuigd met haar groot verlies. Bij de plechtigheid waren verscheidene bedrijfsgenoten uit Eindhoven en omgeving, waaronder de heer D. Mon- nickendam, aanwezig. Ook verscheidene filmverhuur ders gaven acte de présence. Aan de groeve werd ge sproken door een pastoor, waarna een familielid dankte voor de belangstelling. een langdurig lijden Mevrouw M. G. Jogchem-de Jager, mede-directrice van Jogchems Theaters N.V. te Amers foort. Mevrouw Jogchem trad als directrice al sedert jaren niet meer op de voorgrond, maar het is goed er aan te herinneren, dat zij de trouwe steun en toeverlaat was van wijlen haar echtgenoot Jan Jogchem, toen deze zijn eerste schreden op het bioscooppad had gezet door de exploitatie van City, gevolgd door Rembrandt in Amers foort en de bouw van het befaamde Grand Theatre aldaar. In de jaren voor de oorlog bevond zij zich steeds aan zijn zijde op de wekelijkse filmbeurs. Zij is thans haar man drie jaar na zijn dood gevolgd en heeft het intussen zo uitgegroeide bedrijf rustig in han den kunnen leggen van vertrouwde opvolgers. Haar teraardebestelling vond plaats op vrijdag 3 juni op de begraafplaats „Oud Eik en Duin" te 's-Gravenhage. Hoewel de familie van het overlijden beperkt kennis had gegeven, was de belangstelling van bedrijfszijde toch nog onverwacht groot. Onder de vele bedrijfsgenoten waren namens het Hoofdbestuur aanwezig de heren J. Nijland, P. Ooms, alsmede de Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman. Ook de heer J. van Bentum, erelid van de Af deling Het Westen, was als vriend van de familie aan wezig en hield een toespraak, evenals de heer Alter, die namens de familie Jogchem alle bedrijfsgenoten dankte voor de vriendschap en belangstelling in de loop der jaren ondervonden. Verder sprak een woord van herden king de heer L. van Dommelen, directeur der N.V. en schoonzoon van Mevrouw Jogchem. Aan het slot van de plechtigheid dankte zijn zoon voor de bewijzen van deel neming die men bij dit heengaan had ondervonden. Onder de vele bloemstukken bevond zich ook een stuk van Bondswege. In Gargano, Italië, overleed onverwacht in de leeftijd van 70 jaar de heer A. G. van Tol, voormalig exploitant van het Metropole-Palace Theater te 's-Gravenhage. Hij vestigde deze zaak van grote allure in 1935/36. In juni 1950 verhuurde hij het theater aan de Maatschappij Tuschinski, die de naam van de zaak veranderde in Metropole-Tuschinski Theater. De heer Van Tol deed in bedrijfskringen veel van zich spreken, onder andere door de vele pogingen die hij aan wendde om met een openlucht-reclameprojectie: Air- Ghost, respectievelijk met filmproductie andere wegen te bewandelen in het film- en bioscoopbedrijf. Aangezien deze pogingen op den duur mislukten, trok hij zich uit het bedrijf terug en de laatste 10 a 15 jaar vernam men weinig of niets meer over hem, totdat zijn overlijdens bericht ons onverwacht opschrikte en de gedachten terugvoerden naar een voorbije tijd. Het Hoofdbestuur heeft de familie Van Tol schriftelijk van zijn deelneming doen blijken. De teraardebestelling vond plaats op 25 mei op de begraafplaats Oud Eik en Duin te 's-Gravenhage. In de hoge leeftijd van 80 jaar overleed op 30 mei na Zij rusten in vrede.

Film | 1966 | | pagina 14