STATUTEN EN REGLEMENTSWIJZIGINGEN Voorziening in vacatures Onderbreking van de vergadering 226 met de toenmalige bestuurders op een kritiek moment vertrouwen in hem heeft gesteld en als het ware voor hem de grondslag heeft gelegd voor zijn toekomstige werkzaamheden in de Bond. De Voorzitter beschouwde het als een voorrecht gedurende vele jaren met de heer Roem te hebben kunnen samenwerken. Hij legde er de nadruk op, dat de heer Roem, die op circa 32-jarige leeftijd al tot be- stuursarbeid was geroepen, sedertdien in een groot aantal vooraanstaande functies, tot het Bondsvoorzitterschap toe, de algemene belangen van het bedrijf heeft gediend. Door de ernst, waarmede de heer Roem al zijn func ties heeft vervuld en door zijn leven dige belangstelling voor het wel en wee van het bedrijf in al zijn gele dingen, heeft de heer Roem een grote mate van gezag verworven. Hij was in staat te oordelen vanuit verschil lende hoeken, doordat hij in alle be drijfssectoren, geen enkele uitgezon derd, werkzaam is geweest. Daardoor was de heer Roem in het Hoofd bestuur vaak een bemiddelende fi guur die wonderwel paste bij het ka rakter van deze organisatie, wier ken merk is: eenheid in verscheidenheid. De Voorzitter bracht de heer Roem namens de algemene ledenvergade ring ten zeerste dank voor de talrijke en zeer belangrijke diensten die hij het bedrijf en de organisatie heeft be wezen. Onder langdurig applaus benoemde de vergadering de heer Roem hierna met algemene stemmen tot erelid van de Nederlandsche Bioscoop-Bond. Hem werd door de Voorzitter de oor konde overhandigd, waarmede het erelidmaatschap werd bevestigd. De heer Roem verklaarde in zijn dankwoord het bijzonder op prijs te stellen de oorkonde uit handen van de heer Bosman te ontvangen, met wie hij zoveel jaren heeft samenge werkt. Hij uitte zijn erkentelijkheid jegens het Hoofdbestuur voor het feit, dat het hem als erelid heeft willen voordragen, en bracht de ledenverga dering dank voor de aanvaarding van het Hoofdbestuursvoorstel. Hij sprak de hoop uit nog lang temidden van de leden kennis te kunnen nemen van hetgeen er in de organisatie gebeurt. Tn de vacatures in het Hoofdbestuur wegens het periodieke aftreden van de heren G. J. H. Dujardin te Utrecht, J. Nijland te Utrecht en J. P. M. A. Smulders te Amsterdam werd voorzien door een herbenoe ming bij enkele kandidaatstelling. De Voorzitter wenste de heren Du jardin, Nijland en Smulders geluk met de herbenoeming, waaruit het vertrouwen blijkt hetwelk de leden in hen stellen. In de vacatures in de filmbeurscom missie met het oog op het periodieke aftreden van de heer G. H. Groene- wegen te Leiden werd om redenen van praktische aard voorzien door de benoeming van de heer H. W. M. Janssen te Delft. De heer H. Timmer te Amsterdam werd wederom als lid van de filmbeurscommissie benoemd. 'VTadat was besloten de jaarvergade ring van 1969 wederom te Am sterdam te doen houden, schorste de Voorzitter de vergadering om 13.50 uur. De leden begaven zich hierop naar de St Janszaal, waar de lunch gereed stond welke door het Hoofd bestuur werd aangeboden. "Vfa de geanimeerde lunch werd de jaarvergadering des middags om 2.45 uur voortgezet met het zo belangrijke punt 15 van de agenda, houdende de voorstellen tot vaststelling van gewijzigde Statu ten, een nieuw Algemeen Bondsreglement en nieuwe afdelingsreglementen. De Voorzitter verklaarde het voor recht te hebben gehad om de afde lingsvergaderingen die aan de her structurering waren gewijd, bij te wo nen. In het algemeen hadden die ver gaderingen de grote belangstelling der betrokken afdelingsleden. Er zijn zeer vruchtbare discussies geweest, die onder meer hebben geleid tot een aantal amendementen op het Hoofd bestuursvoorstel. Vele opmerkingen die in de afdelingen zijn gemaakt, hebben het Hoofdbestuur aanleiding gegeven tot herziening van zijn voor stel bij nota van wijzigingen. Uit de voorbehandeling is, aldus de heer Bosman, de algemene wens ge bleken, om de Bond als eenheidsor ganisatie te handhaven, een organisa tie die als gesprekspartner zal funge ren, indien het er op aankomt de al gemene bedrijfsbelangen tegenover wie ook te verdedigen. Door een nieuwe groepsindeling van de bio scoopexploitanten, door een grotere integratie van de ledenfilmproducen ten en -fabrikanten in het Bondsbe- stel en door een stemverhouding die waarborgt dat de besluitvorming niet afhankelijk is van toevallige meerder heden doch op basis van de mede werking der onderscheiden bedrijfs- groeperingen tot stand komt, is naar het oordeel van het Hoofdbestuur een belangrijke structurele verbetering ge realiseerd. De Voorzitter stelde hierna de leden in de gelegenheid algemene beschou wingen met betrekking tot de Hoofd- bestuursvoorstellen te houden. Van deze gelegenheid werd allereerst gebruik gemaakt door de heer W. He melraad, voorzitter van de Bedrijfsaf deling Filmverhuurders. Hij compli menteerde het Hoofdbestuur en de betrokken medewerkers van het Bondsbureau met de voortvarendheid waarmede is gewerkt aan de voorbe reiding van de nieuwe Statuten en re glementen. Hij beklemtoonde, dat de ze reorganisatie voor de Bedrijfsafde ling Filmverhuurders de bekroning betekent van haar streven naar volle dige gelijkberechtigdheid. De heer Hemelraad gaf hierna een historisch overzicht van de geleidelijke verster king van de positie der leden-filmver- huurders in de Bond, vooral tot uiting komende in de omstandigheid, dat de filmverhuurders en de bioscoop-ex ploitanten in het Hoofdbestuur en de Ledenraad paritair zijn vertegenwoor digd. Hoewel deze pariteit niet gold voor de gewone algemene ledenver gadering, heeft het Hoofdbestuur steeds weten te vermijden, dat daar besluiten zouden worden genomen tegen de wil van de meerderheid der filmverhuurders in. In de nieuwe or ganisatie zal de pariteit volledig wor den doorgetrokken. De heer Hemel raad besloot met te zeggen, dat de

Film | 1968 | | pagina 10