Bloemen, tolk van het personeel Op weg naar resultaten! 17 Het betreft hier zeer delicate proble men, die nauw verband houden met de toekomst van het filmbedrijf. De oplossing daarvan moet in ieder ge val rekening houden met de belangen van producenten en exploitanten. De gunstige Amerikaanse en Italiaanse ervaringen op dit gebied, geven aan leiding om te veronderstellen dat langs deze weg het evenwicht her steld kan worden. j\ an het slot van mijn exposé zou ik de conclusies willen resume ren van ons overzicht met betrekking tot de evolutie van het Europese filmbedrijf. Op de vraag die ik in het begin heb gesteld aangaande de mogelijkheden voor het Europese be drijf om uit de huidige impasse te komen en vooral om direct betrokken te raken bij een toekomstige Euro pese filmproduktie, is het antwoord bevestigend. Met hulp van de natio nale overheden en de autoriteiten van de E.E.G. kan de verloren ge- gane tijd worden ingehaald en kun nen resultaten worden bereikt. Van de kant van het filmbedrijf is er één zeer belangrijke noodzaak, namelijk om zo spoedig mogelijk een overeen komst te bereiken ten aanzien van de eenwording van het Europese film- en bioscoopbedrijf. De uitnodiging om aan deze manifes tatie deel te nemen, heeft het mij mogelijk gemaakt om voor de eerste maal in Nederland te zijn en kennis te maken met Uw prachtige stad Am sterdam. Ik heb aldus aan een oude wens gevolg kunnen geven ,een zeer oude wens reeds, omdat ik steeds met sympathie aan Uw land heb ge dacht vanaf het moment, dat ik tij dens mijn universitaire studie heb vernomen dat de Gemeentelijke Uni versiteit van Amsterdam ieder jaar een prijs voor de beste poëzie in de latijnse talen uitreikt en dat deze prijs viermaal voor „latijnse compositie" is toegekend aan de dichter van mijn jeugd, Giovanni Pascoli. Uw land heeft op deze wijze gedemonstreerd niet alleen de techniek en de indus trie te kunnen dienen, maar tegelij kertijd trouw te kunnen blijven aan de oudste culturele en artistieke tra dities. Het is om die reden niet alleen een wens, maar een zekerheid dat U ook een grote steun zult geven aan het bedrijf en aan de filmkunst. Antwoord van de heer Bosman aan dr. Monaco: „Mijnheer Monaco, ik dank U harte lijk voor Uw goede wensen, in het bijzonder voor Uw visie op de ont wikkeling van de Europese filmpro ductie, onontbeerlijk niet alleen voor de vaststelling van een specifiek Europese culturele ambiance, maar ook voor de vaststelling van het Europese gezicht naar buiten. Ik breng U bij deze gelegenheid graag hulde voor het vele en vruchtbare werk dat U in Italië en in Europees verband hebt verricht." Tn de hal van het Bondsbureau aan de Jan Luykenstraat is, in een korte samenkomst van hoofdbestuur en medewerkers in het bureau, als gelukwens van de Iaatsten een plan ten- en bloemenversiering aangebo den aan de 50-jarige Nederlandse Bioscoopbond. Adj. directeur H. W. Hagenberg droeg de versiering over, welke is aangebracht onder het monument voor tijdens de tweede wereldoorlog omgekomen bedrijfsgenoten. In een korte toespraak wenste hij na mens de medewerkers de Bond leden exploitanten, filmverhuurders en producenten geluk met het be reiken van de jubileumleeftijd en hij zei het te beschouwen als een gun stig voorteken, dat hij deze geluk wensen kon uitspreken in de ver nieuwde hal. Ook de Bond is inner lijk vernieuwd. Er zijn nieuwe afde lingen en een nieuw wetgevend lichaam geschapen. Ik hoop dat al dat nieuwe de voorbode is van een nieuwe tijd van vooruitgang en ont wikkeling van het film- en bioscoop bedrijf. Het bedrijf dat wij met hart en ziel dienen, omdat wij van het bondsbureau ieder op onze eigen ma nier van de film en de bioscoop met hart en ziel houden. De heer Hagen berg zei te menen, dat er geen an dere tak van kunst in deze tijd in staat is meesterwerken voort te bren gen van de kracht en de betekenis, die het medium film tot stand brengt. Hij wenste de leden van het hoofd bestuur de kracht en de wijsheid toe de zware organisatorische taak, die voor de toekomst wacht met succes te volbrengen. De heer A. F. Wolff aanvaardde voor het hoofdbestuur, waarin hij het oudste lid is, de bloemen met een hartelijk woord van dank. Hij zei het van groot belang te achten, dat er door de mensen in het bureau niet alleen wordt meegewerkt maar ook meegevoeld. Dat is een belang rijke factor in de samenwerking. Ik vind, aldus de heer Wolff, het van belang, dat men niet ai- leen de zaken tijdens bij zondere evenementen tot een goed einde brengt, maar ook het dagelijkse werk met liefde en vol doening verricht. In die geest accepteerde hij op 26 november 1968 de ges te van de medewerkers van het Bondsbureau. Adj.directeur H. W. Ha genberg draagt de bloein- versiering in de hal van het Bondsbureau over aan het hoofdbestuur, in de persoon van de heer A. F. Wolff. Rechts de heer J. G. J. Bosman.

Film | 1969 | | pagina 17