Nieuwe theaters -Vernieuwde theaters Marquette te Heemskerk: van bouwval tot paleis Nieuwe Cinema St.-Joris in Maasgebied Cinema-Room Dit najaar zijn we ook getuige geweest van de feestelijke ope ning van een totaal veranderde bioscoopzaal in Huize „De Liefde" aan de Da Costakade in Amsterdam. De bioscoop heet voortaan Cinema-room" en heeft mede aangepast aan andere doeleinden waarvoor een zaal voor allerlei gebruik dienen moet de frisse sfeer van de moderne tijd meegekregen. Di recteur K. J. van Opstal kreeg op de openingsavond terecht complimenten. De foto geeft een beeld van de nieuwe zaal waar liefde voor de film wordt gekweekt. "Tlonderdag 12 december heeft de directeur van de Nederlandse Bioscoopbond de heer J. G. J. Bos man te Heemskerk de nieuwgebouwde bioscoop Cinema Marquette aan de Ruysdaelstraat geopend. Het oude Marquettetheater aan de Deutz- straat zal binnenkort ten behoeve van de vernieuwing van het centrum van Heemskerk worden gesloopt. De heer Bosman, die aanhaakte aan de carrière van de eigenaar, de heer N. Kluft van operateur tot eigenaar van een nieuw theater, noemde Cine ma Marquette de kroon op enige ja ren heel hard werken. „De heer Kluft is een man, die ver der heeft gekeken dan de stralenbun- del van de projector en ontdekte dat achter het doek een wijdere toekomst was. Nu bezit hij een bioscoop, waar op menige stad van formaat trots kan zijn." „Cinema Marquette is in alle opzich ten een nieuw begin, vooral als expe riment. Het hoofdbestuur heeft het initiatief met meer dan gewone be langstelling gevolgd, omdat ondanks alle moeilijkheden door veranderin gen inhetbestedings- en ontspannings patroon het bioscoopbedrijf toch een flink deel uitmaakt van het ontspan ningspatroon als geheel. Het bedrijf moet meegroeien met de ontwikke ling van de steden waar de industrieën deze naar alle richtingen doen uit- stulpen en waar de afstanden steeds Zie verder pagina 30. TTe Ridderkerk gemeente van 40.000 zielen is Cinema St- Joris na een drastische herziening van de inrichting ingetreden in de rij van moderne theaters in het Maasgebied, waar Rotterdam de toon aangeeft. De eigenaar de heer W. Punt, die an nex ook een café-restaurant en sedert kort een bodega heeft, gaat er trots op dat hij óók in de cabine met de tijd meeging. De operateur controleert de entreebil jetten en als de voorstelling gaat be- binnen drukt hij op een knop: de vol automatische Victoria 18 projector van Cinemeccanica met zijn reuze spoelen en de Rollei projector voor de reclames doen de rest. Architect Tromp uit Overschie tekent voor het nieuwe interieur. Gezeten in groene gemakkelijke stoelen kijkt men naar een rode met waaiertjes gedecoreerde voorhang. De vloerbe dekking is paars getint. Achterwand en plafond zijn rood. De zijwanden zijn licht gehouden, met daar tegen aan grote hoekig gevormde holle be timmeringen, die tevens dienen als lichtkoven. De zaal maakt een war me, rijke indruk op de bezoeker. Cinema St.-Joris in vol bedrijf Er is plaats voor 388 mensen, die buiten, aan loketten in een brede glasgevel, hun kaartjes kopen. De entree is eenvoudig en strak met een doelmatige garderobe en een op de toekomst gericht programmabord, dat de films al zes weken tevoren aankondigt. Het kopje koffie in de pauze of wat anders kan men gebruiken in een raadskelderachtige foyer onder het toneel. De heer Punt die graag wat over heeft voor een goed lopende bioscoop is waarschijnlijk de enige exploitant, die voor de deur een dijkje heeft met een doorgang waarin vloedbal- ken kunnen worden geplaatst tegen wateroverlast De heer Punt is vol vertrouwen wat betreft de toekomst van zijn Cinema St.-Joris in een van de centra van het industriegebied. „Ach, Rotterdam is natuurlijk dichtbij, maar men gaat toch ook nog graag wat dichterbij huis uit." Bij de officiële opening was o.a. aan wezig de heer W. Hemelraad namens het hoofdbestuur.

Film | 1969 | | pagina 28