Nieuwe theaters-Vernieuwde theaters STUDIO ANDERS 132 NIEUWE FORMULE A an de Rijksweg Centrum 67 te Geleen is woensdag 26 februari het voordoek opengegaan voor de eerste voorstelling in Studio Anders 132, een nieuw klein theater van de firma Bouts en Putzeist. Dit eerste theater van deze soort is onderge bracht in een foyer van het Roxy-Theater. 's Middags al was er een receptie, waar vele bedrijfsgenoten drs. J. Bouts kwamen complimenteren met de inrichting van zijn theater dat de levensstijl van deze tijd verraadt, hip- modieus met een terugblik naar de sfeer van geborgenheid van groot moeders salon. Velen vonden het een gedurfd, moe dig initiatief om in deze tijd een nieuwe zaak te openen. Om negen uur 's avonds volgde de of ficiële opening. Met dit theater hebt u een daad van vertrouwen gesteld in de film, zo sprak Geleens burgemees ter mr. J. van Banning na het welkom door drs. Bouts. De heer W. Hemel raad, lid van het hoofdbestuur felici teerde vervolgens mr. Banning met het bezit van een exploitant met durf in zijn gemeente. Hij prees drs. Bouts o.a., omdat deze het eerste theater van het studio-genre in Limburg heeft gesticht. De naam Studio Anders 132 staat als symbooltaal voor de ideeën, die aan het stichten van „Studio Anders 132" ten grondslag liggen. Studio beduidt, dat Geleen een thea ter rijker wordt, waarin de art-house- film zijn eigen specifieke plaats krijgt. Anders staat voor de moderne opzet van de programmering en het artis tieke beleid, dat de exploitant Drs. J. A. M. Bouts voor ogen heeft. 132 betekent simpelweg, dat er voor 132 mensen plaats is. De drie begrippen tesamen willen boodschappen, dat het kleine theater de traditie van de klassieke bioscoop namen doorbreekt met een originele naam en opzet. De foyer van Studio Anders 132 te Geleen. Studio Anders 132 meet IVi bij 15 meter en heeft 12 rijen van 11 stoe len met super-beenruimte. Deze zijn bekleed met een donker weefsel, waarin warmkleurige abstracte motie ven. De tinten worden herhaald in het lichtbruin van het Richelieutapijt, het crème, groen en wengébruin van de wanden, het groen en de houtkleu- ren in het trapsgewijze plafond. De voorhang is een levendig oranje rood gordijn, dat fel contrasteert met het oplichtende wit van het 6 meter brede projectiedoek. Naast de intieme Studio is een vrolijk ingerichte foyer met bar. Men zit er op naar de afmetingen gerekend kabouterstoelen (met en zonder rugleuning), die met achtkantige lage tafeltjes ongedwongen verstrooid door de ruimte staan. Overwegende kleuren zijn groen en rood. De verlichting van bioscoop en foyer komt van kristalachtige armaturen. In de cabine staan twee Philips FP-7 projectoren voor normaal, widescreen en cinemascope-projectie. De entree langs een dubbele kassa in de voorhal is die van de Roxy Bio scoop (715 plaatsen), welk theater sedert 24 september 1932 bestaat. De entree van Roxy kreeg aldus me teen een paar nieuwe vitrines mee in deze verbouwing. Waarom een dergelijk avant-gar- de theater in Geleen? Ik heb, aldus Drs. Bouts, in de westelijke mijn streek een achterland van circa 100.000 mensen uit Beek, Elsloo, Spaubeek, Stein, Munster, Geleen, 10

Film | 1969 | | pagina 10