Prinses Beatrix opende kinderboerderij van Bio-revalidatie centrum Het werk van 7000 burgers en militairen Flessekinderen Hun dag Bronbeek Ting, ting, ting deed de grote scheepsbel op het Eendenplein die prinses Beatrix luiden liet om de kinderboerderij met manege en stallen van het Bio revalidatiecentrum aan de Wekeromseweg te Arnhem officieel te openen. TJet stond vastgesteld op dinsdag 24 juni 10.45 uur in het draai boek van de Actie Drie in één" van het Garnizoen Arnhem: ..officiële opening door HKH door het luiden van een bel en tegelijkertijd worden driehonderd postduiven van de post- duivenvereniging Velp-Zuid losgela ten.'' Het wegwieken van de duiven werd niet gehoord door het opklaterende applaus van de vele aanwezigen op het Eendenplein, in de Schapenlaan en de Vijverlaan, en hoe al die koste lijke wandelpaden van de nieuwe boerderij nog meer heten. De Prinses was om klokke half elf met applaus ontvangen en met mu- De voorzitter van de Stichting Bio Vacantieoord de heer M. Gerschtanowitz aan de zijde van prinses Beatrix tijdens een rondgang over het centrum. ^Foen voor de kinderboerderij van Bio een aantal lamme tjes was verkregen ging men er mee naar de samenwerkende dierenarts ter keuring en die vroeg: „Zijn ze van de moeder?" „Dat zal wel. Zeker niet van de vader", antwoordde kapitein Beldman. „Neen, ik bedoel zijn ze door de moeder gezoogd of met de fles?" „Ja, door de moeder", zei de aanbieder trots. „Nou," repliceerde de arts, dan moet je ze niet hebben. Die zijn te wild om mee te spelen." Deze dialoog luidde een speur tocht in door de Betuwe naar een boerderij waar lammetjes wezen met de fles waren groot gebracht. En men vond ze, zodat de kinderboerderij tóch zijn lammetjes kreeg. Tijdens de opening van de kin derboerderij op het terrein van het Bio-revalidatiecen- trum te Arnhem waren het niet illeen jonge militairen, die de tulp van de Actie „Drie-in- :én" vertegenwoordigden. On der hen bewogen zich twee be daagde heren in uniformen van weleer: twee bewoners van Bronbeek, die óók de actie hebben gesteund, zoals eigen lijk geheel Arnhem en om streken. 11

Film | 1969 | | pagina 11