Toespraken 13 Prinses Beatrix luidt de bel de kinderboerderij is nu van Bio. Geheel rechts de locoburgemeester van Arnhem de heer A. Bennis en naast hem mevrouw W. Edelenbos, directrice van het centrum. ziek van de drumband van de Lucht- machtkaderschool o.l.v. sergeant Van de Wart. Langs de oprijlaan stonden de belangstellenden. De volwassenen achter de juichende kinderen van het revalidatiecentrum opgesteld. Per slot van zaken was het hun dag! Er volgde een begroeting door de heer A. Bennis loco-burgemeester van Arnhem. Astrid Steverdink en André van Gessel, twee kinderen van het centrum, mochten bloemen aan bieden. In het hoofdgebouw werd de Prinses ontvangen door de voorzitter van de Stichting, de heer M. Gerschtanowitz, die zijn medebestuurders voorstelde aan prinses Beatrix. Nadat ook de di rectie haar had begroet, ontmoette zij de staf van het centrum en het actie comité ,,3 in 1", alvorens een kopje koffie te gebruiken. Kapitein G. Beld- man, voorzitter, kapitein D. van den Noort, die de penningen van „3 in 1" beheerde, luitenant D. Scholten en luitenant J. A. F. M. van den Bosch alsmede de adjudant onderofficier J. G. de Bree, deze mannen hebben het allemaal op gang gebracht en konden om 12 uur precies, toen de Prinses het terrein van Bio verliet trots zijn op wat er was verricht. Een werkstuk van burgerzin even feilloos en nauw keurig opgeleverd als de officiële ope ning van de kinderboerderij 's mor gens verliep. De minister legt er eer mee in een dergelijk garnizoen als te Arnhem onder zijn defensiebe leid te bezitten, als verdedigers van het welzijn van gehandicapte kinde ren. Het vrijwel voltallige bestuur van de Stichting Bio-Vacantieoord met in zijn midden directrice mevrouw W. Edelenbos en directeur W. J. J. Mar- tinot schaarde zich mét de organisa toren van de actie en de bouwers van kinderboerderij en nieuwe manege rond de bel op het Eendenplein. Daar was het woord allereerst aan de voorzitter van de Stichting, de heer M. Gerschtanowitz voor een toe spraak tot de Prinses: „Het is bijna acht jaar geleden, dat Uw Moeder een werkbezoek heeft ge bracht aan het eerste oord van onze stichting, Russenduin te Bergen aan Zee. Hare Majesteit heeft toen bij zondere belangstelling aan de dag ge legd voor de daar opgestelde maquet te van het nieuwe Bio-Herstellings- oord te Arnhem, waar wij u thans mogen begroeten In dit korte tijdsbestek van nog geen tien jaar manifesteert zich in nauwe relatie met de veranderingen van de 12

Film | 1969 | | pagina 12