Nieuwe theaters-Vernieuwde theaters Nieuwe theaters-Vernieuwde theaters Luxor - Oldenzaal is weer „Keurbioscoop" Onderhoud Historie Luxor- Rotterdam T?en van de oudste bioscoop-thea- ters in het oosten van ons land is op 12 juni j.1. op sobere, maar waardige wijze heropend. Deze bios coop werd in 1915 als „Keur-bios coop" door enkele Oldenzaalse bur gers, onder wie de oud-burgemeester Vos de Wael en de familie Bloemen, gesticht. Na allerlei wel en wee kwam de bioscoop, die intussen van de Kor testraat naar de Molenstraat was ver huisd en de naam E.B.O.-Theater (Eerste Bioscoop Oldenzaal) had ge kregen, in handen van de heer W. F. Stolle, die samen met zijn vrouw de exploitatie leidde tot oktober 1968. Na een lange tijd van onzekerheid voor de vele filmliefhebbers in Olden zaal, werd het theater overgedaan aan de heer B. A. Holtslag te Ulft, die niet alleen de naam veranderde in LUXOR-Theater, maar tevens schil ders, timmerlui, elektriciens enz. aan het werk zette, zodat hij op 12 juni vol trots aan de vele genodigden een theater kon laten zien, dat ongetwij feld tot een van de mooiste uit de hele omtrek mag gelden; door de be timmering, verlichting en beschilde ring heerst er een rustige sfeer, men zit gemakkelijk in comfortabele stoelen, maar het allerbelangrijkste: men geniet van een rustig, helder en scherp beeld, terwijl het geluid van een uitmuntende kwaliteit is. Nadat op 12 juni alle genodigden door de heer en mevr. Holtslag, als mede door de beheerders van het theater, de heer en mevr. Reumer- Holtslag, waren verwelkomd, werd het Wereld- en Neerlands nieuws ver toond, gevolgd door een Polygoon filmpje met historische opnamen uit de omgeving van Oldenzaal. Hierna werd de loco-burgemeester mr. E. P. Domsdorf in de gelegenheid gesteld het totaal vernieuwde theater te hero penen. In een kort speech-je sprak de heer Domsdorf de vreugde van het gemeentebestuur uit over het feit, dat de bioscoop voor Oldenzaal be houden was gebleven. Hij hoopte dan ook, dat het theater mocht floreren onder de nieuwe eigenaar en dat door een goede programmering het bezoek aan het theater een stijgende lijn mocht blijven vertonen. Nadat ook nog de heer J. Nijland, lid van het Presidium van de Bond en voorzitter van de Exploitanten Raad, de heer Holtslag geluk had ge wenst, sprak de voormalige eigenaar, de heer W. Stolle, die naast zijn ge lukwensen de heer Holtslag nog ver raste met een ,,Boeskoolmenneke" (symbool van Oldenzaal, de „Boes- koolstad") en met het eerste kasboek van de bioscoop uit het jaar 1915. De Rotterdamse architect C. L. W. Wirtz heeft opdracht gekregen een nieuw ontwerp te maken voor een renovatie van het Rotterdamse Luxor Theater aan de Kruiskade. (Bouwjaar 1927) Een aanvankelijk plan is daar mede terzijde geschoven. Voor de verbouwing is naar verluidt ca. 1 mil joen gulden uitgetrokken. De op dracht is een uitvoering van de plan nen van de dienst der Gemeentelijke Kunstgebouwen. Luxor-Oldenzaal: Uitwendig nog herinneringen aan vroeger, inwendig volstrekt bij de tijd 15

Film | 1969 | | pagina 14