Prijzenwet stok achter de deur Jaarvergadering Bioscoopreclame-Exploitanten Beëindiging donateurschap Liquidatie waarborgsommen 26 de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van het Schouwburggebouw „MES", Oranjeboomstraat 2/28 te Rotterdam, voormalig exploitante van de Schouw burgbioscoop te Heerenveen; de heer H. G. van der Heyden, Doe- tinchemseweg 29 te Terborg, voor malig exploitant van de voormalige bioscoop Terborgse Bioscoop aldaar; de heer J. Apon, Havenkade 23 te Den Haag, voormalig exploitant van de voormalige Bioscoop Odeon te Monster; de heer M. van Wijk, Vennerstraat 24 te Paterswolde, voormalig exploi tant van het voormalige Maxwill Theater aldaar; de heer G. A. Gijsbers, Hof 54 te Bergeyk, voormalig exploitant van de voormalige Bioscoop Campina aldaar; de heer L. J. H. Beugelsdijk, Broek weg 116 te Lisse, voormalig exploi- De prijzenbeschikking goederen en diensten 1969 van 8 april van dit jaar heeft zoals de lezers bekend is een algemene tijdelijke prijsstop ge ïntroduceerd. Daarmede zijn de prij zen, die op 14 maart 1969 golden, bevroren. Voorts is de beperking ge maakt, dat de prijzen op laatstge noemde datum in ieder geval niet ho ger mogen zijn dan de op 1 oktober 1968 berekende prijzen, vermeerderd met of verminderd met het BTW- effect en het verloop van de overige externe kosten, opgetreden tussen 1 oktober 1968 en 14 maart 1969. On der externe kosten worden limitatief begrepen: tant van het voormalige Luxortheater te Lisse; mevrouw de weduwe C. Pachen-Pe- rot, voormalig exploitante van de voormalige bioscoop Modern te Eijs- den. Op verzoek van Drukkerij Uitgeverij H. Gianotten N.V. te Tilburg heeft het Hoofdbestuur besloten het dona teurschap van deze N.V. per ultimo 1969 als geëindigd te beschouwen. Wegens beëindiging van het lidmaat- a. de inkoopprijs van het eindpro- dukt; b. de inkoopprijs van grond- en hulp stoffen en halffabrikaten; c. de vrachtprijzen; d. de advertentietarieven; e. de prijs van door derden verrichte onderhoudswerkzaamheden; f. de tarieven en retributies voor overheidsdiensten; g. de omzetbelasting alsmede accijn zen; h. de afschrijving op nieuwe investe ringen anders dan ter vervanging van productiemiddelen. Intussen is ook een wijziging van de Prijzenwet in voorbereiding, waar door het de regering mogelijk wordt gemaakt om het melden van prijzen en prijswijzigingen verplicht te stel len. Hieraan is voorts de bevoegdheid van de overheid gekoppeld om te be palen, dat een voorgenomen prijsver hoging niet mag worden doorgevoerd schap van de hierna vermelde voor malige bedrijfsgenoten worden de le den van de Nederlandse Bioscoop bond en de Nederlandsche Vereeni- ging van Bioscoopreclame Exploitan ten uitgenodigd binnen acht dagen na het verschijnen van deze publicatie eventuele vorderingen schriftelijk bij het bondsbureau in te dienen: Firma Erven H. J. Caubo te Venlo; de NV. Mij tot Exploitatie van het Schouwburggebouw Heerenveen te Rotterdam; M. van Wijk te Paterswolde; J. Apon (Monster) te Den Haag; C. A. Gijsbers te Bergeijk; L. J. A. Beugelsdijk te Lisse; en de weduwe C. Pachen-Perot te Eijsden. dan nadat deze verhoging met inacht neming van een bepaalde termijn (ten hoogste een maand) is aangemeld. Gedurende die termijn kan dan een onderzoek naar de gemotiveerdheid van de prijsverhoging worden inge steld, zonodig overleg worden gevoerd en in voorkomende gevallen een cor rigerende maatregel worden genomen. Vorengenoemde maatregelen kunnen zowel ten aanzien van alle goederen of diensten worden genomen als ten aanzien van bepaalde goederen of diensten. De regering zal van haar bevoegdhe den in deze alleen gebruik maken in dien zulks naar haar oordeel uit hoof de van het algemeen sociaal-economi sche belang wenselijk is. Het is duidelijk dat de regering door deze herziening van de prijzenwet een stok achter de deur heeft, indien zij mocht besluiten de prijsstop in te trekken. De Nederlandsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten hield op 17 april onder leiding van haar voorzitter, de heer A. van Bloemen- daal, haar jaarlijkse ledenvergadering. Het jaarverslag van de secretaris, de heer H. J. Hagenberg, werd goedge keurd evenals de rekening en verant woording van de penningmeester, de heer G. F. Turel, over het jaar 1968 en de balans per 31 december. De contributievoorstellen, welke een verhoging inhielden, werden eveneens goedgekeurd. De begroting van ont vangsten en uitgaven voor het jaar 1969 werd overeenkomstig het con cept van het bestuur vastgesteld. In de kascommissie-1969 werden be noemd mejuffrouw M. C. Opdam, alsmede de heren W. Dalmeijer en G. A. K. Eerdmans. De heer A. van Bloemendaal, perio diek aftredend bestuurslid werd bij enkele candidaatstelling herkozen. Voorts deelde de heer J. Nijland me de, dat het hoofdbestuur van de Ne derlandse Bioscoopbond hem op zijn verzoek wegens de toeneming van zijn taken in deze bond had ont heven van zijn funktie van gedele geerde in het bestuur der Vereeni ging. Namens de leden bracht de voorzitter de heer Nijland dank voor de belangrijke diensten die hij het bioscoopreclamebedrijf bewezen heeft. De ledenvergadering nam voorts be-

Film | 1969 | | pagina 25