Garanties voor Filmweek SELECTIECOMMISSIE la Parra. En niet minder „Het Huis" van Louis van Gasteren, „Een leger van gehouwen steen" van Van Haren Noman, „Tussenspel bij Kaarslicht" van Ch. Huguenot van der Linden: de lijst is lang van goede namen, waarbij Herman van der Horst niet mag ont breken. Menigeen is onderscheiden met Zilveren Roos of Staatsprijs op het podium van het Rembrandttheater. Yn de Internationale Filmweek Arn hem is men gewend geraakt toe komstige en gevestigde groten van het witte doek te ontmoeten in de film titels van Dassin en Godard tot Antonioni, van Kazan tot Haanstra en Van der Horst. Titels als .Strijd zonder einde", „Glas" en „Prijs de zee" behoeven geen nadere onder streping. In die ontmoeting ligt het doel en de zin van de filmweken. Ook in de ko mende maand oktober te Arnhem! T\e internationale Filmweek Arnhem is een écran culinair geworden voor de Nederlandse bioscoopbezoe ker. Een weltoebereide dis als ont moetingsplaats voor discussie en ini tiatief, voor het bevestigen van vriend schappen en verwerven van inzicht voor komende jaren. De gedachte aan een produktiefonds voor Nederlandse speelfilms is er o.m. voor het eerst uitgesproken. De filmweek wil verjon gen en vernieuwen, en voor het élan van de jeugd en het debuut is ruime plaats ingeruimd als katalysator voor de meningsvorming. Tn 1967 kwam het contact met de jeugd, meer dan vroeger geaccen tueerd tot stand en het zal van 6 tot en met 11 oktober vooral de jeugd zijn, die het gesprek op gang brengt tijdens de ZEVENDE INTERNATIONALE FILMWEEK 1969 te ARNHEM in twee ontmoetingscentra: het Rembrandt Theater en het Saskia Theater. Tot ziens in de Filmweek! "Durgerneester en Wethouders her innerden op 11 augustus jl. de Raad aan zijn besluit van 13 maart 1967, waarbij een bedrag van 25.000,- beschikbaar werd gesteld voor het organiseren van de Interna tionale Filmweek Arnhem 1967. De letterlijke tekst gaat aldus verder „Dit jaar zal opnieuw een filmweek worden gehouden en wel in de week van 6 tm. 11 oktober. Om ver schillende redenen achten de organi satoren deze periode gunstiger dan die in de maand juni, zoals tot nu toe gebruikelijk. Het bestuur van de filmweek heeft verzocht in het te verwachten nadeli ge saldo van plm. 97.000.- een ge meentelijke garantie van 35.000,- te mogen ontvangen. Het Rijk is een zelfde bedrag gevraagd, terwijl ook de Nederlandse Bioscoopbond garant is. De totale kosten van de filmweek zijn gestegen met 13 Dat de stijging voor Rijk en Gemeente hoger is, is t.o.v. 1967, o.m. vanwege de B.T.W., voornamelijk een gevolg van het weg vallen van de in 1967 verleende een malige bijdrage van de Raad van Eu ropa van 11.000,-. Aan de informatie van en de toegan kelijkheid van de filmvoorstellingen voor de burgerij zal ditmaal nog meer aandacht besteed worden dan in vori ge jaren, terwijl het element van film- vorming en het erbij betrekken van de jongeren een grote rol spelen in het geheel. Mede gezien dit laatste verheugt het Burgemeester en Wethouders, dat het bestuur de filmweek opnieuw, thans voor de zevende maal, in Amhem wil houden. Onder mededeling, dat de raadscom missies voor culturele zaken en fi nanciën zich met dit voorstel kunnen verenigen, en dat in de gemeentebe groting 1969 te dezer zake een stel post van 27.000- is geraamd, stellen Burgemeester en Wethouders de Raad voor: I. in de kosten van het organiseren van de Internationale Filmweek Arn hem 1969 een garantiebijdrage te verlenen van ten hoogste 35.000,-; II. de gemeentebegroting 1969 te wijzigen als volgt: Verhoogd wordt de post volgnummer 790.0 "Uitgaven voor periodieke evenementen" met 8.000,- welk be drag in mindering komt op de post voor onvoorziene uitgaven." (Tekst van de folder verspreid op „Dagje uit in Arnhem") De selectiecommissie voor de pro grammavoorbereiding van de Film week deed in de volgende samenstel ling haar werk: G. J. van der Molen Hoofd af deling film van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk Werk. Drs. R. P. M. Voorhoeve Hoofd afdeling culturele zaken van de ge meente Arnhem. J. van Willigen Lid van het Hoofd bestuur van de Nederlandse Bioscoop bond. J. W. de Witte Adjunct-Directeur van het Holland Festival. J. G. J. Bosman Voorzitter van de Nederlandse Bioscoopbond. Adviescommissie De adviescommissie speciale voorstel lingen werd gevormd door: H. Saaltink criticus. Filmjournalist en Wim Verstappen Cineast. J. W. de Witte Adjunct-Directeur van het Holland Festival.

Film | 1969 | | pagina 9