AANTREKKELIJK UITERLIJK Bedrijfsleider P. de Wijs bij de Pr o vost-apparatuur in de cabine Het Bestuur van de Stichting Filmliga Lelystad: v.r.n.l.: de heren A.de Moei, A.G. Renkema, F.], v.d. Scheer, voorzitter H. van Willigen, K.E. Nawijn en bedrijfsleider P. de Wijs. heeft bijgedragen aan de totstandko ming van dit nieuwe theater. Dat blijkt trouwens wel uit het feit dat van onze 132 stoelen er 43 via een stoelenactie onder de bevolking bijeen zijn ge bracht." Het nieuwe theater is ontworpen door Ir. v.d. Oever van het Architecten bureau Zandstra, De Clercq Zubli, Lammertsma en partners. De muren zijn opgetrokken uit akoestisch goed functionerend gasbetonsteen. Het pla fond is in rustig donkerblauw gehou den. De goed zittende stoelen in rood en zwart zijn afkomstig van VSF-Ob- jektmeubelen in Hedel. In de ruime functioneel ingerichte ca bine is een Provost 35mm projector met automaat geplaatst. Deze appara tuur is de keus van bedrijfsleider P. de Wijs, die met officiële ministe riële toestemming deze functie ver vult naast zijn dagelijks werk als docu mentair filmer bij de Rijksdienst voor de IJsselmeerpolders. Dit laatste geldt trouwens voor alle leden van het Be stuur van de Stichting Filmliga Lely stad dat geheel bestaat uit ingenieurs en doctorandi. Bedrijfsleider De Wijs heeft echt zin in z'n nieuwe baan: "Als ik wil kan ik het hele theater sa men met m'n vrouw runnen, zij in de kassa en ik voor de controle en de projectie, maar we hebben een enthou siast team van zes mensen zodat we de diensten een beetje kunnen wisselen. Dat moet ook wel met zeven avond voorstellingen en drie kindermatinees in de week." Inmiddels waren de gasten voor de officiële opening gearriveerd. Van Bondswege waren aanwezig de Bonds voorzitter, de heer J. Nijland, de Hoofdbestuursleden, de heren P.J.N.R. Ooms en P. Silvius en de Bondsdirec teur, de heer J.Th. van Taalingen. Bert Haanstra verklaarde blij verrast te zijn met de uitnodiging voor het ver richten van de opening, ten eerste om dat hij zoiets nog nooit eerder had gedaan en ten tweede omdat het voor hem ook een gedenkwaardig moment was vanwege het feit dat hij 25 jaar eerder op ongeveer dezelfde plaats was beziggeweest met het maken van zijn eerste opdrachtfilm over dijkenbouw volgens verschillende methoden. Vervolgens werd de nieuwe film T)ui- zend Zielen' van zoon Rimco Haanstra met muziek van andere zoon Jurre Haanstra, vertoond en volgde nog een geanimeerde receptie. CONTACTMIDDAG van de leden en donateurs van de Nederlandse Bioscoopbond DINSDAG 1 MAART 1977 Cinema International August Allebéplein 4, Amsterdam Opening zaal 13.30 uur Filmvertoning aanvang 14.15 uur THE ENFORCER Regie: Lewis Fargo in de hoofdrol: Clint Eastwood Uitgebracht door Warner Bros. (Holland) B.V. 16.15 18.00 uur: informeel contact

Film | 1977 | | pagina 11