LEIDEN VERRIJKT DOOR UITBREIDING NIEUWE LIDO COMPLEX Op 9 februari jl. vond de feestelijke opening plaats van het Nieuwe Lido Complex in Leiden. De officiële opening werd verricht door de loco-burgemeester en wethouder van economische zaken van Leiden, de heer M. van Aken. In zijn openingsrede complimenteerde de Heer Van Aken de eigenaar van het nieuwe complex, de heer L. van Praag, met zijn ondernemers schap. "Een enorm belangrijke uitbreiding die in Leiden zijn weerga niet zal vinden en die niet veel anderen hem zullen nadoen", aldus de Heer Van Aken. Verder onderstreepte hij het belang van deze uitbreiding voor de hele Leidse regio: "Het bioscoopminnend publiek wordt nu op ongeëvenaarde wijze de kans geboden te genieten, waar bioscoop- liefhebbers zo graag van genieten. Met deze uitbreiding wordt de be hoefte niet gekweekt, maar op nog belangrijkere wijze bevredigd". "Verscheidene ondernemers van de Steenstraaten naaste omgeving zullen er bijzonder blij mee zijn", aldus de Leidse loco-burgemeester. GEEN REVOLUTIEBOUW SMAAKMAKER Er is ruim tien maanden gewerkt aan de uitbreiding met Lido 2 en Lido 3. In september 1975 verwerf de Heer Van Praag het naast het oorspronkelij ke Lido-Studio Theater gelegen voor malige gebouw van de inmiddels opge heven Nieuwe Leidse Courant. Men kan beter van nieuwbouw spreken, want van het oude NLC-gebouw is al leen het bovendeel van de voorgevel gehandhaafd en wel op verzoek van de gemeente voor het bewaren van de ge ve Hij n. "Dat was voor ons natuurlijk een bij zonder dure liefhebberij", aldus de Heer Van Praag. Ik had zelf een plan voor een moderne voorgevel met alu- miniumplaten en een indirecte gevelver lichting daar achter." "We hebben het gehele projekt gereali seerd met de Heer Steenkist van het Architectenbureau Steenkist en Ved- der in Maassluis, die in Delft ook Stu dio gebouwd hebben." "In ons theater is voor het eerst een nieuw idee toegepast dat de Heer Steenkist alleen nog maar gebruikt heeft bij de bouw van een bank in Wa teringen. Een deel van het bijzonder smaakvolle trappenhuis bestaat name lijk uit afgebrand betonmortel." Dit van oorsprong nogal groffe materiaal harmonieert bijzonder goed met de voor de rest in schoon metselwerk uit gevoerde muren van gele steen. Een en ander wordt nog geaccentueerd door zich herhalende ronde hoeken in alle materiaalsoorten. Het geheel ziet er zeer verzorgd uit en de diepbruine vloerbedekking van de hall en het trap penhuis brengen de bezoeker al in de rustige sfeer die de nieuwe Lido 2 met zijn 230 ruime zitplaatsen ademt met zijn in beige gehouden stoelen die van Rank afkomstig zijn. Een tweede unicum in het Nieuwe Li do Complex is de bistro-achtige bar rechts van de hoofdingang. Een speelse combinatie van blank gelakt en donker geschilderd hout en een plavuizen vloer zorgen voor een intieme sfeer.

Film | 1977 | | pagina 10