PROGRAMMERING TECHNIEK TOEKOMSTPLANNEN Het 230 zitplaatsen tellende theater Lido 2 Lido 3 is een sfeervol geheel met 80 ruime stoelen "Dit is de smaakmaker van ons thea ter", vervolgt Van Praag. "We willen graag dat dit deel een soort eigen leven gaat leiden en een op zichzelf staande unit gaat vormen. Het publiek gaat be palen wat hier gaat gebeuren. Het zou best eens zo kunnen zijn dat we in de toekomst hier ook hapjes en dergelijke gaan serveren. We zijn er op voorbereid er is een compacte keuken ingebouwd, waar we bijvoorbeeld met een magne tron-oven in staat zouden zijn om in korte tijd op een efficiënte manier ons publiek te bedienen." Om de laatste nieuwe aanwinst, Lido 3 met 80 zitplaatsen te bereiken moet men altijd de bar passeren die als een soort voorruimte parallel aan de klein ste zaal van het complex ligt. De stoelenopstelling is hier bewust ruim gekozen om te zorgen dat het pu bliek zich hier prettig voelt. De wanden bestaan uit donker gevlamde steentjes, de vloerbedekking en het plafond zijn donkerbruin. Onder het doek zijn de speakers op functionele wijze wegge werkt; het ontwerp hiervoor heeft de Heer Van' Praag zelf getekend. Wethouder M. van Aken (links) wenst de Heer Van Praag geluk met de uit breiding van zijn zaak. Een specifieke programmering voor ie dere zaal apart ligt niet direct in de be doeling, maar behoort wel tot de mo gelijkheden. "Mijn principe is", zegt Van Praag, "dat fiet publiek bepaalt wat er gaat gebeuren. Ik wil geen etiketten plak ken op de verschillende zalen. We moe ten er voor zorgen dat we het publiek een goed produkt voorzetten;dat is een eerste vereiste. Men moet zich prettig voelen en wij zorgen voor een goede emballage door de outillage die wij kunnen bieden." Naast de beide nieuwe zalen zijn Lido 1 met 560 zitplaatsen die in 1970 gere noveerd werd en de Studio met 212 stoelen die in 1960 geopend werd, on veranderd gehandhaafd. Het personeelsbestand behoefde slechts met 3 man te worden uitgebreid en be staat nu uit 21 mensen in totaal. "We hebben hier vier dames die er zorg voor dragen dat het geheel er elke dag smetteloos uitziet en ook dat draagt in belangrijke mate bij tot de sfeer die je in een theater weet te scheppen. Het zou als het ware een belediging zijn als ik in Lido 3 na de voorstelling een pa piertje zou vinden, dat is dan ook nog niet gebeurd in de twee weken die we nu draaien." In de kassa zitten twee mensen en er wordt gewerkt met eenheidsprijzen voor alle zalen behalve voor de grote Lido 1, waar het rangenstelsel nog be staat. De kaartjes hebben allemaal andere kleuren en er staat duidelijk op voor welke zaal ze gelden. De voorstelling en beginnen in alle zalen tegelijk en de laatste avondvoorstelling om kwart over negen om ook het publiek uit de regio in de gelegenheid te stellen na af loop van de voorstelling met het open baar vervoer thuis te komen. De cabine-apparatuur is geleverd door Siemens die tevens een systeem ont wierp waardoor het mogelijk is van uit een soort hoofd-controlekamer door middel van een verrijdbare unit de projectie in de diverse zalen te con troleren en zonodig te corrigeren. In iedere cabine zijn bewakingscamera's geplaatst, die door een druk op de knop in werking worden gesteld en dan een duidelijk beeld geven op een centrale monitor waardoor men in staat is alle essentiële functies na te lopen. De Lido-zalen zijn alle uitgerust met air-conditioning die de binnentempe- ratuur constant 2 a 3 graden onder de gemiddelde buitentemperatuur houdt. Dit jaar zal ook de Studio met luchtbe handeling worden uitgerust. "Directe toekomstplannen hebben we niet op dit moment", antwoordt Van Praag, "ik ga er van uit dat je niets moet forceren. Met deze uitbreiding heb ik geen behoefte gekweekt, maar op een nog belangrijker wijze er een bevredigd, en ook wat de toekomst be treft ga ik.daar van uit. We zijn een flexibel bedrijf en in staat ons aan te passen aan de wensen van het publiek, maar men moet er eerst om vragen. Dan kunnen we altijd zien op welke manier we daar een antwoord op kunnen ge ven."

Film | 1977 | | pagina 11