KXIMIL LOONKOSTENSUBSIDIE JEUGDIGEN VAKOPLEIDING SCHOOLVERLATERS CAO LABORATORIA CAO BIOSCOPEN CAO PRODUKTIEBEDRIJF Tijdelijke Regeling 1976 loonkosten subsidie jongeren. Aan een werkgever die een werkloze jeugdige (17 tot en met 22 jaar) in dienst neemt, die op 1 juli 1976 zes maanden ononderbroken ingeschreven stond als werkloze werkzoekende, kan op schriftelijk verzoek een tegemoet koming worden verleend van f 650,— per maand gedurende ten hoogste de eerste 12 maanden van het dienstver band. Er dient een normaal dienstverband tussen werkgever en werknemer tot stand te komen voor onbepaalde tijd. De wekelijkse arbeidstijd ,moet ten minste 35 uur bedragen en er mag geen dispensatie van het minimumloon zijn verleend. De tegemoetkoming is per volle maand, ingaande de datum van in diensttreding tot aan de overeenkom stige datum van de volgende maand. Bij ziekte wordt voor elke dag waar over ziekengeld is ontvangen een af trek van f 30,— toegepast. De regeling loopt van 1 september 1976 tot en met 31 december 1977. Bij deze rege ling wordt aan de begrippen ononder broken inschrijving bij het Geweste lijk Arbeidsbureau en dienstverband voor onbepaalde tijd streng de hand gehouden om geen verschillende inter pretatie van de voorschriften te krij gen. "Op grond van deze regeling kan iedere werkgever die in het tijdvak liggend tussen 1 juli 1976 en 30 juni 1977 een leer-en arbeidsovereenkomst heeft met een jeugdige, die in 1976 het volledige dagonderwijs heeft ver laten, een subsidie aanvragen. De werkgever is verplicht ten minste het minimumloon te betalen. De subsidie bedraagt i 80,— per week. Beslissingen op de aanvraag voor sub sidie ten behoeve van die leerlingen die een leer- en arbeidsovereenkomst heb ben, worden door de directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau genomen. Het is niet noodzakelijk, dat de school verlater, voor wie de regeling wordt aangevraagd, bij een arbeidsbureau in geschreven is geweest. Voor die schoolverlaters, die een be drijfsopleiding volgen, waarvan de theorie- en de praktijkopleiding door het bedrijf worden gegeven, kan een schriftelijk verzoek om subsidie aan de directeur van het Gewestelijk Arbeids bureau worden gedaan, met omschrij ving van de opleiding en zo mogelijk een leerprogramma. De beslissing op dit verzoek wordt genomen door de directeur-generaal voor de Arbeids voorzieningen. Het is niet de bedoeling op deze wijze allerhande avondcursussen of schrifte lijke cursussen te gaan erkennen als theorie voor een praktijkopleiding. De regeling Partieel Leerplichtigen 1976-1977 kan naast de bovenge noemde regeling worden toegepast. De werkgever ontvangt dan f 50,—per week subsidie krachtens de regeling Partieel Leerplichtigen en f 60,— krachtens de regeling Vakopleiding Schoolverlaters." Er is nog geen ervaring opgedaan of onze schriftelijke operateurscursus, die als een typische bedrijfsopleiding kan worden beschouwd, onder de subsidiemogelijkheid valt. Voor erva ringen op dit punt uit onze lezers kring houden wij ons dan ook gaarne aanbevolen. De besprekingen met de werknemers organisatie, de NVV-Bond Mercurius, over de voortzetting en aanpassing van de voor deze bedrijfstak bestaande col lectieve arbeidsovereenkomst, zijn op 21 februari begonnen. Werkgevers en werknemers zijn het tijdens deze eerste ronde niet eens geworden over de per 1 januari 1977 toe te passen initiële loonsverbetering en ook niet over de verwerking van het wettelijk minimum loon in de tot dusverre gehanteerde loonschalen. Over een aantal andere zaken waaronder voortzetting van de automatische prijscompensatie voor het jaar 1977 op basis van 2Vi% per 1 januari werd men het wel eens. Partijen zijn uiteengegaan met de be doeling intern het nodige rekenwerk te verrichten aangaande een mogelijke initiële loonsverbetering en een evt. aanpassing van de loontabellen aan de gevolgen van de sterke stijging van het minimumloon. Het overleg zal op 3 maart worden voortgezet. Ook voor de bioscopen zijn van de be trokken werknemersorganisaties voor stellen ontvangen tot continuering en aanpassing van de CAO. De Sociale Commissie voor het Bios coopbedrijf komt voor de bespreking van deze voorstellen begin maart in vergadering bijeen. Van de NVV-Bond Mercurius zijn voorstellen ontvangen om ook in het filmproduktiebedrijf te komen tot een CAO. Deze zaak is reeds enige tijd bij de Bedrijfsafdeling Filmproduktie in behandeling aangezien het bepaald geen eenvoudige zaak is om in deze bedrijfstak met zijn vele onregelmatige werktijden, tot een aanvaardbare en hanteerbare regeling te komen. Met behulp van een werkcommissie pro beert het bestuur van genoemde afde ling zich een beeld van de mogelijk heden te vormen.

Film | 1977 | | pagina 12