PRODUKTIG NIEUWS VAN POLYGOON Het is echter demonstratief voor de mentaliteit die hier duidelijk leeft, dat tot het instellen van een strafvervolging is overgegaan. Een ander opmerkelijk Verschijnsel is het ingrijpen van de Officier van Justi tie in Den Haag tegen een vertoning in besloten verband in een van de Haagse bioscopen, een vertoning die onlangs heeft plaatsgevonden. Hier is sprake van een interpretatie van de brief van de procureurs-generaal, die naar onze mening niet juist is. De procureurs-ge neraal hebben duidelijk willen optre den tegen een schaalvergroting van de vertoning van pornofilms in de vorm van openbare voorstellingen in 'norma le' bioscopen. In de brief komt dan ook de passage voor: "In het verleden werden dergelijke films slechts ver toond in zogenaamde sexbioscopen of in besloten verband". De vertoning in besloten verband in Den Haag was niets anders dan een voortzetting van hetgeen daar al enige jaren gebeurde, met inachtneming van vastomlijnde regels omtrent de heslotenheid. De be sloten voorstellingen vonden in vereni gingsverband plaats en werden al die tijd door de justitie getolereerd. De Of ficier van Justitie heeft de brief van de procureurs-generaal in zeer enge zin ge ïnterpreteerd door vast te houden aan het daarin neergelegde beginsel, dat zal worden opgetreden tegen de vertoning van pornofilms in bioscopen met meer dan 50 zitplaatsen. Deze interpretatie gaat echter verder dan met het oog op de bedoelingen van de procureurs-ge- raal, te weten het tegengaan van schaal vergroting, nodig was. De vereniging in kwestie heeft het terecht op een actie van de kant van justitie laten aanko men, teneinde ook in dit opzicht meer duidelijkheid te verkrijgen. Wij kunnen ons niet aan de indruk ont trekken, dat hier een soort heksenjacht op gang is gebracht, die ons sterk doet denken aan de opvattingen die ten tij de van de totstandkoming van de Bios coopwet met betrekking tot film en bi oscoop hebben geleefd. Rond het tijdstip waarop dit artikel zal verschijnen, zal het overleg in commis sieverband plaatshebben tussen de Mi nister van Justitie en de Tweede Ka mer. Het is te hopen dat de Kamerle den de minister ervan zullen kunnen overtuigen, dat justitie met haar actie tegen de vertoning van pornofilms in bioscopen op de verkeerde weg is. In dien het niet mogelijk blijkt langs de weg van het overleg of door middel van een rechterlijke uitspraak tot een modus vivendi te komen, dan zien wij de situatie op het moment van afschaf fing van de filmkeuring voor volwasse nen met veel zorg tegemoet én uit een oogpunt van rechtszekerheid voor onze bedrijfsgenoten én uit een oog punt van vrije filmvoorziening. v.T. Polygoon Journaal nummer 9 laat en kele opnamen zien van het transport door Zuid-Rusland van een reusachtig reactorvat, dat ten behoeve van een chemische industrie door een Britse onderneming in Glasgow was gebouwd. Uiteraard wordt aandacht besteed aan de sociale onrust die de haven van Rot terdam grotendeels heeft platgelegd, maar waar toch ook nog een aantal schepen wordt geladen. Verder wordt in beeld en geluid ver slag gedaan van de grote solidariteits- mars in de Maasstad en van het onge rief dat korte prikacties bij het open baar vervoer veroorzaakten. Van de Nederlandse Indoor-Atletiek- kampioenschappen in Zwolle, wordt in een sfeer-impressie bijzonder accent gelegd op de concentratie die aan de prestatie vooraf gaat. En in kleuren is er een reportage ove de z.g. 'gipsvluchten' die de A.N.W.B. organiseert om slachtoffers van de wintersport die niet op eigen gelegen heid naar huis kunnen, naar Nederland terug te brengen. In de komende journaals mogen o.m. verwacht worden reportages over een z.g. 'body-tomograaf', die het mogelijk maakt de mens inwendig te bekijken zonder dat daarvoor speciale en vooral pijnlijke behandelingen nodig zijn, en over de veranderingen die zich hebben voltrokken in de krantenwereld, waar steeds meer drukkerijen zijn overge gaan van het 'warme' lood-procédé naar het 'koude' fotografische. Een scenefoto met Andrea Domburg uit de laatste korte film onder regie vanOl- ga Madsen getiteld 'Verlies', Actueel Film brengt deze 24 minuten durende film in het voorprogramma van het nieuwe landelijke roulement van 'Murder in the Oriënt Express'. Andere rollen worden vertolkt door Kees Brusse, Eddy Brug man, Heleen vanMeurs, Bob Verstraete en Sacco van der Made. 'Verlieswerd geproduceerd door Frans Rasker-Horizon Films.

Film | 1977 | | pagina 8