BRANDMELDING INRICHTING Metropole 4-5 zijn de kleinste twee identieke theaters en 80% binnen en dat allemaal voor iedere zaal al naar gelang de noodzaak in verband met de bezetting. Een elektronisch bestuurd kleppen- systeem zorgt voor de preciese regeling van het geheel. Dit deel van het werk werd uitgevoerd door Installatietech niek Bredero b.v. in Utrecht die een uitgebreide ervaring bezitten met het werken in bioscopen. Een tweede belangrijk technisch sys teem is de rookmeldingsinstallatie. Door het gehele gebouw zijn tot in de kleinste ruimten rookmelders aange bracht van het Cerberus-systeem. Via een directe lijn vindt melding plaats rechtstreeks aan de brandweer. Het rookmeldingssysteem is ook nog ge koppeld aan de luchtbehandelingsin stallatie en bij een eventuele melding passen de kleppen in de kanalen zich aan zodat een mogelijke verspreiding Metropole 2-3 is de andere tweeling ook in dezelfde stijl gehouden van rook via die weg volstrekt onmo gelijk wordt. Gezien al deze ingrijpende aanpas singen was het eveneens noodzakelijk om het gehele elektriciteitsnet om te bouwen en over te gaan van 220V op 380V. Al deze technische voorzieningen hebben vanzelfsprekend een behoor lijk deel van het totale verbouwings budget opgeslokt. "Maar", zegt de heer Swart, "we heb ben zo langzamerhand zoveel erva ring opgedaan, dat we duidelijk zien dat het economisch verantwoord is." Over de inrichting van de zalen praten we nog even met de algemeen-bedrijfs leider, de heer C. Eibers. De heer Ei bers is zo'n twintig jaar werkzaam voor het Tuschinski-concern en was tot voor kort bedrijfsleider in Heerlen. "In de vier benedenzalen wordt gepro jecteerd op een kalkwand. Deze wordt daarvoor behandeld met een speciale emulsie, zodat de reflectie aan alle eisen voldoet." "We hebben speciaal voor dit systeem gekozen omdat we helaas hebben moeten constateren dat het vandalisme in de bioscopen toeneemt. We hebben al een paar keer een mes door het doek gehad en dat zijn onaanvaardbare schadeposten. Van de nieuwe stoelen door het hele gebouw zijn er in een week tijd ook maar liefst vijf finaal opengesneden, dat is toch wel een trieste constatering." Het personeelsbestand werd slechts met een derde uitgebreid en bedraagt thans inclusief de part-timers 27. De geanimeerde openingsreceptie werd druk bezocht door veel bedrijfsgeno- ten. Onder de aanwezigen de Bonds voorzitter, de heer J. Nijland en enige leden van het Hoofdbestuur. Een deel van hetgeen achter automatisering schuil gaat De horizontale lamp in het Zenith X 2000H-lamphuis waarborgt een egalere uitlichting

Film | 1977 | | pagina 11