NIEUWS VAN POLYGOON SOCUTERA PRIJS VOOR FILMERS AANMELDING VOOR CANNES In de week, waarin alle media zich uit voerig bezig hielden met de val van het Kabinet Den Uyl, brengt ook het Polygoon-journaal een overzicht van de laatste verwikkelingen die tot de crisis hebben geleid. Van luchtiger karakter is de reportage uit Utrecht over het 'welpen'-tournooi van 6 tot 10-jarige mini-ijshockeyers, die o.m. de 'body-check' al aardig be heersen. Voorts besteedt het journaal aandacht aan het grote watergebrek in de ont- wikkelingsladen, waar meer dan één miljard mensen nog steeds aangewezen zijn op ongezond drinkwater uit poe len en putten. De kleurenreportage, naar aanleiding van een V.N.-conferentie over water, die momenteel gehouden wordt in Ar gentinië, staat vooral stil bij de ont wikkelingshulp die Nederland op dit gebied, vooral in de Afrikaanse landen, verleent. Voor de naaste toekomst zijn o.m. mini-documentaires te verwachten over de opleiding tot horloge-maker, over de constructie van een maquette over 'Maastricht zoals dit was in de Franse tijd', en over het kleine mu seum 'De Keikdoos' in de tunnel van het Centraal Station te Rotterdam. Een jury, onder voorzitterschap van cineast Jan Wiegel, heeft uit 48 inzen dingen een keuze gemaakt voor de bes te door Socutera uitgezonden film. De eerste prijs ging naar Elvira Kleinen met haar 5 minuten filmpje voor het Rheumafonds. De door Elvira geregis seerde en door Cinecentrum geprodu ceerde film laat de aanpassingen in het huis van de aan jeugdrheuma lijdende Marjo Gerritsen zien. De tweede prijs was voor Cineteam regisseur Ferénc Kalman Gall met 'Ik wou dat dat nooit meer hoefde'. In de ze 10 minuten film, vervaardigd in op dracht van het Astma Fonds droomt Gea over haar toekomst als beatzange- res met astma. De minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk heeft besloten de films 'Een stille liefde' van René van Nie, 'Rust' van Willeke van Ammel- rooy en Duizend zielen' van Rimko Haanstra aan te melden voor het film festival van Cannes dat van 12 tot 27 mei a.s. zal worden gehouden. Producer Albert R. Broccoli voor de grootste set ooit ter wereld gebouwd. De tiende en grootste Bond film tot nu toe is daar opgenomen in een reusachtig bassin met drie onderzeeboten. De o- pengewerkte tekening laat duidelijk de constructie van het geheel zien. 'The spy who loved mewordt ook op lokatie opgenomen in Egypte, Sardinië, de Bahama 's, Canada en Schotland. Lewis Gilbert heeft de regie. Verdere hoofdrollen worden naast Roger Moo- re vertolkt door Curd Hurgens, Ri- chard Kiel, Caroline Munro, Bernard Lee en Lois Maxwell. Deze United Artists produktie zal dit najaar worden uitgebracht door Nova Film

Film | 1977 | | pagina 12