HUISSEN KRIJGT DUBBEL-BIOSCOOP APOLLO HUISSEN Voor de families Scheepers en Berends was vrijdag 25 maart jl. een belangrijke mijlpaal in hun exploitatie van cinema Apollo in Huissen bij Arnhem. Hoe vaak het theater tot nu toe is verbouwd weet men al niet precies meer, maar al met al zal het al zo'n veertien keer geweest zijn. Nu is er echter wel iets heel bijzonders van gemaakt zoals ook duidelijk te zien is uit de hierbij afgedrukte foto's. PROGRAMMERING VERBOUWING De heer Berends: "Zo'n jaar geleden waren we het er over eens dat we meer moesten gaan bieden. Huissen telt zo'n 14.000 inwoners maar er is altijd een bloeiend bioscoopgebeuren geweest. Dat is niet in de laatste plaats te danken i aan de plaatselijke filmclub." "Onze opzet was de grote oude zaal te herscheppen in twee bioscopen met een gecombineerde cabine. Dat was na tuurlijk geen eenvoudige opgave. Via familie kwamen we aan een jonge Duitse architect, Wynand Peter Hille, die in Duitsland zijn sporen al verdiend heeft. Nu kon hij voor het eerst zich uitleven op een bioscoop en dat is zeer goed geslaagd." In het hele gebouw is de hoofdkeur- combinatie oranje met donkerbruin. In de benedenzaal, cinema Apollo vond een herindeling van de stoelen plaats. De stoelen werden opnieuw bekleed en er ontstonden twee rangen, loge en zaal. Er zijn nu nog 160 zitplaatsen beschik baar. Boven ontstond een zeer intiem thea tertje met 61 zeer comfortabele stoe len van het type Club 115. Dit zaaltje wordt hoofdzakelijk gebruikt door de filmclub die nu twee dagen per week de zaal afhuurt. In de programmering is deze Apollo Luxe ook bedoeld voor het zwaardere type film en wil men duidelijk enigs zins een art-house functie gaan vervul len nu gebleken is dat daar duidelijk vraag naar bestond vooral ook uit de regio. "Die regio is zeker niet Arnhem- Zuid, zegt Berends, die gaan toch eer der naar Arnhem zelf. Nee, wij hebben een behoorlijk groot achterland en be hoorlijk wat overloop uit de randstad. Die mensen zijn de programmering in de grote steden gewend en daar probe ren we nu een beetje aan tegemoet te komen." We draaien nu van vrijdag tot en met woensdag en donderdag zijn we geslo ten. Om acht uur in de Apollo en om half negen in de Luxe en daar draaien we een cyclus, zoals nu van Hitchcock. Zaterdags hebben we een late avond voorstelling, die begint om elf uur. Op woensdag- en zondagmiddag is er kin dermatinee en daar zijn steevast sprookjes bij. "We hebben hier reusachtig veel zelf gedaan, vervolgt Berends, dat moest ook wel wil je de kosten enigszins bin nen de perken houden. Mede dankzij de inzet van de plaatselijke bevolking is het gelukt in een recordtijd de ver bouwing te realiseren. Op 2 januari werd het theater gesloten en er is wer kelijk geen oude steen op de andere ge bleven." De entree heeft een zeer aantrekkelijk uiterlijk gekregen. De bezoekers wor den gastvrij ontvangen aan een soort koffiebar. Het is ook de bedoeling om een uur na afloop van de voorstelling Cinema Apollo vóór en na de reusachtige metamorfose

Film | 1977 | | pagina 14