TECHNIEK OPENING Het voormalige balkon werd herschapen in een intieme en comfortabele bioscoop met een geweldige beenruimte open te blijven. Daar is duidelijk be hoefte aan. Vroeger stond men altijd voor de deur nog een hele tijd na te praten, omdat het niet leuk is om met een uit de bioscoop naar huis te gaan. "Boven op zolder ga ik nog een kantoor bouwen, zegt Berends, vol enthousias me. Hij heeft bepaald niet stilgezeten. "Vorige week was hier nog helemaal niets, trouwens gisteravond stond er nog geen stoel in de grote zaal en eer gisteren waren we nog aan het plafond bezig." In de cabine staan twee van origine Philips FP-5 projectoren, maar daar is zoveel aan gesleuteld en verbeterd da er nauwelijks nog iets van terug te vin den is. Door zijn affiniteit met de ruimtevaarttechniek en een ruime technische knobbel heeft Berends een aantal unieke snufjes kunnen installe ren. Zoals bijvoorbeeld de pneumati sche lensschakeling. Door middel van luchtdruk komt de juiste lens voor de projector en kan men zo doordraaien. Hydraulische spoelen op lagers zijn al lang niet nieuw meer in Huissen dat was een van de eerste dingen die de heer Berends bij de kop nam. Er zijn nog meer plannen voor geavan ceerde technieken. De leidingen liggen er al maar of het met luchtdruk of elek trisch gaat wordt dat is nog niet defini tief beslist. Maar op het moment dar de projectie begint dan moeten de zaaldeuren door een eenvoudige relais- schakeling zich automatisch sluiten. De officiële opening werd verricht door de burgemeester van Huissen, die het doorzettingsvermogen, de moed en het ondernemerschap van de beide fa milies uitgebreid prees. Na zijn speech werd een interessant amateurfilmpje vertoond waarin alle fasen van de ver bouwing precies konden worden ge volgd en waardoor men nog meer res pect kon krijgen voor het reusachtige werk dat verzet werd. De pneumatische lensschakeling De gezellige koffiebar

Film | 1977 | | pagina 15