in dit STICHTING BIO-VACANTE-OORD 50 JAAR pföi Tweewekelijkse uitgave van de Nederlandse Bioscoopbond, nummer 8 31 maart 1977 Redactie en administratie: Postbus 5048, Amsterdam. Tel: 020 - 799261 Ho ofdredac teur: J.Th. van Taalingen Eindredacteur: Bart Eldering Advertenties: drukkerijPoortpers b.v. Torensteeg 3Amsterdam Tel: 020-231485 50jaar BIO pagina 1 Metropole - Tuschinski Den Haag pagina 2 Produktie pagina 4 Apollo Huissen pagina 6 Bondsnieuws pagina 8 VAKANTIE REVALIDATIE ORGANISATIE FILM Bij de voorplaat: De bovenzaal van Metropole-Tuschinski in Den Haag. Op 24 maart jl. vond de officiële heropening plaats. Zie verder pagina 2 Op 21 maart was het 50 jaar geleden, dat de Stichting Bio-Vacantie-Oord tot stand kwam. De viering van het 50-jarig bestaan zal plaats vinden in het najaar van 1977 en samenvallen met het gereedkomen van een belangrijke uitbreiding van de Bio Mythylschool in Arnhem. De Stichting Bio-Vacantie-Oord kwam in maart 1927 tot stand op initiatief van de Nederlandse Bioscoopbond. Doel van de Stichting bij de oprichting was, het scheppen van vakantiemoge- lijkheden voor kinderen uit maatschap pelijk zwakkere milieus. Bio heeft in de loop van de jaren dank zij een enorme goodwill bij het bioscooppubliek, aantoonbaar via de resultaten van de bekende collectes in de bioscopen, ruim 20.000 kinderen een onbezorgde vakantie kunnen bie den, met name in het bekende Bio- Vacantie-Oord 'Het Russenduin' in Bergen aan Zee (gesloten in 1967). Toen na de tweede wereldoorlog, o.m. onder invloed van sterk verbeterde so- ciaal-maatschappelijke verhoudingen, het verschijnsel 'bleekneusje' geleide lijk naar de achtergrond verdween, werden door de Stichting de bakens verzet en kwam het zwaartepunt van het werk te liggen bij de revalidatie ten behoeve van lichamelijk gehandicapte kinderen. In 1960 werd bij Arnhem een Bio Re validatie Centrum geopend, met daar naast een Bio Mythyl School en de Bio Orthopedische Werkplaats. Annex en in nauwe samenwerking met deze drie instellingen, verricht de Stichting research- en ontwikkelings werk t.b.v. het Nederlandse gehandi capte kind. Deels geschiedt dit in samenwerking met o.a. de Katholieke Universiteit in Nijmegen, de Vrije Universiteit in Am sterdam en de Technische Hogeschool in Eindhoven. In het Revalidatie Centrum kunnen thans 180 kinderen behandeld worden, waarvan 72 intern. In leeftijd variëren de kinderen van 3 maanden tot 16-(intern) en 20 jaar (extern). Naast medische aspecten, verbonden met de revalidatie, wordt aandacht gegeven aan de terugkeer c.q. accep tatie— van het gehandicapte kind in de maatschappij (resocialisatie) en ont wikkelingen in de persoonlijkheids vorming. Binnen dit kader zijn tevens speciale voorzieningen getroffen voor kinderen die naast een motorische handicap een hoorstoornis hebben. Gestart met een budget van f 20.000,— in 1927, werkt de Stichting thans met een begroting van vele miljoenen. Aan het Revalidatie Centrum, de My tylschool en de werkplaats, zijn 170 medewerkers verbonden.

Film | 1977 | | pagina 9