EMMEN MET EURO OP NIVEAU EURO -EMMEN UITBOUW LOKATIE INRICHTING Na jaren van intensieve voorbereiding vond juist voor de Paasdagen de officiële opening plaats van het Euro-bioscoopcomplex in het Win kelcentrum 'De Weien' in Emmen. De eerste besprekingen van het echtpaar Nieuwendijk-Lievenboom met de ontwikkelingsmaatschappij OBEM in Enschede over de reali satie van een bioscoopcomplex in het ambitieus opgezette winkelcen trum in het 87.000 inwoners tellende Emmen. T)e Weiert' is een be legging van het Spoorweg Pensioenfonds. Het is vanzelfsprekend dat het concre tiseren van dergelijke plannen geen si necure is, zeker niet wanneer dat moet gebeuren in een dergelijke gecompli ceerde opzet die men meestal aantreft bij grote miljoenenprojecten. Het blijft een samenspel van huurder, opdracht gever/belegger, projectontwikkelaar, directievoerend bureau, aannemer en onderaannemers. Uit het bestuderen van de statistische gegevens was inmiddels gebleken dat een dergelijke uitbreiding in Emmen een welkome uitbouw zou kunnen zijn van het bedrijf. Dat bestond tot dusver uit Alhambra, Studio A en Alpha in Enschede en Palace in Almelo. 'In dat stadium hebben we samenwer king gezocht met Jogchem's Theaters en dat resulteerde in de oprichting van de Bioscoopexploitatiemaatschappij Cinex b.v.', aldus de heer Nieuwen- dijk. We voelden ons op deze manier meer gesterkt bij de uitvoeringvan een zo omvangrijk project'. De nieuwe bioscopen zijn op een bij zondere wijze gesitueerd. Bovenop het winkelcentrum in het enigszins a-cen trisch gelegen koop- en uitgaansgebied van de gemeente Emmen liggen nu dan twee uit speciaal 'Corten'-staal opge trokken blokken met daartussen een glazen verbindingsruimte, waarin zich de foyer en de kassahal bevinden. Corten-staal is een met een speciaal snelroestend preparaat bewerkte plaat, waardoor het totaal een diepe donker bruine kleur krijgt. In het gebouw is verder weinig steen verwerkt. De wan den zijn uit verschillende lagen bouw en isolatiemateriaal opgetrokken. Er zijn drie toegangen, twee buiten trappen die uitkomen op een rond het gebouw gelegen openbaar gebied en een in het winkelgebied uitkomende toegang. Op het dak een grote lichtre clame, die van vier kilometer afstand reeds duidelijk zichtbaar is. Bovendien in het winkelcentrum op verschillende plaatsen vitrines. Men kan zich in het nieuwe winkelcentrum eigenlijk op twee niveaus verplaatsen. In de eerste plaats op het normale straatniveau en bovendien ook nog eens over een web van overlopen en passages langs alle winkeleenheden waar dan ook weer etalages zijn ingericht. Tot dusverre is de middenstand uitermate tevreden met de publieke belangstelling die alle verwachtingen ruimschoots over ig uro 1 treft. Men rekent nu al op een verzor gingsgebied van 250.000 mensen. D« hoofdkleuren in de centrale ruim te zijn bruin en oranje. De zalen heb ben alle drie hun eigen identiteit, maar door hun sfeer toch ook verwantschap. Zaal 1 telt 260 oranjekleurige Module fauteuils. De zaal is uitgevoerd in don kerbruin en oranje. Opvallend is een De lichte foyer annex kassahal

Film | 1977 | | pagina 8