JAARVERGADERING BIOSCOOPRECLAME- EXPLOITANTEN JAARLIJKSE ALGEMENE LEDENVERGADERING VAN DE BEDRIJFSAFDELING BIOSCOOPEXPLOITANTEN AFDELING A AFDELING B AFDELING C AFDELING D De Nederlandse Vereniging van Bio scoopreclame-Exploitanten heeft op 30 maart 1977 jaar jaarlijkse leden vergadering gehouden onder leiding van de voorzitter, de heer J.Ph. van der Linden. De financiële jaarstukken werden na goedkeuring van enkele in de vergade ring gewenste wijzigingen goedgekeurd, evenals het jaarverslag over 1976. Medegedeeld werd, dat de heer A.H. Pieterse in overleg tussen Hoofdbe stuur van de Nederlandse Bioscoop bond en Bestuur der Vereniging was aangesteld als nieuwe secretaris, ter opvolging van de heer H.W. Hagen- berg, wiens dienstverband na een ruim veertigjarige werkzaamheid als zodanig per 31 december 1976 was geëindigd. Het periodiek aftredend bestuurslid, de heer Th. de Ruiter, werd bij enkele kandidaatstelling herkozen. De jaarlijkse ledenvergadering van de Afdeling A werd gehouden op donder dag 7 april op het Bondsbureau te Amsterdam. De voorzitter, Mr. P.A. Meerburg, stelde in zijn openingswoord met vol doening vast, dat de opkomst zeer re delijk was. Nadat de jaarstukken van de Afdeling waren goedgekeurd, wer den de aftredende bestuursleden J. Pel- likaan en Jhr. W.F. van Raab van Can- stein bij acclamatie herkozen in het Bestuur. Vervolgens werd Mr. P.A. Meerburg, die eveneens aan de beurt was voor periodiek aftreden, met algemene stemmen herkozen als voorzitter van het Afdelingsbestuur. De heer CA. Koppies werd herkozen als gedelegeerde in de Bondsraad. Na enige discussie ging de vergadering voorts akkoord met de voorstellen van het Hoofdbestuur tot wijziging van het Algemeen Bedrijfsreglement en enkele andere reglementen. Tenslotte besteedde de vergadering nog uitvoerig aandacht aan diverse be- drijfsaangelegenheden, zoals bepaalde consequenties van de automatisering en de toename van de gewelddadigheid in de bioscopen. Op dinsdag, 12 april vond de Algemene ledenvergadering der Afdeling B plaats op het Bondsbureau. De voorzitter, Drs. J.Ph. Wolff, toon de zich in zijn openingswoord ver heugd over de grote opkomst. De jaarstukken der Afdeling B werden goedgekeurd, waarna de beide aftre dende bestuursleden, de heren L. van Praag en R. Nassette, met algemene stemmen werden herkozen. De voor zitter deelde de vergadering mede, met ingang van het verslagjaar 1978 zijn functie als voorzitter beschikbaar te stellen, doch gaf tevens de wens te kennen wel zitting te blijven houden in het Bestuur. Echter een comulatie van functies de heer Wolff is immers o.a. eveneens Hoofdbestuurslid acht te hij niet wenselijk. Vervolgens gaf de voorzitter in zijn functie als Bondspenningmeester een toelichting op de financiële stukken ten behoeve van de Bondsraad, waar na uit de vergadering een aantal vragen hierop volgde. Ten aanzien van de voorstellen tot wij ziging van het Algemeen Bedrijfsregle ment, waarop de voorzitter eveneens een toelichting gaf, kon de vergadering, na een levendige discussie, zich ver enigen. Tevens kon men akkoord gaan met de overige wijzigingsvoorstellen van het Hoofdbestuur. Uit de vergadering kwam de suggestie naar aanleiding van de mededeling dat als alle wijzigingen ten aanzien van de reglementering rond het vestigings beleid voltooid zullen zijn, het Alge meen Bedrijfsreglement herschreven zal worden in een meer begrijpelijke redactie deze prcoedure ook toe te passen op de overige reglementen, hoe wel men zich uiteraard bewust was van het feit, dat dit een tijdrovende zaak kan worden. Tenslotte werd tijdens de rondvraag de problematiek rond het Bio-Vakan- tieoord aangesneden. Aan de hand van een aantal suggesties welke stimulerend zouden kunnen werken, zegde de voorzitter toe, zich hierin nader te gaan verdiepen, temeer daar hij thans ook deel uitmaakt van het Bestuur van Bio. Op woensdag, 13 april vond in de mid daguren de jaarlijkse Algemene leden vergadering van de Afdeling C plaats op het Bondsbureau, welke vergadering des ochtends was voorafgegaan door een meer informele bijeenkomst van de leden. Nadat de voorzitter, de heer H. Mie- dema in zijn openingswoord aandacht had besteed aan een terugblik op het afgelopen jaar, waarbij hij constateer de, dat weliswaar nog geen redenen tot juichen aangevoerd konden worden, doch dat de resultaten zeker niet zo ongunstig waren geweest, als velen gevreesd hadden, sprak hij de wens uit voor een voorspoedige toekomst. Vervolgens werden de jaarstukken der Afdeling goedgekeurd en werden de beide aftredende bestuursleden, de heren H. Miedema en drs. CA. Vos kuil bij acclamatie herkozen. Hierna werd de heer Miedema weder om tot voorzitter benoemd. De heer Miedema, die eveneens deel uitmaakt van de Commissie Vestigings normen, gaf'daarna een toelichting op het voorstel tot wijziging van artikel 8 van het Algemeen Bedrijfsreglement. De vergadering kon zich akkoord ver klaren met deze voorstellen, evenals met de overige Hoofdbestuursvoorstel- len, welke zullen worden behandeld op de Bondsraadsvergadering. Uit de vergadering kwam tenslotte o.a. de wens naar voren de beschikking te krijgen over meer gedefinieerde statistische gegevens, terwijl ook werd gediscussieerd over de hand-over-hand toenemende filmvertoningen door niet- leden van de Bond. Op woensdag, 6 april vond in één der zalen van Hotel 'Figi' te Zeist de jaar lijkse Algemene ledenvergadering van de Afdeling D plaats. Helaas moest ook dit jaar weer door de voorzitter, de heer C. Geerts, in zijn openings woord worden geconstateerd, dat de opkomst der leden gering was. Nadat de jaarstukken der Afdeling waren goedgekeurd, werden de aftre dende bestuursleden, de heren E. Wier- da, Th. Abeln, S.J.J.M.L. Fonke en F.P.M.J. van den Maagdenberg bij acclamatie herkozen in het bestuur. De heer V.N. Reumer werd met alge mene stemmen gekozen als opvolger van de heer P. Vink. De heer Geerts gaf daarna de wens te kennen om met ingang van het ver slagjaar 1978 zijn functie als voorzit ter van de Afdeling neer te leggen, onder meer daar hij in de loop van dit jaar de vijfenzestigste leeftijd zal heb ben bereikt. Vervolgens gaf de Bondspenningmees ter, de heer drs. J.Ph. Wolff, een toe lichting, allereerst op de financiële stukken ten behoeve van de Bonds raadsvergadering en vervolgens op de diverse voorstellen tot reglements wijzigingen door het Hoofdbestuur, met welke wijzigingsvoorstellen de ver gadering zich akkoord kon verklaren. Tenslotte werden uit de vergadering nog een aantal specifieke afdelings problemen naar voren gebracht, welke alle min of meer terug te brengen zijn op het toenemend aantal filmverto ningen door niet-leden van de Bond. Besloten werd deze problematiek ter kennis te brengen van het Hoofdbe stuur. 8

Film | 1977 | | pagina 12