films from Ondanks al het bovenstaande is het ontegenzeggelijk waar dat het he le feest in Cannes z'n eigen charme heeft. Cannes is niet meer weg te denken uit de internationale filmwereld. Het is de enige plaats waar de werkelijk groten uit de business zich vertonen al is het soms maar een paar dagen. Hier in Cannes klopt het hart van het filmbedrijf en hier worden nog de echt grote zaken gedaan. Het is de enige plaats ter wereld waar werkelijk iedereen vertegenwoordigd is. Men zou alleen zo langzamerhand moeten gaan overwegen de zaak iets anders op te zetten en een beetje meer te stroomlijnen zodat alle onnodige irritaties worden weggenomen en het toch geen puur elitai re aangelegenheid wordt, maar een soort van geweldig feest voor iedereen die het filmvak een warm hart toedraagt. Dat waren dan ook de mensen die de traditionele ontvangst bijwoon den op vrijdag 20 mei jl. toen men weer in groten getale aanwezig was op de Hollandse dag georganiseerd door de Rijksvoorlichtings dienst en de Nederlandse Bioscoopbond, die ook al jaren samen de Nederlandse stand op de filmmarkt voor hun rekening nemen. Veel van onze Nederlandse bedrijfsgenoten waren ook dit jaar weer naar Cannes gekomen. Het is verheugend te kunnen constateren dat men steeds meer het belang van de Nederlandse stand op de jaarlijkse filmmarkt inziet. Vooral het aantal exploitanten dat zich komt oriën teren op het nieuw aangeboden produkt is aanzienlijk gestegen. De Nederlandse stand gaat ook steeds meer fungeren als een belang rijk contactpunt voor het ontmoeten van buitenlandse relaties. De Hollandse dag was weer een feestelijk gebeuren met de bekende schalen met haring en kaas die altijd gretig aftrek vinden. Op deze pagina's een beeldimpressie van deze gezellige bijeenkomst. Een kijkje in het altijd bedrijvige perscentrum binnen als op het terras INV1TATION Ook Telly Savalas (alias 'Kojak had een uitnodiging voor de Hollandse dag

Film | 1977 | | pagina 6