NIEUWS VAN POLYGOON MONIQUE VAN DE VEN EVEN TERUG Op de Veluwe in de buurt van het Uddeler Meer zijn recentelijk de opnamen afgesloten van het nieuwe project van Chanowski Productions en het Werk theater. Bij deze produktie heeft Thijs Chanowski voor dezelfde werkwijze gekozen als hij bij het vorige project 'Toestanden'heeft gedaan. De voorlopige titel van deze nieuwe produktie is 'CampingMet vijf camera 's en even zoveel geluidsrecorders werd geregistreerd. Het aantal draaidagen bleef beperkt tot twaalf. Een rijke oogst aan materiaal was het resultaat. Thans is men aan de Amsterdamse Prinsen gracht druk bezig om al het materiaal te inventariseren. Deze werkwijze houdt vanzelfsprekend in dat men veel langer bezig is met het uiteindelijk samenstellen van de film. Ook heeft men hierdoor een veel grotere vrijheid in het samenstellen van het eindprodukt. Naar verwachting zal de film dan ook niet voor de loop van het volgend voorjaar voor vertoning gereed zijn. De film zal handelen over de lotgevallen van een aantal tijdelijke bewoners van een camping die voor het eerst met elkaar geconfronteerd worden. 'Toestanden' zal dit jaar worden ingezonden voor de Prix d'Italia. Polygoon Journaal nummer 35 bevat een drietal onderwerpen uit exotische continenten en wel een verslag van de z.g. slangenbootrrace, die jaarlijks inde Indiase deelstaat Andra Pradesh wordt gehouden; een reportage van de eerste rugbywedstrijd in Zuid-Afrika, waarbij gemengde ploegen van zwarten en blanken tegen elkaar speelden, en een beeldverslag over een fascinerende ce remonie in Mexico-City, waar Indianen op een 20 meter hoge paal, religieuze dansen uitvoeren. Voorts in dit journaal aandacht voor de kanoer Ruud v.d. Doe, die dagelijks in de kano naar zijn werk peddelt als training voor de in Bulgarije te houden Wereldkampioenschappen, waaraan hij samen met Sjef Rutte binnenkort zal deelnemen. In kleuren tenslotte een reportage van de speciale cursus, die in Lelystad door een fabrikant van brandblusapparatuur wordt gegeven aan particulieren en personeel van bedrijven. Er wordt hen geleerd hoe ze met deze brandbestrijdingsmiddelen moeten om gaan. Voor komende weken kunnen o.rh. re portages verwacht worden over 'nieuwe hulpmiddelen voor blinden' en over Verleden en heden van de Hollandse Waterlinie'. De actrice Monique van de Ven is eind augustus in ons land aangekomen om mee te werken aan de nieuwe Neder landse speelfilm Uoctor Vlimmen'.Op het ogenblik woont zij met haar echt genoot, cameraman Jan de Bont aan de Amerikaanse westkust waar beiden al hun eerste stappen in de Amerikaan se filmbusiness hebben gezet. Monique zal de rolvan een verpleegster vertolken. Het team van 'Doctor Vlim- men' is na enige weken opnamen in België' thans terug in Amsterdam voor studiowerk. Medio september zullen in Antwerpen enige scènes met Monique v.d. Ven opgenomen worden.

Film | 1977 | | pagina 8