REMBRANDT IN VOLLE GLORIE GESCHIEDENIS POSITIE Als eerste spreker tijdens de officiële opening medio december ging B.E.M.- commissaris mr. J.H. Passtoors ook na der in op de geschiedenis van het Rem- brandt Theater in Eindhoven. Hij be nadrukte de belangrijke plaats die het gebouw in de twintiger jaren onmid dellijk al bekleedde. In eerste instantie was het een schouwburg met zo'n dui zend zitplaatsen. Een reusachtig aan tal. De oudste bioscopen in Eindhoven waren de Parisien en de Chicago. De grote theaterman was de fameuze heer Desmet sr. Als tweede spreker nam B.E.M.-direc- teur J. van Willigen het woord. Hij schetste in het kort hoe men in januari 1972 kwam tot de overname van de beide bioscopen met samen een 1350 zitplaatsen, waarvan 900 in Rembrandt en 450 in Select. Het bezettingspercen tage was gedaald tot een onverant woordelijk laag dieptepunt. Het geheel was oud en uitgewoond en qua com fort en outillage niet meer passend in deze tijd. Na zijn openingstoespraak wordt Burgemeester Van der Lee bedankt door B.E.M.-directeur Van Willigen. Rechts: De amfitheatersgewijs oplopende zaal van Rernbrandt-2 garandeert een uitstekend zicht op het doek. Van oudsher was Eindhoven een sterke positie in de bioscoopmarkt. De stad heeft altijd goed geleide theaters gehad. Het stond vanaf de eerste dag van de exploitatie door de B.E.M. dan ook In het vorige nummer meldden wij reeds de feestelijke opening van de vijf bioscopen in het Rembrandt-complex in Eindhoven. In deze uitgave zullen wij iets nader ingaan op het gebouw en de ac- comodatie. Zoals duidelijk uit de hierbij afgedrukte foto's blijkt is voor de oppervlakkige beschouwer alleen de vertrouwde ligging van de Rembrandt en de aanpalende Select aan de Vrijstraat hetzelfde ge bleven, maar is verder het volledige in- en exterieur flink overhoop gehaald en een geheel eigentijds bioscoopcomplex ontstaan.

Film | 1978 | | pagina 8