PRODUKTIE 'NACHT ZONDER ZEGEN' NIEUWE VINCENT VAN GOGH- FILM NIEUWS VAN POLYGOON Een werkfoto uit 'Nacht zonder Zegen' naar de gelijknamige roman vanjohan Fabricius. Onder regie van Jan Dorre - steijn (rechts geleund op de tuinstoel) wordt een tragische scène gerepeteerd. V.l.n.r. belichter Beat Scheidegger, gri meur Jef Simons, chef-cameram Ben Tenniglo (zittend), art-director Theo Marsé, geluidsman Tom van Helden, Helen Hedy (op de tuinstoel) en Geert Tijssens (verscholen onder de deken). Voor de film heeft Rick van der Lin den muziek gecomponeerd en uitge voerd, die zal worden uitgebracht op een lp onder de Engelse titel van de film 'Night of Doom'. De montage van de film is in handen van Ine Schenkkan, Henk Bos is de producer. De film zal tussen Pasen en Pinksteren worden uitgebracht door Tuschinski Film Distribution. 'Nacht zonder Zegen' is een gezamen lijke produktie van Maggan Films B.V. Fuga Filmprodukties b.v. en Cinecen- trum. De film is mede gefinancierd door de Stichting Productiefonds voor Nederlandse Films. In het Van Gogh Museum in Amster dam vond 8 februari jl. de première plaats van een nieuwe film over leven en werk van Vincent van Gogh. Deze film geproduceerd in opdracht van de Direktie Culturele Samenwerking en Voorlichting Buitenland van het mini sterie van Buitenlandse Zaken is be stemd voor de filmotheken van onze ambassades over de gehele wereld. De film is in de plaats gekomen van de film die in 1953 werd gemaakt door Van Gogh-kenner J an Hulsker. Ter illustratie vertelde de Heer Cort v.d. Linden in zijn inleiding dat de vo rige Van Gogh film gedurende de laat ste vier jaar in de Verenigde Staten meer dan 5000 maal is vertoond met een bezoekersaantal van 660.000. Scenario en regie: Richard Hoek; ca mera: Rob van der Drift; produktie: Govert Veldt voor Cinecentrum. Vertoningsduur: 26 minuten. Op de foto: regisseur Richard Hoek geeft aanwijzingen tijdens de opnamen voor de nieuwe Vincent van Gogh-film De vormgeving van de film 'Vincent' is erop gericht dat het werk van Van Gogh voor zichzelf moet spreken, maar dat de vaak 'sensationele' voor kennis van de toeschouwer vervangen moet worden door terechte informatie. De film toont 87 schilderijen, 8 teke ningen en 2 'photographiën' uit Ne derlands en buitenlands bezit. Deze worden zodanig getoond dat steeds, ook al wordt er van camerabewegingen gebruik gemaakt, de totale voorstelling wordt getoond. In Polygoonjournaal nr. 7 een optre den van de Amerikaanse New Wave- groep 'Blondie', alsmede een kijkje in de eerste Nederlandse punkwinkel in Amsterdam. Verder in dit journaal een reportage over een oud gebruik op Schouwen, het 'Straorien' -- strandrijden, waarbij de voeten van de paarden in zee wor den afgespoeld, om zo de kwade gees ten, die zich in de stal in de benen nes telen, te verdrijven. Op de beurs Kreatief '78 in de Utrecht se Jaarbeurshallen, werd een scala van mogelijkheden tot handvaardigheid gefilmd, waarna op de Kunstakademie 'Artibus', de kunst van het amailleren wordt getoond. In de komende weken kunnen reporta ges verwacht worden over o.a. de eer ste Nederlandse Trialschool in Nijkerk, de opening van de nieuwe Phonogram- studio's in Hilversum en het bezoek van Koningin Julia'na en Prins Bernard aan Suriname.

Film | 1978 | | pagina 10