in dit OSCARS UITGEREIKT Tweewekelijkse uitgave van de Nederlandse Bioscoopbond nummer 7 6 april 19 78 Redactie en administratie: Postbus 5048, Amsterdam. Tel: 020-79 92 61 Hoofdredacteur: J.Th. van Taalingen Eindredacteur: Bart Eldering Advertenties: drukkerij Poortpers b.v. Torensteeg 3, Amsterdam Tel: 020-23 14 85 Oscars uitgereikt pagina 1 Behandeling Rijksbegroting 1978 pagina 2 Nieuwe bioscopen pagina 4 Produktie pagina 6 Bondsnieuws pagina 7 Premières pagina 8 Bij de jaarlijkse prijsuitreiking van de Amerikaanse Academy of Mo- tion Picture Arts and Sciences zijn Richard Dreyfuss, Diane Keaton en de film 'Annie Hall' als de grote winnaars uit de bus gekomen. Woody Allen, de maker van 'Annie Hall', ontving Oscars voor de beste film, de beste regie, en samen met Marshall Brickman voor het beste oorspronkelijke scenario. Hoofdrolspeelster Diane Keaton kreeg de prijs voor de beste vrouwelijke hoofdrol. De onderscheiding voor de beste mannelijke hoofdrol ging naar Richard Dreyfuss voor zijn optreden in 'The Goodbye Girl' van Neil Simon. Voor de beste mannelijke bijrol werd Jason Robards onderscheiden voor zijn spel als de detectiveschrijver Dashiell Hammett in 'Julia'. De prijs voor de beste vrouwelijke bijrol ging naar Vanessa Redgrave voor haar aandeel in 'Julia' van Fred Zinnemann. De Oscar voor de beste buitenlandse film ging naar 'La Vie Devant Soi' met Simone Signoret in de hoofdrol. Andere onderscheidingen waren: Beste voor de film aangepast scenario: Alvin Sargent voor 'Julia'. Beste artistieke regie: 'Star Wars' (artistieke leiding: John Barry, Nor- man Reynolds en Leslie Dilley. Decors: Roger Christian). Beste fotografie: Vilmos Zsigmond voor 'Close Encounters of the Third Kind'. Beste montage: Paul Hirsch, Marcia Lucas en Richard Chew voor 'Star Wars'. Beste costuums: John Mollo voor 'Star Wars'. Beste geluid: Don MacDougall, Ray West, Bob Minkler en Derek Ball voor 'Star Wars'. Beste muzikale bewerking: Jonathan Tuniek 'A Little Night Music'. Beste oorspronkelijke lied: Joseph Brooks voor 'You light up my Life' uit de gelijknamige film. Beste korte tekenfilm: 'Sand Castle' van Co Hoedeman (Nederland/ Canada). Beste korte film: Til find a way' van Beverly Shaffer en Yuki Yoshi- da (Canada). Beste lange documentaire: 'Who are the debolts? and Where did they get nineteen kids?' van John Korty, Dan McCann en Warren Lockhart Beste korte documentaire: 'Gravity is my enemy' van John Joseph en Jan Stussy. FILM Bij de voorplaat: Vanessa Redgrave ontvangt uit handen van John Travolta een Oscar voor haar spel in 'Julia'. Richard Dreyfuss ontving zijn Oscar uit handen van Sylvester Stallone

Film | 1978 | | pagina 5